REKLAMA

Jeźdźcy i ich konie pokażą klasę na hipodromie w Łącku

REKLAMA

Początek maja przywita nas międzynarodowymi zmaganiami jeździeckimi w Stadzie Ogierów w Łącku, podczas których zaplanowano sporo atrakcji. W głównym konkursie, ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, pula nagród wyniesie aż 110 tys. zł.

Od 5 do maja na hipodromie Stada Ogierów w Łącku rozegrane zostaną pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. Zobaczymy zmagania zawodników i ich koni w konkursach od 110 do 145 cm. Najważniejsze odbędą się w niedzielę, 7 maja – ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, w których do zdobycia będą nie tylko wysokie nagrody finansowe (pula 110 000 złotych), ale i punkty do światowego rankingu.

PowiązaneTematy

– Do udziału w zawodach zgłoszonych zostało już 190 par, reprezentujących 6 krajów: Estonię, Finlandię, Łotwę, Litwę, Polskę i Ukrainę. Wśród gwiazd imprezy znajdują się: aktualna mistrzyni Łotwy Laura Penele, reprezentantka Finlandii Janna Jensen, która w październiku wygrała w Tallinie konkurs z cyklu Pucharu Świata, złoty medalista mistrzostw Litwy Irmantas Grikienis oraz Estończyk Gunnar Klettenberg – uczestnik czterech finałów Pucharu Świata, mistrzostw Świata i mistrzostw Europy – informują organizatorzy.

Wśród zawodników, oczywiście, najliczniejszą grupę stanowią Polacy – w Łącku powalczy 3 zawodników z najlepszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego: Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz i Dawid Kubiak. Startować będzie też bardzo doświadczony Wojciech Wojcianiec, zabierając ze sobą swojego podstawowego konia Chintablue, na którym zdobył trzy złote medale mistrzostw Polski.

Wydarzenie to również atrakcje towarzyszące – przejażdżki na kucykach, zabawa w Hobby Horse, stoiska handlowe i gastronomiczne – między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Łącka. Natomiast w sobotę, 6 maja o godz. 18 odbędzie się pokazowy konkurs zaprzęgów parokonnych, w którym wystartuje m.in. wielokrotny mistrz Polski Jacek Kozłowski.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sponsorem głównym imprezy jest PKN ORLEN.Program:

Piątek – 5 maja

 • Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody
 • 16.00 – konkurs dużej rundy (140 cm – dwufazowy)

Sobota – 6 maja

 • Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody
 • 16.00 – Speed Cup (140 cm, na punkty i czas)
 • 18.00 – konkurs pokazowy zaprzęgów parokonnych
  (Strefa dla dzieci czynna 14:00 – 18:00)

Niedziela – 7 maja

 • Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody
 • 14.30 – ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK (145 cm, zaliczany do światowego rankingu)
  (Strefa dla dzieci czynna 13:00-16:00)

* Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU