Hodował narkotyki w… szafie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Właściciel jednego z mieszkań w Płocku postanowił rozpocząć życie rolnika… bez roli. W specjalnej szafie miał hodowlę konopi indyjskich, policjanci zabezpieczyli też susz roślinny.

Nielegalną i nietypową uprawę konopi rozpracowali płoccy policjanci, zajmujący się przestępczością narkotykową. Właściciel mieszkania, w którym znaleziono uprawę, 39-letni mieszkaniec Płocka, specjalnie w tym celu przygotował szafę, wyposażając ją w lampy, wentylatory i inne urządzenia potrzebne do uprawy konopi.

– W chwili, gdy policjanci weszli do mieszkania, w szafie rosły cztery rośliny o wysokości około 80 cm – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu blisko 111 g gotowego suszu roślinnego, o wartości 3,3 tys. zł. Właściciel mieszkania dodatkowo z roślin, które rosły w szafie, mógł uzyskać około 90 g suszu o wartości blisko 3 tys. zł – wyjaśnia rzecznik.

Susz, rośliny i urządzenia zostały zabezpieczone przez policjantów. Policjanci zatrzymali też właściciela mieszkania, który po przesłuchaniu usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i uprawy konopi. Za te przestępstwa w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jak przekazał rzecznik płockiej policji, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Po złożeniu wyjaśnień został zwolniony.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji