Joanna Senyszyn o kobietach w polityce [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płock odwiedziła dzisiaj Joanna Senyszyn, polska polityk, profesor nauk ekonomicznych, znana z kontrowersyjnych działań i poglądów. Profesor odwiedziła uczniów Jagiellonki, spotkała się z dziennikarzami i rozmawiała na temat roli kobiet w polityce.

Joanna Senyszyn to znana z mediów i pierwszych stron gazet polityk, w latach 2001–2009 posłanka na Sejm IV, V i VI kadencji, a od 2009 posłanka do Parlamentu Europejskiego. W swojej historii politycznej ma członkostwo w PZPR, NSZZ “Solidarność”, a od 2001 roku Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jest członkinią Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. W grudniu 2011 roku bez powodzenia ubiegała się o przewodnictwo w SLD, została jednak ponownie wiceprzewodniczącą partii.

To właśnie na zaproszenie płockiego SLD prof. Joanna Senyszyn prowadziła spotkanie, którego przewodnim tematem była rola kobiet w polityce. Profesor rozmawiała o stereotypach, które wpływają na karierę i życie rodzinne kobiet, a także przyczynach tego, że wszystkie instytucje państwowe, jak Sejm, Senat, Parlament Europejski czy parlament narodowy państw członkowskich, są reprezentowane w większości przez mężczyzn. Pani poseł jest zdecydowaną zwolenniczką parytetów na listach wyborczych, o czego korzyściach przekonywała w trakcie spotkania.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji