Gra nie porwała, ale Wisła wygrała

W meczu 10. kolejki piłkarskiej I ligi, Wisła Płock pokonała Bytovię Bytów 2-1 (1-0). Bramki dla „Nafciarzy” strzelali Arkadiusz Reca i Mikołaj Lebedyński. A honorowe trafienie dla gości padło łupem Mateusza Klichowicza.

Przeczytajrównież

Wisła mecz zaczęła od… nieuznanej bramki, strzelonej w 3. minucie przez Wojciecha Łuczaka. Następną okazję „Nafciarze” zaprzepaścili sześć minut później, kiedy po podaniu z prawej strony Łuczaka na bramkę Bytovii uderzał Dimityr Ilijew, którego strzał został jednak zablokowany i ostatecznie Gerard Bieszczad nie miał problemów z jego obroną.

W pierwszym kwadransie dwie sytuacje miała również Bytovia. A Seweryna Kiełpina dwukrotnie starał się pokonać Mateusz Klichowicz. Lepszą okazję miał w 14. minucie, gdy wbiegł w pole karne z prawej strony i znalazł się w sytuacji sam na sam, z której zwycięsko wyszedł płocki bramkarz.

Następnie, po dziesięciu sennych minutach przed szansą w 25. minucie stanęli goście. Jednak dośrodkowanie z rzutu wolnego pewnie wyłapał Kiełpin. Bramkarz Wisły szybko wznowił grę, po czym piłka trafiła do Piotra Mrozińskiego. Ten długim podaniem uruchomił na prawej stronie Damiana Piotrowskiego, który uprzedzając wychodzącego z bramki golkipera gości zagrał na środek pola karnego, gdzie czyhał Arkadiusz Reca i płaskim strzałem otworzył wynik sobotniego spotkania.

Po bramce, publika ponownie została uśpiona, i przebudziła się tylko raz w 41. minucie, gdy indywidualną szarżę Ilijewa strzałem sprzed pola karnego zakończyć chciał Łuczak, lecz jego piekielnie mocne uderzenie w środek bramki, na rzut rożny sparował Bieszczad.

Na początku drugiej połowy Bytovia była bliska doprowadzenia do wyrównania. W 49. minucie Marko Radić wycofywał piłkę do Kiełpina, którego zmusił do wyjścia poza pole karne. Bramkarza gospodarzy uprzedził jednak Klichowicz. Napastnik Bytovii po przejęciu futbolówki miał przed sobą jedynie Przemysława Szymińskiego i pustą bramkę w tle. Po wbiegnięciu w pole karne zagrał piłkę na 10. metr do niepilnowanego Janusza Surdykowskiego, który fatalnie przestrzelił, a płocczanie odetchnęli z ulgą.

Minutę później goście z Bytowa po raz kolejny groźnie zaatakowali. Na bramkę Wisły strzelał Paweł Lisowski, a piłkę z problemami, ale jednak złapał Kiełpin.

W tej części meczu najwięcej działo się między 73. a 76. minutą, co ostatecznie zadecydowało o wyniku tej rywalizacji.

W 73. minucie po indywidualnej akcji Ilijewa, płaski strzał sprzed pola karnego Łuczaka wylądował na słupku bramki „Bytowiaków”. Dwie minuty później na tablicy wyników widniał już remis 1-1. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Dawida Korta, na gola strzałem głową zamienił Klichowicz.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Od razu po rozpoczęciu gry od środka, przeprowadzili piorunującą akcję. Jakub Bąk zagrał na prawo do Łuczaka, który dośrodkował w pole karne, a obrońców gości uprzedził Mikołaj Lebedyński i głową ustalił wynik tego spotkania.

Wisła Płock – Bytovia Bytów 2-1 (1-0)
Bramki: Arkadiusz Reca 26, Mikołaj Lebedyński 76 – Mateusz Klichowicz 75

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 5. Bartłomiej Sielewski, 14. Marko Radić – 7. Damian Piotrowski (61, 10. Jakub Bąk), 89. Wojciech Łuczak (81, 18. Piotr Wlazło), 23. Piotr Mroziński, 41. Dimityr Ilijew, 9. Arkadiusz Reca (77, 95. Patryk Stępiński) – 11. Mikołaj Lebedyński.

Bytovia Bytów: 87. Gerard Bieszczad – 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 19. Radosław Jasiński (83, 25. Adrian Chomiuk) – 18. Daniel Mąka (46, 11. Janusz Surdykowski), 22. Wojciech Wilczyński, 20. Bartłomiej Poczobut, 21. Paweł Lisowski (87, 16. Robert Mandrysz), 27. Dawid Kort, 15. Artur Formela – 14. Mateusz Klichowicz.

Żółte kartki: J.Bąk, Lebedyński, Kiełpin – K.Bąk, Wilczyński.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).