Groził kasjerce bronią. Ukradł pieniądze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozwiązali sprawę rozboju w sklepie na terenie gminy Łąck. Sprawca rozboju został już aresztowany.

Do zdarzenia doszło 2 lipca br. w miejscowości Antoninów (gm. Łąck). Do sklepu przyjechał na skuterze mężczyzna ubrany w kominiarkę, w sklepie wyjął przedmiot przypominający broń i grożąc jej użyciem, zażądał od kasjerki pieniędzy. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo, wydała pieniądze z kasy. Mężczyzna zabrał pieniądze i odjechał.

– Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu, policjanci rozpoczęli ustalenia w tej sprawie – mówi rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek. – W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, funkcjonariusze ustalili osobę, która dopuściła się rozboju. Okazało się, że jest to 31-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, 8 sierpnia i został przesłuchany pod zarzutem dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymany przyznał się do zarzutu, złożył wyjaśnienia – wyjaśnia rzecznik.

fot. materiały prasowe

Podczas przesłuchania, 31-letni mężczyzna stwierdził, że zrobił to z uwagi na kłopoty finansowe jakie przeżywał. Podejrzany został doprowadzony do sądu w Gostyninie, który po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W wyniku dalszych ustaleń, policjanci zabezpieczyli również skuter, którym mężczyzna się poruszał w dniu 2 lipca. Okazało się, że był on ukryty w sąsiedniej miejscowości, na terenie powiatu gostynińskiego.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji