Inauguracja na plus. Wisła pokonuje Górnika

22. kolejka LOTTO Ekstraklasy rozpoczęła się dla Wisły Płock zwycięstwem nad Górnikiem Zabrze. Remis po pierwszej połowie, zakończył się ostatecznie wynikiem 4:2 dla Nafciarzy.

W meczu, który rozegrał się 9 lutego na stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku, od początku Wisła zaznaczała swoją przewagę. Groźne akcje na bramkę gości pozwalały wierzyć, że to spotkanie nie zawiedzie oczekiwań płockich kibiców.

A jednak to Górnik Zabrze zdobył jako pierwszy prowadzenie, kiedy Damian Kądzior z rzutu wolnego strzelił wprost do bramki Thomasa Dähne – od niedawna zawodnika Wisły Płock.

Płocczanie jednak nie pozostali dłużni. Po podaniu Szymańskiego, piłkę przejął Michalak, który pewnie wbił ją do bramki Górnika Zabrze.

Pomimo kilku prób, do końca pierwszej połowy wynik pozostał niezmieniony. Po przerwie wiślacy kontynuowali atak, ale powtórzyła się historia z pierwszej połowy. Po strzale Łukasza Wolsztyńskiego, znów zabrzanie przejęli prowadzenie.

I tym razem Nafciarze odpowiedzieli atakiem. Strzał Kanté ze środka pola karnego doprowadził do wyrównania wyniku.

Wiśle remis nie wystarczył. W 66. minucie Michalak podał przed pole karne do Štilicia, a ten przekazał piłkę Szymańskiemu, który celnie umieścił ją w bramce Górnika.

Prowadzenie dodało Wiślakom skrzydeł. Po kilku ładnych akcjach, w 82. minucie ostatnią w tym meczu bramkę wykonał Kanté, po ładnej akcji Giorgiego i Dominika Furmana. Dzięki temu, po 12 latach przerwy Wisła Płock pokonała Górnika Zabrze.

Najbliższe spotkanie Nafciarzy odbędzie się za tydzień – 17 lutego o godzinie 15.30 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku. Zmierzą się wówczas z Zagłębiem Lubin.

Wisła Płock – Górnik Zabrze 4:2 (1:1)
Konrad Michalak 18′, José Kanté 52′, 82′, Damian Szymański 66′ – Damian Kądzior 14′, Łukasz Wolsztyński 51′

Wisła Płock: 30. Thomas Dähne – 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 14. Adam Dźwigała, 9. Arkadiusz Reca – 8. Dominik Furman, 4. Damian Szymański – 77. Konrad Michalak (81, 7. Nico Varela), 23. Semir Štilić (86, 16. Oskar Zawada), 10. Giorgi Merebashvili – 29. José Kanté (90, 19. Kamil Biliński).

Górnik Zabrze: 1. Tomasz Loska – 3. Adam Wolniewicz, 22. Szymon Matuszek, 55. Paweł Bochniewicz, 11. Adrian Gryszkiewicz – 9. Damian Kądzior (79, 11. David Ledecký), 28. Maciej Ambrosiewicz (70, 10. Erik Grendel), 27. Szymon Żurkowski, 25. Łukasz Wolsztyński – 20. Marcin Urynowicz (55, 7. Rafał Kurzawa), 17. Igor Angulo.

Żółte kartki: Furman – Żurkowski, Angulo.
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 4 367.

źródło: Wisła Płock