REKLAMA

Guliwer, Tedi, Johnny i Zołza w NK Przedwiośnie [REPERTUAR]

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie zaprasza do przedpremierowego obejrzenia wzruszającego filmu „Johnny”. Na widzów czeka też między innymi „Guliwer”, „Zołza” oraz „Tedi i szmaragdowa tablica”.

Johnny

17 i 18 września o godz. 16:30 NK Przedwiośnie zaprasza na przedpremierę filmu „Johnny”. To poruszająca, oparta na prawdziwej historia opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

PowiązaneTematy

„Johnny” – to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

REŻYSERIA: Daniel Jaroszek
OBSADA: Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Anna Dymna, Maria Pakulnis

Tedi i szmaragdowa tablica

Również sobotę i niedzielę o 12:00 w przedpremierowych pokazach powraca Tedi Jones w animowanej komedii „Tedi i szmaragdowa tablica” (dubbing).

„Tedi i szmaragdowa tablica” – Największym marzeniem Tediego jest zostać zaakceptowanym przez kolegów archeologów. Kiedy niechcący niszczy egipski sarkofag, ściąga na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii, Jeffa i Belzoniego zapoczątkuje pełną akcji przygodę. Wraz z Sarą przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Guliwer

Premierowo od 16 września na ekranach NK Przedwiośnie zagości „Guliwer” (dubbing).

„Guliwer” – Światowej sławy podróżnik i poszukiwacz przygód Guliwer zostaje ponownie zaproszony do krainy Liliputów, którą wcześniej ocalił przed wrogą flotą sąsiedniego kraju Blefuscu. Dochodzi jednak do nieporozumienia, bowiem mieszkańcy oczekują, że u ich bram stanie olbrzym wielkości solidnego budynku, który samym swoim wyglądem odstraszy każdego wroga. Nic jednak z tego, bowiem Guliwer jest zwyczajnego wzrostu i niczym się w tym względzie nie różni od pozostałych mieszkańców. Rozczarowany król wtrąca przybysza do lochu. Tymczasem niezwyciężona armada Blefuscu pod komendą jej żądnego podbojów dowódcy przygotowuje kolejną inwazję. Los pokojowej krainy leży teraz w rękach Guliwera, jego dzielnego mysiego kompana i nowopoznanej przyjaciółki. Do pokonania licznej armii wroga potrzebna będzie nie siła, a spryt.

Bajkoranki

W sobotę I niedzielę o godz. 11:00 w cyklu Bajkoranki kino zaprasza na animację „Guliwer” (dubbing). Po seansie zabawy i animacje poprowadzą animatorzy z Teatru Form Wielu. Bilety w cenie 15 zł.

Patrz jak kręcą

Dla miłośników mieszanki kryminału i błyskotliwej komedii kino przygotowało propozycję „Patrz jak kręcą” (napisy).

„Patrz jak kręcą” – Na West Endzie w latach 50-tych, w trakcie prac nad przygotowaniem filmowej wersji głośnej sztuki, ginie jeden z kluczowych członków ekipy. Sprawą morderstwa zajmują się zmęczony życiem inspektor Stoppard (Sam Rockwell) oraz młoda, entuzjastyczna policjantka Stalker (Saoirse Ronan). Ten pozornie niedopasowany duet zostaje wrzucony w wir wydarzeń kryminalnych, podejmując się ryzykownego śledztwa, by rozwikłać mroczną tajemnicę londyńskiego teatru.

REŻYSERIA: Tom George
OBSADA: Sam Rockwell, Saoirse Ronan, Adrien Brody

Zołza

Od 16 sierpnia w repertuarze NK Przedwiośnie pojawi się Małgorzata Kożuchowska jako „Zołza”. Film jest przewrotną komedią opartą na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”. Czas poznać zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą.

„Zołza” – Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, „Szekspir”. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1
Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?

REŻYSERIA: Tomasz Konecki
OBSADA: Małgorzata Kożuchowska, Artur Żmijewski, Zofia Domalik , Anna Dymna.

Kino przyjazne sensorycznie – King: Mój przyjaciel lew

NK Przedwiośnie i Fundacja Pomoc Autyzm zapraszają w niedzielę o godz. 10:00 na pokaz animacji „King: Mój przyjaciel lew” (dubbing) w ramach Kina Przyjaznego Sensorycznie. Ceny biletów zgodne z cennikiem weekendowym. Pełna przygód, humoru i wzruszeń opowieść o przebojowej nastolatce, jej odrobinę mniej rozgarniętym bracie i… małym lwiątku, których połączyła niezwykła przyjaźń.Podczas seansu światła zostaną przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku oraz zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk będzie nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie będą wyświetlane reklamy.

Młodzi widzowie mogą komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwi poruszanie się w przestrzeni kina. Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu musi przestrzegać diety, do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców przekąski.

Seanse w ramach Kina Przyjaznego Sensorycznie to również doskonała okazja, aby odwiedzić kino z dzieckiem po raz pierwszy.

Żywy

19 września o godz. 17:00 odbędzie się projekcja filmu „Żywy” (lektor).

Jeśli słuchasz, to Go usłyszysz, a jeśli patrzysz, to Go zobaczysz. On jest i… jest ŻYWY.

„Żywy” to prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Kimś, kogo wielu nie chce lub nie potrafi zobaczyć. Niewierzący student medycyny, dziewczyna, której chłopak zginął w wypadku, czy młody gangster przeżywają najbardziej zaskakujące i niespodziewane spotkanie.

„Żywy” to apologia praktyki adoracji Najświętszego Sakramentu, po obejrzeniu którego zapragniecie podobnego spotkania! To filmowe zaproszenie do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii; spotkania, które na zawsze odmieni Wasze życie.

Spotkania Filmowe – Krowa

W poniedziałek o godz. 18:30 w Spotkaniach Filmowych kino zaprezentuje film dokumentalny “Krowa” napisy. Bilety w cenie 15 zł.

“Krowa” – Bohaterką filmu jest krowa Luma. Obserwujemy cykl jej życia i zanurzamy się w jej emocjach. Wybitna reżyserka Andrea Arnold („American Honey”) skupia się na czystej obserwacji. Jedyne głosy, jakie docierają do naszych uszu, to komendy bezimiennych pracowników pewnej brytyjskiej farmy mlecznej, zagłuszane przez szczęk metalowych krat, zgrzyt maszyn i niskie, pełne trwogi muczenie krów. Widzimy, jak Luma jest wpychana do stalowej klamry do dojenia, a pajęcze mechaniczne dysze zasysane są do jej wymion. Gigantyczna konstrukcja przypominająca imadło zawiesza Lumę w powietrzu, dzięki czemu jej kopyta można przyciąć z chirurgiczną precyzją. Uczestniczymy w porodzie, po którym Luma łączy się ze swoim nowonarodzonym cielęciem zaledwie na kilka minut, a następnie każde z nich idzie osobno labiryntem wąskich przejść, od których nie ma ucieczki. W tym zmechanizowanym świecie życie Lumy sprowadzone zostaje do funkcji przedmiotu potrzebnego człowiekowi, który czeka nieuchronna śmierć. To pozbawione narracji filmowe studium życia Lumy jest próbą filozoficznego rozważenia losu i praw zwierząt hodowlanych, bezrefleksyjnie przez nas wykorzystywanych.

REŻYSERIA: Andrea Arnold

RAZEM Z UKRAINĄ – Guliwer – Гуллівер

W czwartek o godz. 14:00 kino zaprasza na seans z cyklu RAZEM Z UKRAINĄ i pokaz animacji „Guliwer” (ukraiński dubbing).

Кінотеатр „NOVEKINO PRZEDWIOŚNIE” разом з Україною. Запрошуємо на кіносеанси по четвергам о год. 14:00. У репертуарі будуть анімації і сімейні фільми українською мовою. Вхід безкоштовний.

Славетний мандрівник усіх часів і шукач пригод Гуллівер отримує запрошення до Ліліпутії, яку раніше визволив від ворожого флоту сусіднього острова Блефуску. Однак виникає непорозуміння, адже мешканці очікують, що біля їхніх воріт з’явиться велетень розміром із солідну будівлю, який самим лише виглядом відлякає будь-якого ворога. Втім Гуллівер виявляється звичайним на зріст, отже особливо не відрізняється від інших мешканців. Розчарований король кидає гостя у темницю. Тим часом непереможна армада Блефуску під командуванням свого спраглого нових завоювань полководця готує чергове вторгнення. Доля мирної країни тепер у руках Гуллівера, його відважного мишеняти-компаньйона та нових друзів. Щоб перемогти велику армію ворога, знадобиться не сила, а хитрість.

W repertuarze pozostają:

  • „King: Mój przyjaciel lew” (dubbing) – Nastoletnia Inés i jej brat Alex znajdują lwiątko, któremu nadają imię King. Gdy okazuje się, że mały lew jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, rodzeństwo wpada na szalony plan – chcą mu pomóc wrócić do prawdziwego domu.;
  • „Orlęta Grodno ‘39” – Grodno, wschodnie pogranicze przedwojennej Polski. 1 września 1939 roku niemieckie samoloty bombardują miasto. Jedna z bomb trafia w szkołę Leosia, Eweliny i Tadka. Dosłownie i symbolicznie kończy się świat beztroskiego dzieciństwa, zabawy, pierwszych zauroczeń. Leoś ma 12 lat, jest żydowskim chłopcem, zafascynowanym polską tradycją niepodległościową. 17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski, 20 września planuje zająć Grodno. Miasto rozpoczyna beznadziejną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, a przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.;
  • „Szczęścia chodzą parami” – Malwina (Weronika Książkiewicz), przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie (Michał Żurawski), wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. Nie uda mu się to jednak bez odrobiny szczęścia.;
  • „Trzy tysiące lat tęsknoty” (napisy) – Zadowolona z życia uczona, spotyka Dżinna, który oferuje jej spełnienie trzech życzeń w zamian za swoją wolność.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU