Na piknik naukowy zaprosił płocki ogród zoologiczny w tę słoneczną niedzielę. Choć na zewnątrz panował mróz, to w pomieszczeniach herpetarium było gorąco i radośnie. Rodziny z dziećmi bawiły się podczas ZOOwarsztatów – eksperymentów, warsztatów, doświadczeń naukowych oraz pokazów dla prawdziwych entuzjastów przyrody.

18 marca młodzi płocczanie zamienili się w młodych ekologów. Płocki ogród zoologiczny przygotował „piknik naukowy”, podczas którego przygotowane zostały różnego rodzaju stanowiska z zadaniami do wykonania, w tym zagadki, rebusy, quizy oraz zadania o różnym stopniu trudności dla młodszych i starszych uczestników. Wszystkie przygotowane aktywności były związane ze zwierzętami wodnymi, ich ochroną w środowisku oraz ekologią.

Spotkanie nawiązało do obchodzonego w dniu 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego oraz Światowego Dnia Wody. Ideą przyświecającą imprezie było przekazanie wiedzy i rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za ochronę naszych wód oraz otaczającą nas przyrodę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji