REKLAMA

Jak zadbać o skórę wrażliwą?

REKLAMA

Na skrupulatną i odpowiednią pielęgnację domową oraz w gabinecie kosmetologii powinni zwrócić uwagę szczególnie pacjenci z rozszerzonymi naczynkami, trądzikiem różowatym czy atopowym zapaleniem skóry. Jak zadbać o cerę wrażliwą?

Współczesna kosmetologia jest przygotowana na rozwiązywanie problemów skórnych, ale skuteczne rezultaty uzyskamy w salonie pod okiem fachowego kosmetologa z doświadczeniem, który doradzi, jak najlepiej dbać o cerę szczególnie wymagającą i ustawi odpowiedni program pielęgnacji.

– Pamiętajmy, że nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak mogą być szkodliwe – mówi Anita Gołębiowska, ekspert kosmetologii i właścicielka salonu Cleopatra. – Szacuje się, że 80% problemów ze skórą fundujemy sobie na własne życzenie w domu, np. nieumiejętnymi czyszczeniami w domowym zaciszu, zbyt agresywną pielęgnacją i dezynfekcją (np. preparatami ze spirytusem) itp. – dodaje kosmetolog.

TEST NA WRAŻLIWĄ SKÓRĘ:

  1. Czy latem szybko i łatwo się opalasz?
  2. Czy zdarzają Ci się wypryski na twarzy?
  3. Czy po umyciu czujesz silne ściąganie skóry?
  4. Czy zdarza się, że skóra piecze Cię po użyciu jakiś kosmetyków?
  5. Czy swędzi Cię często lub czy czujesz dyskomfort na twarzy bez wyraźnego powodu?
  6. Czy Twój naskórek jest suchy, cienki i prześwitują przez niego niebieskie żyłki, a całość twarzy jest okresowo bardziej skłonna do zaróżowień?
  7. Czy Twoi najbliżsi mieli problemy skórne?
  8. Jaki jest Twój stan zdrowia, czy żyjesz w pośpiechu czy posiłki są zbilansowane, o regularnych porach, czy przyjmujesz lub przyjmowałaś środki hormonalne, czy uprawiasz sporty, czy żyjesz w ciągłym stresie lub depresji?

Jeśli większość odpowiedzi masz na TAK, oznacza to, że posiadasz skórę wrażliwą.Układ skórny jest jednym z najważniejszych układów człowieka, jak nerwowy, pokarmowy, naczyniowy, ruchowy. Oddziela wnętrze organizmu od środowiska zewnętrznego, a jednocześnie zapewnia kontakt ustroju z otoczeniem. Składa się z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Naskórek również posiada kilka warstw.

Zabiegi intensywne z zakresu kosmetologii (np. mezoterapia) przebiegają w dolnych partiach naskórkowych. Dzięki mezoterapii igłowej i bezigłowej (płytszej i delikatniejszej), możemy wprowadzać głębiej substancje czynne, silnie łagodzące, normalizujące i wyciszające stany nadczynności oraz zapalne skór wrażliwych.

Salon Kosmetologii „Cleopatra” wraz z renomowanymi firmami opracował specjalny PROGRAM PIELĘGNACJI I KURACJI SKÓR WRAŻLIWYCH oraz naczyniowych. Na szczególną uwagę zasługują zabiegi manualne z użyciem koncentratów łagodzących, biologiczne zimne liftingi, masaże, fototerapia z niebieskim światłem, jontoforeza, galwan, maski zawierające m.in.: antyoxydanty, kawior, miłorząb japoński, rutynę escynę i azulen, białka mleka koziego, flawony itd.

Cleopatra zawsze służy bezpłatnymi konsultacjami, przyjmuje w salonie również na dodatkowe życzenia, przez 7 dni w tygodniu. Możliwe są ZABIEGI WYJAZDOWE na terenie Płocka lub jego okolic. Właścicielka salonu – ekspert kosmetologii Anita Gołębiowska – współpracuje również z instytutami w Warszawie. Zaprasza wszystkich płocczan do inwestycji w swoje zdrowie i urodę, a z okazji 25-lecia działalności, Cleopatra oferuje specjalny program lojalnościowy.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU