REKLAMA

Jak wyleczyć ciało i duszę dzięki wyobraźni? Rozwiązanie w NK Przedwiośnie

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie ma dla miłośników kina – tradycyjnie już – pakiet propozycji. Będzie komedia animowana dla dzieci, najnowsza produkcja Roberta Zemeckisa czy film o poszukiwaniu własnej drogi. A do tego – Dzień Kobiet!

Corgi, psiak Królowej

Od piątku, 1 marca, zapraszamy na pomerdaną animowaną komedię z psich wyższych sfer –„Corgi, psiak Królowej” w wersji z dubbingiem.

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgnowana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez gromadę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo warczeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

PowiązaneTematy

Witajcie w Marwen

Drugą premierową propozycją jest niezwykła historia walki o uleczenie ciała i duszy dzięki sztuce i wyobraźni – „Witajcie w Marwen”.

Brutalny napad i w konsekwencji ciężkie obrażenia wymazały z pamięci Marka Hogancampa (Carell) wszystkie wspomnienia. Nikłe były szanse, że kiedyś dojdzie do siebie. Ale Mark, próbując pozbierać w całość części swego nowego i dawnego życia, wymyśla miasto Marwen. Marwen to makieta, instalacja, w której Mark jako kapitan Hogie, waleczny pilot z czasów II Wojny Światowej, z pomocą lalek-aktorów walczy zwycięsko z wrogami. Może polegać na swoich sprzymierzeńcach. To lalki, przedstawiające silne kobiety, które zna ze świata realnego. To one dają mu siłę, która pozwala mu stanąć do ostatecznej konfrontacji z wrogiem jak najbardziej prawdziwym.
REŻYSERIA: Robert Zemeckis OBSADA: Eiza Gonzalez, Diane Kruger, Steve Carell

Córka Trenera

NK Przedwiośnie proponuje również film „Córka Trenera” – pełną dyskretnego humoru historię o poszukiwaniu własnej drogi.

Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.
REŻYSERIA: Łukasz Grzegorzek OBSADA: Jacek Braciak, Agata Buzek, Piotr Żurawski, Karolina Bruchnicka

Green Book

W sobotę i niedzielę o godz. 14:10 NK Przedwiośnie zaprasza na seanse „Green Book”, filmu, który zdobył 3 OSCARY, w tym w najważniejszej kategorii dla NAJLEPSZEGO FILMU!

Mahershala Ali jako wybitny jazzman i Viggo Mortensen w roli jego włosko-amerykańskiego szofera! Cudowna, pełna humoru, prawdziwa historia niewiarygodnej przyjaźni. Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.
REŻYSERIA: Peter Farrelly OBSADA: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini

Bajkoranki: Gnomy rozrabiają

W sobotę i niedzielę (2-3 marca) o godz. 11:00 zapraszamy na Bajkoranki: „Gnomy rozrabiają”. Przed seansem zostaną rozlosowane nagrody w ramach konkursu Happy Seats. Bilety na seans w cenie 12 zł.„Gnomy rozrabiają” – Chloe przeprowadza się wraz z mamą do nowego miasta. Wszystko jest dla niej nowe – dom, szkoła, znajomi. Stary budynek, w którym razem zamieszkają wydaje się skrywać wiele tajemnic. Jedną z nich jest osobliwa kolekcja krasnali ogrodowych. Pewnego dnia małe figurki ożywają! Okazuje się, że skrzaty są tak naprawdę legendarnymi strażnikami, którzy od wieków bronią świata przed żarłocznymi istotami z innych wymiarów. Dzielna Chloe, wspólnie z nowopoznanym kolegą z sąsiedztwa o imieniu Liam, przyłączają się do akcji. Zwariowane krasnale wraz z dwójką dzieciaków będą musiały poradzić sobie z pozaziemskim zagrożeniem. Bohater tkwi w każdym z nas! Trzeba go tylko obudzić!

Spotkania Filmowe: Vice

W poniedziałek, 4 marca o godzinie 18.30 w ramach Spotkań Filmowych odbędzie się pokaz „Vice” w reżyserii Adama McKay, zdobywcę Oscarów za „Big Short”. Przed seansem tradycyjna herbata i ciastko. Bilety na seans w cenie 15 zł.

„Vice” – to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Dick Cheney, wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. Film to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale’a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George’a W. Busha i Amy Adams jako Lynne Cheney.
REŻYSERIA: Adam McKay OBSADA: Christian Bale, Amy Adams, Steve Carell

Rodzinne Oglądanie: Corgi, psiak Królowej

W środę, 6 marca o godz. 14 zapraszamy na „Corgi, psiak Królowej” w cyklu Rodzinne Oglądanie.

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgno­wana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska. Otoczony przez groma­dę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo war­czeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

W repertuarze wciąż pozostają:

  • animacja „Lego Przygoda 2” dubbing – bohaterowie Klocburga jednoczą siły, aby wziąć udział w zupełnie nowej, pełnej akcji przygodzie i ocalić ukochane miasto. Minęło pięć lat od czasu, kiedy wszystko było czadowe. Mieszkańcy Klocburga stoją w obliczu nowego ogromnego zagrożenia. Pochodzący z kosmosu najeźdźcy LEGO DUPLO niszczą wszystko w tak szybkim tempie, że nikt nie nadąża z odbudowywaniem. Aby ich pokonać i przywrócić spokój w świecie LEGO, Emmet, Lucy, Batman i ich przyjaciele wyruszają w podróż do odległych nieodkrytych światów, także do galaktyki pełnej fantastycznych planet, dziwacznych postaci i nowych chwytliwych piosenek. Podróż ta stanie się dla nich sprawdzianem odwagi, kreatywności i umiejętności Architektów, a ponadto pokaże, jak bardzo są wyjątkowi;
  • animacja „Jak wytresować smoka 3” dubbing – Gdy Czkawka zmaga się zadaniami wodza Berk, Szczerbatek trafia na trop tajemniczej smoczych;
  • western „Bracia Sisters” napisy – rok 1850, Oregon. Bracia Charlie i Eli tropią poszukiwacza złota, który jest w posiadaniu tajemnej receptury;
  • komedia romantyczna „Planeta Singli 3” – Ania i Tomek planują wesele na wsi u rodziny mężczyzny. Niespodziewany przyjazd ojca pana młodego jeszcze bardziej wszystko komplikuje;
  • sensacyjny „Kobiety mafii 2” – Po przejęciu władzy nad stolicą gang Niani (Agnieszka Dygant) przygotowuje się do największej akcji przemytniczej. Będąca postrachem Warszawy grupa sprowadza do kraju tonę kolumbijskiej kokainy. Kiedy towar znika, a kartel żąda głów, do Polski trafia śmiertelnie niebezpieczna Aida (Angie Cepeda). Kolumbijka znajduje sojusznika w osobie trójmiejskiego przemytnika, Mata (Piotr Adamczyk). Mafioso od dawna pragnie umocnić swoją pozycję w półświatku, ale jego plany komplikują napięte relacje ze zbuntowaną córką, Stellą (Aleksandra Grabowska). W tym samym czasie na wolność wychodzi Spuchnięta Anka (Katarzyna Warnke). Kochająca luksusy maniakalna zakupoholiczka cudem przeżyła więzienne piekło, po którym z trudem odnajduje się w nowej rzeczywistości. Wystarczy jednak nieoczekiwane zdarzenie, by znalazła się na celowniku mediów i z dnia na dzień stała się „mafijną celebrytką”. W tym samym czasie w Maroko Siekiera (Aleksandra Popławska) przeżywa burzliwy romans z Amirem (Otar Saralidze), bojownikiem państwa islamskiego. Kiedy mężczyzna ginie w brawurowej akcji komandosów GROM-u, pałająca zemstą zabójczyni powraca do Polski, by zrealizować śmiercionośny plan.

Dzień Kobiet

8 marca w Dzień Kobiet zapraszamy na wspaniałe premiery filmowe: „Całe Szczęście”, „Kapitan Marvel” dubbing i napisy, „Kobiety mafii 2”.

Na wybranych seansach odbędzie się konkurs Happy Seats, podczas którego zostaną rozlosowane nagrody. Wśród sponsorów nagród znajdą się: Lekkie Ciacho, City Spa, kawiarnia Charlie, Tumska 13 Browar & Restauracja. Na Panie będą czekały słodkie niespodzianki. Ceny biletów zgodne z cennikiem kina.