REKLAMA

Gotuj z Seniorem: „Idzie nam coraz sprawniej”

REKLAMA

Trzeci odcinek programu „Gotuj z Seniorem” nagrywany był w płockiej restauracji Tessa. Tradycyjnie była Gospodyni – Seniorka, gość specjalny oraz przedstawiciel młodzieży. Kogo zobaczymy tym razem?

Kolejny odcinek programu, który zdobywa serce płocczan, był nagrywany w pięknych wnętrzach restauracji Tessa. Prowadzący Jacek Strzeszewski zaprosił do niego Teresę Makowską – od tego roku emerytkę, która, jak nam zdradziła, lubi szyć. Oprócz tej pasji, jest też działaczką Ogólnopolskiego Porozumienia Emerytów i Rencistów. Pani Teresa była Gospodynią trzeciego odcinka. Towarzyszyła jej Elżbieta Podwójci – była radna miejska, szefowa Koła emerytów i rencistów, działającego przy filii nr 8 Książnicy Płockiej. Najmłodszym uczestnikiem tego odcinka był Daniel Sobczak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 3, który uwielbia musicale i jazdę na rolkach.

– Tym razem jest już łatwiej, nabieramy doświadczenia – powiedział nam Jacek Strzeszewski w trakcie realizacji programu. – Cieszę się, że w tym odcinku bierze udział seniorka, Tereska, z którą najdłużej współpracuję, już od pięciu lat. Cieszę się też z obecności Eli Podwójci, która aktywnie działa na rzecz środowisk senioralnych, a jest pracownikiem Filii nr 8 Książnicy Płockiej na Podolszycach. Ela jest niesamowitym człowiekiem i to jest dla mnie radość, że z takimi osobami mam możliwość współpracować – podkreślił.

W jaki sposób zaczęła się współpraca pani Eli z seniorami? – Na początku przy naszej bibliotece było 18 seniorów, obecnie jest 92. Z czasem, z inicjatywy czytelników, powstało przy Filii nr 8 Książnicy Płockiej koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów i Rencistów w Płocku. Podjęłam to wyzwanie i teraz realizujemy mnóstwo projektów dla seniorów, m.in. „Sprawne rączki”, „Kapitał senior” czy „Senior czyta, senior poleca” – wyjaśniła. – Nasze seniorki dzięki temu odważyły się uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Książnicę Płocką, a nawet dyskutować i brać czynnie udział, a nie tylko siedzieć na uboczu – tłumaczyła.

A jak czuje się podczas gotowania w programie? – Przyznam, że z gotowaniem jest u mnie na bakier – z uśmiechem zdradziła Elżbieta Podwójci. – Chętnie jednak skorzystam z porad mojej koleżanki Tereski, która jest w tym zakresie mistrzynią. Na pewno również pomagająca w tym odcinku Bogusia udzieli mi kilku cennych wskazówek – dodała.

Jak wyjaśniła szefowa płockiego koła emerytów i rencistów, najbardziej lubi gotować kluski ziemniaczane. Dlaczego? – Bo są najlepsze – zaśmiała się pani Elżbieta. – To moje wspomnienie z dzieciństwa, moja babcia zawsze je gotowała – wyjaśniła, dodając, że lubi też żeberka w sosie barbecue.Zapytaliśmy też Gospodynię trzeciego odcinka, panią Tereskę, o doświadczenie kulinarne. – Gotuję niemal od zawsze – zaśmiała się działaczka Ogólnopolskiego Porozumienia Emerytów i Rencistów. – Przed nagraniem nie stresuję się, bo pomagałam już przy dwóch poprzednich odcinkach, więc wiem jak to wygląda – wyjaśniła.

Gotować lubi też Daniel, przedstawiciel młodzieży w tym odcinku. – Moje ulubione potrawy to zupa ogórkowa, rosół, pomidorówka, biały barszcz, a z drugiego dania na pewno kluski śląskie, kotlety schabowe i jakaś surówka do tego.

Efekty ich pracy ocenicie 17 sierpnia o godz. 17.30 na antenie płockiej telewizji PTV, natomiast już w najbliższy piątek, 10 sierpnia o godz. 17.30 premiera drugiego odcinka programu. Dostępny będzie również na antenie PTV, a także na stronie internetowej programu gotujzseniorem.pl.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. widz says:

    Kampanio trwaj!!! Szkoda, że tylko w roku wyborczym są takie fajne pomysły realizowane….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU