Szkoła Podstawowa nr 3 już siódmy raz zorganizowała festiwal piosenki i tańca, który integruje najmłodszych płocczan. Co ważne, integruje nie tylko dzieci z różnych placówek, ale i dzieci zdrowe z niepełnosprawnymi.

23 marca od godziny 9 w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 (po Gimnazjum nr 5) przy ul. Królowej Jadwigi, odbywał się VII Międzyszkolny Integracyjny Festiwal pn. “Śpiewam z pasją, tańczę z pasją”. Organizatorkami wydarzenia są Alicja Aktyl-Rosłaniec, Małgorzata Jankowska, Anna Kret oraz Grażyna Suwardt ze szkoły podstawowej nr 3.

Początkowo był to szkolny festiwal piosenki, który z czasem zmienił się w festiwal międzyszkolny i integracyjny. Biorą w nim udział przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3, ze szkół i przedszkoli integracyjnych oraz szkół specjalnych. Na scenie występują zespoły i osoby indywidualne – każdy prezentuje swoje mocne strony, śpiewając lub tańcząc. Głównym zamierzeniem jest integracja dzieci niepełnosprawnych i zdrowych, co mogliśmy zaobserwować chociażby po wspólnych tańcach, które nastąpiły po wszystkich występach.

W tym roku udział w festiwalu, oprócz Szkoły Podstawowej nr 3, wzięły udział dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 34, Miejskiego Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 31, Miejskiego Przedszkola nr 3, Miejskiego Przedszkola nr 17, Szkoły Specjalnej nr 24.

O tym, jak ważna jest to inicjatywa, niech świadczy chociażby fakt, iż podczas festiwalu wystąpił m.in. Dawid Kunikowski, chłopiec z autyzmem, który zaśpiewał piosenkę w języku angielskim. Świetnie wypadły również dzieci ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24, które śpiewały o wycieczce do ZOO. Usłyszeć zresztą i zobaczyć mogliśmy wielu wspaniałych wykonawców, a każdy występ okraszony był hucznymi brawami widzów. Pomimo tego, że jest to konkurs, wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

W jury zasiadła Anna Derlukiewicz, przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza (RMO ufundowała na festiwal nagrody rzeczowe) oraz wicedyrektor SP3 w klasach I-III, Iwona Anioł-Dziadkowiec. Obie panie miały wyjątkowo trudne zadanie, bowiem dzieci występujące podczas festiwalu, zachwycały zarówno strojami, jak i układem choreograficznym czy śpiewem.

Wyniki festiwalu

  • I miejsce – MP34 – chór “Puchatkowe głosy” i zespół taneczny “Kubuś dance”
  • I miejsce – MP3 (druga grupa) – “Wiewióry”
  • I miejsce – SP Specjalna 24 – “Idziemy do ZOO”
  • II miejsce – MP16 – “Disko Robaczki”
  • II miejsce – MP17 – “Roztańczone przedszkolaki”
  • II miejsce – SP3 – kl. IIIa “Wiosenna poleczka”
  • III miejsce – MP31 – “Ziggie-Wiggie”
  • III miejsce – SP3 – Dawid Kunikowski, kl. IVg
  • III miejsce – SP3 – kl. IIa “Zostań moją przyjaciółką”
  • Wyróżnienie – MP3 – “Wesoła trójeczka”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji