REKLAMA

Gotuj z Seniorem: O czarownicach, pierogach i piłce ręcznej

REKLAMA

Druga edycja programu „Gotuj z Seniorem” zbliża się ku końcowi. Co zobaczymy w 8. odcinku? Prowadzący Jacek Strzeszewski uczył się odróżniać kapustę od sałaty, gospodarz pan Tadeusz za kulisami opowiadał dowcipy, przedstawiciel młodzieży Mateusz gonił ziemniaki, a gość specjalny Agnieszka Stachurska opowiadała o czarownicach i pierogach. Premiera już 21 września.

Tym razem ekipa „Gotuj z Seniorem” ponownie odwiedziła restaurację Tessa w Płocku.

– Bardzo odpowiada mi menu dzisiejszego odcinka – mówił podczas nagrań prowadzący program Jacek Strzeszewski. – Cieszę się z obecności redaktor Agnieszki Stachurskiej, jak również z obecności przedstawiciela młodzieży, którym jest Mateusz, bardzo rezolutny chłopak, oraz seniora Tadeusza Majewskiego, byłego piłkarza ręcznego płockiej Wisły – wyjaśnił Jacek.

Jak dodał, jednym z celów programu jest pokazywanie, że aktywizacja osób starszych powinna odbywać się również przy udziale osób młodych i osób znanych w Płocku.

Warto podkreślić, że miejsce nagrania 8. odcinka wybrali seniorzy, którzy bardzo lubią właścicielkę restauracji „Tessa”, panią Teresę. – Panuje tu przyjazna atmosfera, a pani Teresa ma ogromną wiedzę w zakresie gotowania i serwowanych nam dań. Część swojej wiedzy przekazuje nam poza kamerą – przyznał Jacek Strzeszewski.

Gospodarz programu, pan Tadeusz, do Płocka przyjechał w 1961 roku. – Pracowałem kiedyś w Mazowieckich Zakładach Rafineryjnych, później w Montochemie, prowadziłem też własną firmę, a później 12 lat spędziłem w Stanach Zjednoczonych – opowiadał Tadeusz Majewski, który poza planem rozśmieszał ekipę żartami.

W jaki sposób trafił do drużyny piłki ręcznej? – Kiedy przyjechałem do Płocka, w szkole był profesor Świtalski, który zainteresował nas wszystkich sportem. W 1964 roku przyszli do technikum koledzy: Królikowski i Styczeń, i to właśnie oni ściągnęli mnie do Wisły Płock. W drużynie grałem do 1974 roku – wyjaśnił pan Tadeusz.

A jak wygląda jego gotowanie w domu? – Podzieliliśmy się rolami z żoną. Ja robię zakupy, obieram wszystko, przygotowuję, a żona gotuje – zaśmiał się pan Tadeusz, dodając, że jego ulubionym daniem jest czarnina i kaczka z jabłkami.Gościem specjalnym tego odcinka była redaktor naczelna PetroNews, Agnieszka Stachurska. – Bardzo lubię gotować – przyznała nasza naczelna. – Często z moimi przyjaciółkami spotykamy się, lepiąc np. pierogi. Nazywamy to „restauracją czarownic” – śmiała się Agnieszka.

Jak się okazuje, płocka dziennikarka nauką gotowania zajmowała się już od dzieciństwa. – Moi rodzice pracowali poza moją miejscowością, późno wracali z pracy, szybko więc z siostrami, a mam ich trzy, musiałyśmy nauczyć się gotować. Nauka trwała w każdy weekend, kiedy to np. robiłyśmy samodzielnie makaron domowej roboty – wspomina redaktor naczelna PetroNews.

Najmłodszy uczestnik 8. odcinka programu, Mateusz, jest uczniem piątej klasy szkoły podstawowej nr 3 w Płocku. W programie „Gotuj z Seniorem” wystąpił też jego kolega, dlatego i on postanowił wziąć w nim udział.

– Czasem pomagam babci w kuchni, a z mamą gotuję pomidorówkę, robię też placki – mówił Mateusz o swoim doświadczeniu kulinarnym. A jego ulubione danie? – Makaron z truskawkami – zdecydowanie powiedział piątoklasista, czym zdziwił resztę ekipy. Dotychczas bowiem ulubionym daniem młodzieży występującej w „Gotuj z Seniorem” były… kotlety schabowe.

Na premierę tego odcinka zapraszamy już 21 września o godz. 17.30 – emisja będzie tradycyjnie na antenie PTV Płocka Telewizja oraz na stronie gotujzseniorem.pl.

Program „Gotuj z Seniorem” powstaje dzięki Mazowieckiemu Centrum Polityki Społecznej, Starostwu Powiatowemu w Płocku, firmie Spaw-Tech oraz MPT Merkury.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU