REKLAMA

REKLAMA

Jest porozumienie w sprawie szpitala tymczasowego. Kadrę zatrudni szpital wojewódzki

REKLAMA

Przeczytajrównież

Rozwiązano nieporozumienia w sprawie zatrudnienia kadry w szpitalu tymczasowym w Płocku. PKN ORLEN podpisał porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku, który zostanie pracodawcą dla zatrudnionej kadry.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, PKN ORLEN jest zaangażowany w pozyskanie kadry i systematycznie będzie przekazywać kandydatury osób rekomendowanych do pracy, natomiast Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zatrudni pracowników, którzy zapewnią w szpitalu tymczasowych profesjonalną i kompleksową pomoc pacjentom.

Równolegle przygotowywany jest podobny projekt w Ostrołęce – tam organizację szpitala tymczasowego wspiera spółki Energa z Grupy ORLEN, a placówka powstanie na terenie przyległym do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce.

Reklama. Przewiń aby czytać dalej.

Jak powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Koncern od początku deklarował pełne wsparcie dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, również w procesie rekrutacji.

– Przygotowaliśmy kompleksowy plan działań w tym zakresie, a nawet uruchomiliśmy stronę internetową, która wspiera pozyskanie kadry medycznej. Widzimy duże zainteresowanie ofertami pracy i na bieżąco wpływają kolejne zgłoszenia ze strony kandydatów. To świadczy o ich solidarności z Polakami. Budowa szpitala tymczasowego w Płocku wymaga odpowiedzialnego działania, profesjonalizmu i współpracy, bo najważniejsi w tym momencie są pacjenci, którym chcemy pomóc – tłumaczy Daniel Obajtek.




Zgodnie z informacją Biura Prasowego PKN ORLEN, uruchomienie i funkcjonowanie szpitala tymczasowego w Płocku będzie wymagało zatrudnienia personelu medycznego i wspierającego, w tym m.in. 52 lekarzy, 152 pielęgniarek i pielęgniarzy, 120 opiekunów medycznych, 34 ratowników medycznych, a także sekretarek i sekretarzy medycznych oraz kierowców.

Pracodawcą kadry będzie Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku, natomiast zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji.

– Osobom zatrudnionym spoza Płocka zapewnione zostanie zakwaterowanie i wyżywienie. Ponadto PKN ORLEN zwrócił się z też prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, struktur Wojsk Obrony Terytorialnej oraz ZHR – informuje ORLEN.

Trwają także prace przy budowie szpitala tymczasowego. PKN ORLEN zabezpieczył 194 kontenery medyczne, w których przygotowanych zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów z SARS-CoV-2 oraz zaplecze, niezbędne do funkcjonowania szpitala tymczasowego w Płocku. Jak informuje Koncern, po zakończeniu pandemii placówkę będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni i zmagazynować, bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Z kolei płyty, czy piasek użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez PKN ORLEN w Płocku.

Fot. PKN ORLEN
Fot. PKN ORLEN
Fot. PKN ORLEN

REKLAMA

Inni czytali również

Kolejny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU