REKLAMA

Jeszcze nieoficjalnie: Kubica zostaje w F1. ORLEN po raz pierwszy sponsorem tytularnym

REKLAMA

Od rana w Nowy Rok media rozpisują się o nowej umowie, jaką zawarł Robert Kubica oraz PKN ORLEN z zespołem Alfa Romeo Racing. Oznacza to, że polski kierowca zostaje w Formule 1, a płocki koncern po raz pierwszy będzie sponsorem tytularnym zespołu F1.

O pozostaniu Roberta Kubicy w F1 piszą m.in. Sportowe Fakty czy RMF FM. Zapowiedź dla fanów F1 dał również w ostatni dzień roku prezes płockiego koncernu, Daniel Obajtek.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, PKN Orlen został tytularnym sponsorem zespołu Alfa Romeo Racing w sezonie 2020 Formuły 1, a Robert Kubica będzie kierowcą testowym i rozwojowym. Logotyp polskiej firmy ma być głównym elementem malowania bolidu i kombinezonów, natomiast zespół F1 zmieni nazwę na Alfa Romeo Racing Orlen.

Oprócz współpracy w zakresie startu w F1, oba podmioty zajmą się też szkoleniem młodzieży (w Orlen Akademii Kartingowej), którą prowadzi Sauber Motorsport. Ma do niej dołączyć trzech młodych kierowców z Polski, którzy będą kształcić się na następców Roberta Kubicy.

Warto podkreślić, że współpraca z kierowcą F1 przyniosła koncernowi z Płocka zyski, co ogłoszono w oficjalnym podsumowaniu.Według doniesień medialnych, PKN ORLEN ma jeszcze dzisiaj powiadomić o podpisaniu nowej umowy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. gość says:

    czyli znów podwyżki paliwa, bo Kubica będzie nie głównym, ale testowym, co w prawdziwym wyścigu nie wystartuje? to nie lepiej zainwestować tą kasę w Płocku – choćby kolejny most np. im. Orlenu albo tor wyścigowy, żeby „miszczowie” prostej nie szaleli po ulicach, tylko kulturalnie mogli rozbić swoje samochody gdzieś z dala od postronnych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU