Jakie inwestycje w roku wyborczym?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W urzędzie miasta odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe prezydenta z lokalnymi dziennikarzami. – Płock ma budżet Radomia, miasta dwukrotnie większego – chwalił prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Jakie będą zatem najważniejsze przyszłoroczne inwestycje?

Spotkanie prezydenta Płocka z przedstawicielami redakcji pod koniec roku to już tradycja. Od kilku lat na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia włodarz miasta podsumowuje rok i zdradza plany inwestycyjne na następny. Nie inaczej było i tym razem. W sali sejmowej magistratu prezydent Nowakowski opowiedział o najważniejszych inwestycjach 2017 roku.

– Było dużo prac drogowych – rozpoczął prezydent. – Trwa budowa obwodnicy, zmieniliśmy wiele ulic lokalnych i praktycznie wszystkie drogi “wlotowe” do miasta. Inwestowaliśmy w rewitalizację obiektów zabytkowych i ważnych dla płocczan – jak dworzec autobusowo-kolejowy, oraz w nowe obiekty zielone – jak pasaż Roguckiego. Powstały nowe akwaria w płockim ZOO. To wszystko składa się na wzrost atrakcyjności miasta i większe zainteresowanie turystów – mówił Nowakowski.

Jak zdradził włodarz miasta, to nie ostatnia inwestycja w płocki ogród zoologiczny. – Akwaria okazały się strzałem w dziesiątkę – stwierdził. – Więcej osób odwiedza płockie zoo, a więc jest więcej pieniędzy w kasie, co gwarantuje kolejne inwestycje. Chcemy, by ogród był perełką turystyczną miasta – dodał Andrzej Nowakowski.

Prezydent przekonywał też, że współpraca z przedsiębiorcami w Płocku kwitnie. Przypomniano o forum partnerstwa publiczno-prywatnego, o tym, że takich partnerstw przybywa. – W przygotowaniu są dwie takie umowy – pierwszy dotyczy oświetlenia, kolejna budowy w Płocku aquaparku – zdradził prezydent. – Chcemy zrealizować je w ciągu najbliższych lat – przekonywał.

Andrzej Nowakowski chwalił się także inicjatywami dla seniorów i inwestycjami w sport. – W Płocku przybywa stadionów, jest już obiekt Stoczniowca, będzie budowany stadion Wisły Płock, która staje się naszą wisienką, czy, jak mawia Hajto, truskawką na torcie – wymieniał włodarz miasta. – Płock to też szereg imprez sportowych, jak półmaraton dwóch mostów czy ostatni bieg Mikołajów – kontynuował.

Inwestycji w 2018 roku ma być jeszcze więcej. A to wszystko dzięki rekordowemu budżetowi, który wynosi 1 mld 100 mln zł – z czego inwestycje to ponad 330 mln zł. – Mamy budżet porównywalny do Radomia, a kwota inwestycji jest dwukrotnie większa – stwierdził Nowakowski. – To pokazuje skalę inwestycji realizowanych w mieście – mówił.

Ważnych z perspektywy prezydenta działań jest dużo. Po pierwsze to nowa siedziba Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. – To coś, na co POKiS czeka od wielu, wielu lat – przypomniał Andrzej Nowakowski podczas poniedziałkowego spotkania opłatkowego. – Budynek, w którym znajdzie się nowa siedziba POKiS-u kiedyś był szkołą podstawową, później gimnazjum, teraz będzie służył dzieciom. To stanie się już w przyszłym roku – deklarował.

Będzie również dużo inwestycji drogowych – w tym kanalizacji. – Trzeba te prace wykonywać, choć to niewdzięczne, uciążliwe dla mieszkańców i kierowców roboty – mówił Nowakowski. – Chcemy, dzięki środkom unijnym, zająć się drogami, które od lat czekają na przebudowę – przekonywał.

Duża część miliardowego budżetu to zasługa zaplanowanych przychodów z unijnej kasy. To dzięki nim zrealizowany zostanie projekt mobilności miejskiej, zakładający, poza ścieżkami rowerowymi, także kupno nowych autobusów – niskoemisyjnych Solarisów – oraz wiat przystankowych.

Planowaną na 2018 rok jest również rozpoczęcie inwestycji przebudowy Nowego Rynku. – Projekt, który jest w budżecie miasta, zakłada przebudowę tego miejsca – zapowiedział. – Ma to być miejsce, w którym płocczanie będą chcieli spędzać czas. Miejsce przyjazne mieszkańcom – zdradził podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Nowakowski.

Co poza tym? Inwestycje w drogi, bazę oświatową i mieszkania dla młodych. Teraz wszystko już w rękach radnych, którzy 28 grudnia, podczas budżetowej sesji rady miasta, mogą wszystkie te wyliczenia i plany zatwierdzić. A więc, parafrazując klasyka – wszystko po to, aby Płock rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej – w 2018, wyborczym, roku.

Podziel się:

11 komentarzy

  1. przez przypadek bedac u rodziny w plocku rodzina pokazala nam gazete ,w ktorej PO chwali sie swoimi osiagnieciami miedzyinnymi dzielnicy Borowiczki .musze wam powiedziec ,ze takich bzdur dawno nie czytalam.Pan Jaroslaw Kozanecki w jednym z artykow opowiada ile to ulic PO przez 8 lat wykonalo. jest to nastepne klamstwo PO pod dowodztwem Pana Prezydenta .wykonane ul. za PO to; warminska,harcerska ze smiesznym rondem,kawalek borowickiej, idokonczenie osuwiska na grabowce .i to tyle Panie Kozanecki ,informuje ,iz wszystkie ulice w Borowiczkach wykonane byly za rzadow Pana Prezydenta Milewskiego i jego ekipy .Prosze nie wprowadzac mieszkancow Plocka w blad i siegc do zrodla a nie do propagandy wyborczej PO

  2. oj,obudzili sie mieszkancy borowiczek a tak tlumem szli glosowac na nowakowskiego ,a ja mowie wam przyszli wyborcy Borowiczek tylko nie na tego szkodnika co najbardziej zadluza miasto

  3. będziemy tęsknić za Mieszkaniem dla Młodych patrzę po mdmprogram.com że wielu osobom umożliwio to zakup mieszkania. nie wiadomo jak będzie później. wypłaty z IKM są dopiero po 5 latach oszczędzania

  4. z niego prezydent. smiech na sali. wszystkie drogi wyjazdowe:). To niech Pan prezydent w godzinach popołudniowych spróbuje się wydostac z Płocka z podolszyc w kierunku na słupno. Dramat- mało powiedziane. Mieszkańcy na wyborach mu podziękują:)

  5. Zmieniliśmy PRAKTYCZNIE wszystkie drogi “wlotowe” do miasta – chyba pan prezydent nigdy nie jechał w stronę Wyszogrodu po południu….

  6. Panie Prezydencie będę trzymać kciuki ,aby plany Pana się zrealizowały. Jest Pan prezydentem na którego czekali mieszkańcy.

  7. mieszkańcy Borowiczek włodarzowi podziękują oj podziękują na wyborach za budowę obiecanych od wielu lat ulic parcele, świętego huberta itd… oj się zdziwi:)

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji