REKLAMA

Jaki potencjał mają firmy z regionu płockiego? IGRP zaprasza na wyjątkowe wydarzenie

REKLAMA

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego zaprasza na Płockie Forum Biznesu, które odbędzie się pod koniec maja. Impreza ma na celu wymianę poglądów między przedsiębiorcami i zaprezentowanie możliwości okolicznych firm.

24 maja w Domu Technika w Płocku odbędzie się Płockie Forum Biznesu, na które to wydarzenie zaproszone są firmy i mieszkańców z powiatów płockiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego. Organizatorem forum jest Izba Gospodarcza Regionu Płockiego, a sponsorem strategicznym PKN ORLEN.

– Ponieważ jesteśmy instytucją, która jednoczy i wspiera przedsiębiorców płockich, przedsiębiorców regionu płockiego, chcielibyśmy, aby nadszedł czas pewnych prezentacji. Prezentacji potencjału, prezentacji usług, które są świadczone, prezentacji wyrobów i towarów, które są produkowane na terenie naszego miasta i regionu – powiedział prezes IGRP Krzysztof Izmajłowicz.

Przedsiębiorcy z regionu płockiego, jak zaznaczał Krzysztof Izmajłowicz, produkują usługi i towary nie tylko z myślą o rynku regionalnym czy nawet krajowym, ale sięgają z sukcesami rynku europejskiego. Prezes IGRP wymienił przykłady paliwa lotniczego, elementów mebli, kontenerów, urządzeń wykorzystywanych w przetwórstwie mięsnym.

PowiązaneTematy

– To wszystko dzieje się w Płocku, to wszystko się dzieje w naszym regionie i o tym chcielibyśmy powiedzieć. Temu ma służyć ten projekt, jest dedykowany temu, abyśmy mogli spotkać się. Nieważne, czy jest to duża grupa ORLEN, czy jest to mała działalność, która robi różne cudowne rzeczy, a takie małe działalności również są na naszym terenie. Ważne, abyśmy mogli zaprezentować siłę przedsiębiorczości naszego regionu – zaznaczył prezes Krzysztof Izmajłowicz.

Płockie Forum Biznesu będzie podzielone na trzy główne strefy:

 • Strefa Prezentacyjna – stoiska firm z regionu płockiego,
 • Strefa Ekspercka – stanowiska ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Pracy,
 • Strefa Merytoryczna – panele dyskusyjne
  • Rola biznesu w zrównoważonym rozwoju Regionu Płockiego (poprowadzi Krzysztof Izmajłowicz, prezes IGRP)
  • Prawa i obowiązki płatników VAT (poprowadzi Karol Zywer, Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku)
  • Wpływ kompetencji miękkich na efektywność biznesową przedsiębiorstwa. Jak szkolić pracowników? (poprowadzi Dorota Mejri, trener biznesu),
  • Biznes przyszłości z doradcą podatkowym (poprowadzi Ewa Przygoda, doradca podatkowy),
  • Promocja firmy – wybór czy konieczność? (poprowadzi Agnieszka Stachurska, redaktor naczelna PetroNews).

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Andrzej Nowakowski – Prezydent Miasta Płocka, Mariusz Bieniek – Starosta Płocki, Mariusz Turalski – Starosta Sierpecki, Arkadiusz Boruszewski – Starosta Gostyniński, Paweł Kalinowski – Burmistrz Miasta Gostynina i Jarosław Perzyński – Burmistrz Miasta Sierpc.

– Z zadowoleniem witam propozycję pana prezesa, że chcemy pokazać takich liderów rozwoju w subregionie. Często opieramy się na wskaźnikach ekonomicznych, mówimy o cyfrach, które przeciętnemu obywatelowi nic nie mówią. Natomiast jak pokażemy mu firmę, jak pokażemy, co produkujemy, jak jest to często zaawansowane technologicznie, to się okazuje, że mamy tutaj prawdziwe perły, jeśli chodzi o gospodarkę Mazowsza – powiedział marszałek Adam Struzik.

Starosta Płocki Mariusz Bieniek z kolei zwrócił uwagę, że inicjatywa, jaką jest forum organizowane przez IGRP, jest bardzo cenna. Samorządowiec zaznaczył, że wydarzenie będzie okazją do nawiązania kontaktów między przedsiębiorcami, które pozwolą lepiej i sprawniej rozwijać przedsiębiorczość w regionie.

Uroczyste otwarcie pierwszego Płockiego Forum Biznesu odbędzie się w Domu Technika (ul. Kazimierza Wielkiego 41), 24 maja o godzinie 10.