REKLAMA

Jak dobrać narty – profesjonalne porady

REKLAMA

PowiązaneTematy

Narciarstwo jest sportem zimowym, którego trudno choć raz w życiu nie spróbować. Jest on bardzo powszechny i wiele osób ubóstwia coroczne celebrowanie sezonu na jego uprawianie. Niektórzy robią sobie przerwy lub nigdy nie próbowali takiej opcji. Warto wiedzieć w takiej sytuacji, jak dobrać narty do swojej postury, wagi i wzrostu. Dowiecie się tego, czytając poniższy artykuł.

Jak dobrać narty? – Na czym polega narciarstwo?

Jak wiadomo, narciarstwo to jedna z zimowych form aktywności fizycznej, która jest popularna na całym świecie. Zarówno młodzi, jak i nieco starsi ludzie uwielbiają zjeżdżać z gór zasypanych białym puchem. Cała jazda na nartach polega na przemieszczaniu się z punktu A do punktu B przy pomocy nart wraz z kijkami. Przyda się także kask, który zapewnia nam bezpieczeństwo w razie upadku.

Warto wiedzieć, że narty są zamocowane wraz z butami. Aby połączyć ona te elementy będą nam potrzebne specjalne wiązania. Założenie nart nie jest czymś skomplikowanym, a wraz z kolejnymi wyjazdami szybko się tego nauczycie. Na początku jednak trzeba takie narty posiadać. W takiej sytuacji należy je dobrać do naszego wzrostu, aby nie były ani za długie, ani za krótkie.

Wiele osób, które interesują się sportami zimowymi, wiedzą jak ciekawe jest kibicowanie swoim faworytom w trakcie zawodów z nimi związanych. Wśród nart popularne są narty biegowe, czy też skoki narciarskie. W trakcie zawodów przyda się wam ranking bukmacherów, który pozwoli na znalezienie najtrafniejszej oferty względem obstawiania. Postawcie na legalny zysk, który wzmoże wasze pozytywne emocje.

Jak dobierać narty biegowe i klasyczne?

Tak, jak wspomnieliśmy, istnieją różne typy uprawiania sportu, jakim są narty. Można bowiem uprawiać narciarstwo biegowe, skoki narciarskie, czy też narciarstwo rekreacyjne. W każdym z tych przypadków należy wiedzieć, jak dobierać narty. Warto wiedzieć, że w dobieraniu nart istnieje podział, co dobierania ich rozmiaru do użytkownika. Chodzi oczywiście o różnorodność warunków fizycznych.Jak wiadomo, kobiety są raczej drobniejsze i przede wszystkim niższe, a mężczyźni wyżsi i bardziej postawni. To właśnie podział między płciami występuje podczas dobierania nart do użytkowników. Płeć piękna najczęściej wybiera sprzęt, który sięga im do brody. Oznacza to, że są one około 20 cm krótsze od wzrostu danego narciarza. Jak to się ma w przypadku mężczyzn wybierających narty?

Mężczyźni mają nieco inny sposób na dobranie do swojej postury odpowiedniego rozmiaru nart. Musi to być bowiem o 5 centymetrów wyższa odległość. Oznacza to, że mężczyźni powinni posiadać sprzęt narciarski sięgający do wysokości nosa. Jest to 15 centymetrów mniej od wysokości osoby, która chce się zdecydować na zakup nart do jazdy rekreacyjnej. Co jednak z innymi typami?

Narty biegowe – Odpowiedni rozmiar

Jeśli chodzi o odpowiedni rozmiar nart biegowych, to dobiera się go podobnie, a właściwie identycznie tak, jak w przypadku nart do jazdy rekreacyjnej. Musicie jednak wiedzieć, że wybieranie asortymentu narciarskiego dla ludzi o skrajnych wagach różni się od tego, który opisaliśmy. Co to właściwie dla nas oznacza? Ten aspekt powinien interesować osoby bardzo szczupłe lub znacząco otyłe.

W przypadku, gdy pomimo dorosłego wieku ważycie stosunkowo mało, to powinniście stawiać na krótsze od zalecanych nart. Pozwoli wam to na łatwiejsze manewrowanie sprzętem, gdyż męczylibyście się z normalnie dobranymi nartami. W przypadku, gdy jesteście osobami o większej masie ciała od normy, to powinniście wybrać dłuższe narty. Mamy nadzieję, że już wiecie, jak dobrać narty biegowe i klasyczne.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU