Jest już projekt nowej strefy restauracyjnej w płockiej galerii

0

Jak informowaliśmy w październiku, Galeria Wisła rozpoczęła prace, związane z powstaniem nowej strefy restauracyjnej. Klienci galerii skorzystają z niej teraz na pierwszym piętrze, a wystrój będzie nawiązywał do rzeki Wisły.

Już 2,5 miesiąca temu pisaliśmy o planach zmian w płockiej galerii. – W pierwszej połowie 2017 roku Galeria Wisła wzbogaci się o najnowocześniejszą strefę restauracyjną w Płocku. Prace rozpoczną się wraz z początkiem nowego roku – potwierdził Grzegorz Mroczek, wiceprezes CREAM, firmy zarządzającej Galerią Wisła.

Potwierdziły się informacje o przeniesieniu strefy z drugiego poziomu obiektu na pierwsze piętro, bezpośrednio nad wejście główne do Galerii (po Kappahl).

– Dostęp do naturalnego światła zapewni wielkie okno z panoramicznym widokiem na miasto – tłumaczy Magdalena Michalska, marketing manager galerii. – Nowością na płockim rynku będzie tzw. „common table”, czyli sprzyjający integracji bardzo duży stół, umożliwiający wspólne posiłki. Przy projektowaniu nowej strefy restauracyjnej nie zapomniano o rodzinach z dziećmi – foodcourt będzie wyposażony w specjalne krzesełka i naczynia dziecięce oraz w ogólnodostępne kuchenki mikrofalowe. Integralną częścią strefy będzie również interaktywna strefa zabaw – wyjaśnia Magdalena Michalska.

– Aranżacja nowej strefy food court jest nie tylko nowoczesna, ale i oryginalna. Koncepcja odwołuje się do motywu płynącej rzeki – użyte materiały, ich kolory i struktura będą przypominały rzekę Wisłę – dodaje Bartłomiej Bujnowski, dyrektor marketingu CREAM. – W projekcie uwzględniono 4 żywioły: falujący sufit będzie symbolizował powietrze, drewniane elementy odzwierciedlają ziemię, turkusowa posadzka to woda, a złociste akcenty będą reprezentowały ogień – wyjaśnia.

W nowej strefie restauracyjnej planowanych jest 5 lokali z kuchnią polską i międzynarodową, o łącznej powierzchni 400 mkw. Strefa stolików zajmie powierzchnię 650 mkw i znajdzie się w niej ponad 300 miejsc siedzących.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…