REKLAMA

Igrzyska Śmierci w NK Przedwiośnie [REPERTUAR]

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie przygotowało ekscytujący repertuar na najbliższe dni. Do obejrzenia między innymi „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży”, „Niewierni w Paryżu” i animacja „Życzenie”.

Repertuar NK Przedwiośnie na 17-23 listopada 2023 r.

PowiązaneTematy

Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży

NK Przedwiośnie zaprasza na premierę filmu „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” w wersji napisami. Jest to chronologicznie piąta, a fabularnie pierwsza część ukochanej przez fanów serii. Akcja rozgrywa się 64 lata przed fabułą pierwszego filmu.

Każda saga ma swój początek, a każdy bunt potrzebuje pierwszej iskry. Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski. Na arenie rozgrywa się walka na śmierć i życie. Poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki. Czy warto przestrzegać zasad, gdy liczy się tylko przetrwanie za wszelką cenę?

Reżyseria: Francis Lawrence
Obsada: Tom Blyth, Rachel Zegler, Hunter Schafer, Josh Andrés Rivera, Viola Davis, Peter Dinklage

Niewierni w Paryżu

Kolejna propozycja kina to „Niewierni w Paryżu” (napisy). Oto 50-ty film w dorobku reżysera i scenarzysty – Woody’ego Allena. Opowiada o ważnej roli, jaką w naszym życiu odgrywa przypadek i szczęście.

Fanny (Lou de Laâge) i Jean (Melvil Poupaud) sprawiają wrażenie idealnego małżeństwa. Oboje mają sukcesy zawodowe, mieszkają w przepięknym apartamencie w ekskluzywnej dzielnicy Paryża i wydaje się, że są w sobie zakochani tak samo jak byli, kiedy spotkali się po raz pierwszy. Ale kiedy Fanny przypadkowo wpada na Alaina (Niels Schneider), byłego kolegę z liceum, zwala ją z nóg. Wkrótce spotykają się ponownie i stają się sobie coraz bliżsi.

Reżyseria: Woody Allen
Obsada: Lou de Laâge, Valérie Lemercier, Melvil Poupaud, Niels Schneider, Grégory Gadebois, Guillaume de Tonquédec

Życzenie

Od 22 listopada NK Przedwiośnie zaprasza najmłodszych widzów na animowaną komedię muzyczną „Życzenie” od Walt Disney Animation Studios.

Walt Disney Animation Studios zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła – gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej wierny towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi – władcy Rosas królowi Magnifiko. Czy ocalą swoją społeczność i udowodnią, że kiedy wola jednego odważnego człowieka łączy się z magią gwiazd, mogą wydarzyć się cudowne rzeczy?

Reżyseria: Chris Buck, Fawn Veerasunthorn

Bajkoranki – Ania z Zielonego wzgórza

W sobotę i niedzielę o godz. 11:00 kino zaprasza na cykl filmowy Bajkoranki dla najmłodszych widzów. Wyświetlony zostanie film „Ania z Zielonego wzgórza”. Po seansie odbędą się gry i zabawy przygotowane przez aktorów z Teatru Form Wielu. Bilety w cenie 17 zł.

„Moje życie jest prawdziwym cmentarzem nadziei” – mawia rudowłosa Ania. Przynajmniej do czasu, gdy trafia do domu Maryli i Mateusza, starszego rodzeństwa, które zapragnęło adoptować chłopca. Przyjazd Ani nazwali straszną pomyłką władz sierocińca. Energiczna, pomysłowa i niekiedy teatralna Ania szybko zdobywa serce Mateusza, ale Maryla jest wobec niej bardziej surowa. W końcu to się zmieni. Ania będzie miała prawdziwy dom pełen miłości i przyjaźni.

Reżyseria: Uldis Cipsts
Obsada: Rezija Kalnina, Talivaldis Lasmanis, Maria KulikovskayaKino Przyjazne Sensorycznie – Psi Patrol: Wielki Film

W niedzielę o godz. 10:00 Kino Przyjazne Sensorycznie w ramach którego NK Przedwiośnie wyświetli „Psi Patrol: Wielki Film” (dubbing). To świetna okazja na pierwszą wizytę w kinie. Bilety zgodne z cennikiem weekendowym.

Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków Humdinger ucieka z więzienia i łączy siły z Karoliną, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce. Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.

Reżyseria: Cal Brunker

Spotkania Filmowe – Przejścia

W poniedziałek o godz. 18:30 w ramach Spotkań Filmowych kino wyświetli „Przejścia” (napisy), czyli historię o współczesnych związkach w wersji tylko dla dorosłych. Multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków uwikłanych w ryzykowną grę w pożądanie. Bilety w cenie 17zł.

Jak na Paryż przystało, rewolucja zaczyna się w kawiarni. Świętujący zakończenie zdjęć filmowiec Tomas (Rogowski) poznaje Agathe (Exarchopoulos). Bez zastanowienia rzuca się w wir nowej namiętności, podczas gdy w mieszkaniu czeka na niego lojalny, wyrozumiały mąż Martin (Wishaw). Szukając osobistego spełnienia i emocjonalnych podniet, wszyscy troje eksplorują swoje ciała, uczucia i granice. Każde z nich będzie musiało zmierzyć się z pytaniami, na które nie są gotowi – i którym nie chcą stawiać czoła. Czy namiętność może iść w parze z pragnieniem założenia rodziny? Czy tworzymy relacje z miłości do kogoś, czy z miłości do siebie? Bezkompromisowy film o trójkącie i o nieokiełznanej miłości własnej, która potrafi zniszczyć każdego, kto znajdzie się w jej zasięgu. „Przejścia” to odważne, seksowne, ale jednocześnie zabawne i zmysłowe spojrzenie na współczesne relacje – dla widzów, którzy nie boją się spojrzeć w filmowe lustro.

Reżyseria: Ira Sachs
Obsada: Franz Rogowski, Ben Whishaw, Adèle Exarchopoulos, Erwan Kepoa Falé, Arcadi Radeff, Léa Boublil

Kino Seniora – Różyczka 2

W środę o godz. 11:00 NK Przedwiośnie zaprasza na pokaz w ramach Kina Seniora – „Różyczka 2”. Po seansie odbędzie się prelekcja i wspólna rozmowa. Bilety w cenie 13 zł.

Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie. Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent (Jacek Braciak), wpływowy polityk (Janusz Gajos) i przyjaciel z przeszłości (Robert Więckiewicz)? Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński
Obsada: Magdalena Boczarska, Maria Seweryn, Adrian Topol, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Jacek Braciak

Przeglądu filmów Wima Wendersa – Amerykański przyjaciel

W czwartek o godz. 18:00 odbędzie się kolejny pokaz z przeglądu filmów Wima Wendersa – mistrz kina drogi. NoveKino Przedwiośnie wyświetli film „Amerykański przyjaciel” (napisy). Projekt współfinansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. Bilety w cenie 13 złotych.

Jonathan Zimmermann (Bruno Ganz) wierzy, że wkrótce umrze na białaczkę. Pozbawiony skrupułów Amerykanin Tom Ripley (Dennis Hopper) dowiaduje się o tym i wykorzystuje chorobę Zimmermanna do własnych celów. Przedstawia Jonathana oszustowi Minotowi, który proponuje śmiertelnie choremu mężczyźnie, by został zawodowym seryjnym mordercą. W zamian ma otrzymać rozsądne wynagrodzenie, które zapewni jego żonie i dzieciom finansową przyszłość. Co ma do stracenia, skoro i tak umrze? Między dwoma skrajnie różnymi mężczyznami rodzi się przyjaźń, a Ripley ostatecznie interweniuje, gdy Zimmermann nie jest już zdolny do popełnienia kolejnego morderstwa.

Reżyseria: Wim Wenders
Obsada: Dennis Hopper, Bruno Ganz, Lisa Kreuzer, Gérard Blain, Nicholas Ray, Peter Lilienthal

W repertuarze pozostają:

 • Uwierz w Mikołaja – Agnieszka z powodu gwałtownej śnieżycy zostaje odcięta od reszty świata w urokliwej górskiej chatce, a na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja. Pięcioletnia Zosia wraz ze swoją mamą, mimo kiepskiej sytuacji finansowej, próbują przygotować tradycyjną rodzinną wigilię, a pomóc im w tym może Robert – pełniący służbę w Święta samotny policjant, który z czystej potrzeby serca chce dla kogoś zrobić coś dobrego. Ten magiczny czas to również szansa, aby pewien mężczyzna ponownie spędził Boże Narodzenie ze swoją ukochaną z dawnych lat – o ile oczywiście kobieta jego życia znajdzie chwilę spokoju, mając pod opieką zwariowanych i nieobliczalnych pensjonariuszy domu opieki „Happy End”. Niech zwycięży magia świąt i magia miłości!
 • Marvels (dubbing) – Carol Danvers, znana również jako Kapitan Marvel, odzyskała swoją tożsamość, uwalniając się od despotycznych Kree, i zemściła się na Najwyższym Intelekcie. Nie przewidziała jednak, że w konsekwencji będzie musiała wziąć na siebie ciężar rozchwianego wszechświata. Kiedy w ramach pełnienia obowiązków udaje się do niestabilnego tunelu czasoprzestrzennego związanego z rewolucjonistą Kree, jej moce zostają powiązane z mocami superfanki z Jersey City, Kamali Khan, znanej również jako Ms. Marvel oraz jej siostrzenicy, obecnie astronautki S.A.B.E.R., kapitan Moniki Rambeau. Bohaterki muszą połączyć siły i nauczyć się współpracować jako Marvels, aby ocalić wszechświat.
 • Inspektor pająk – Wielka przygoda podczas podniebnej podróży. Najlepszy śledczy w świecie owadów musi rozwiązać zagadkę i ocalić pasażerów samolotu, na którego pokładzie ukrył się tajemniczy złoczyńca. Wsiadając na pokład luksusowego samolotu, Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!
 • Kajtek Czarodziej – Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek (Eryk Biedunkiewicz), nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą (Grzegorz Damięcki) i babcią (Maja Komorowska). Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?
 • Psi Patrol: Wielki film (dubbing) – Kiedy w Mieście Przygód ląduje magiczny meteor, szczeniaki z Psiego Patrolu zyskują supermoce, które przekształcają je w Kosmopieski! Dla Skye, jej nowe moce są spełnieniem marzeń. Sprawy przybierają gorszy obrót, gdy wróg piesków Humdinger ucieka z więzienia i łączy siły z Karoliną, która jest naukowcem. Oboje planują ukraść niezwykłe moce. Gdy los Miasta Przygód wisi na włosku, Kosmopieski muszą powstrzymać złoczyńców, zanim będzie za późno. Skye przekona się w końcu, że nawet najmniejszy szczeniak może zrobić największą różnicę.
 • Chłopi – Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem. „Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie „Twój Vincent”.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

 1. Anonim says:

  Fajne filmy „Przedwiośnie” puszcza, takie na czasie o dwóch takich co się nimi rower napędza. Luks!!!

  • lubisz to suko says:

   potem odtwarzacie te filmy na plebaniach , jak w Dąbrowie Gorniczej :-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: