REKLAMA

Gminie w powiecie płockim grozi bankructwo. Wójt prosi o pomoc

REKLAMA

Kiedy otrzymaliśmy pismo do mieszkańców gminy Staroźreby, sądziliśmy w pierwszej chwili, że ktoś sobie po prostu zażartował. Niestety, nowo wybranemu wójtowi wcale nie jest do śmiechu. Jego gminie grozi bankructwo, a jest to tym bardziej realne, że w tym roku pierwsza gmina przetarła już szlaki i… zniknęła z mapy Polski.

– Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o udzielenie wsparcia finansowego w realizacji szczytnego celu, jakim jest pomoc naszej „Małej Ojczyźnie” – pisze wójt Staroźreb w piśmie do mieszkańców, które przesłał nam czytelnik. – Nie chcę Państwa łudzić obietnicami i nie ukrywam, że borykamy się z ogromnym zadłużeniem, które niestety, w dalszej konsekwencji doprowadzi do rozpadu Gminy Staroźreby – dodaje, w dalszej części prosząc mieszkańców o wsparcie i podając numer konta, na który można wpłacać datki.

W pierwszym odruchu zapytaliśmy podpisanego pod apelem wójta Staroźreb, Kamila Groszewskiego, czy pismo, które otrzymaliśmy od czytelnika jest prawdziwe?

– Tak, jak najbardziej, jest to niestety pismo prawdziwe – przyznał wójt. – Analizując tragiczną sytuację finansową samorządu, który znajduje się na skraju bankructwa, zwracam się w nim z uprzejmą prośbą do wszystkich o udzielenie wsparcia finansowego jednostce samorządowej, jaką jest nasza Gmina Staroźreby – wyjaśnia Kamil Groszewski.

A jaka jest sytuacja finansowa gminy Staroźreby? – Nie ukrywam, że bardzo zła, a nawet, tak jak wcześniej powiedziałem, tragiczna – mówi wójt i tłumaczy, że do 6 marca br. Gmina Staroźreby musi pozyskać ponad 2,6 mln zł, celem rozliczenia projektu za zrealizowane inwestycje drogowe w miejscowościach Staroźreby i Nowa Góra.

– Jeżeli cel ten nie zostanie osiągnięty, wówczas zadłużenie gminy wzrośnie o kolejnych ponad 8 mln zł. Dodatkowo utracimy promesę na kwotę ok. 5,5 mln zł, co skutkuje łącznie utratą blisko 14 mln zł. Będzie to efektem konieczności zwrotu dotacji, przyznanej jeszcze w poprzedniej kadencji na przebudowę dróg. Konsekwencją zwrotu ww. dotacji dla gminy z ok. 31,5-milionowym budżetem może być poprowadzenie gospodarki finansowej w sposób, który może doprowadzić do przekroczenia ustalonego limitu zadłużenia, a tym samym do niemożności realizacji przez jednostkę przypisanych jej zadań – obawia się wójt Staroźreb.

Z czego wynikają tak duże problemy finansowe gminy? Kamil Groszewski wyjaśnia, że w głównej mierze z podjętych w minionej kadencji inwestycji drogowych.

– Jednocześnie są efektem pogłębienia niekorzystnej sytuacji finansowej, wynikającej z niegospodarności trwającej przez poprzednie lata. Zadłużenie tej gminy na chwilę obecną wynosi ponad 19 mln zł samych kredytów i pożyczek – podkreśla wójt Groszewski. Przypomnijmy, że poprzednio funkcję tę sprawował Józef Stradomski (PSL), który na fotelu wójta Staroźreb zasiadał od 1990 roku.

Radna: Zadłużenie Płocka zbliża się do 800 mln złKamil Groszewski, wójt gminy Staroźreby

Jakiego odzewu spodziewa się po tym piśmie? – To pismo jest przede wszystkim wołaniem o pomoc. Apeluję do wszystkich o pomoc i zrozumienie w tej trudnej sytuacji, w jakiej się obecnie znajdujemy. Jest to ostatnia szansa na uratowanie naszej „Małej Ojczyzny”. Teraz jest na to ostatni moment, nim będzie za późno. Mam nadzieję, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy nas wspomogą, pomogą zjednoczyć siły i stanąć na nogi. Pokładam nadzieję, że pomoc umożliwi nam zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i będzie korzystnym wkładem w odbudowę Gminy Staroźreby. Liczę na zrozumienie i przychylną reakcję – mówi wójt.

A jednak doświadczenie uczy, że takie apele mają niewielki odzew. Jakie inne działania zamierza podjąć, aby uniknąć bankructwa gminy?

– Zapewniam, iż ze swojej strony podejmuję wszelkie możliwe działania, które mają na celu redukcję kosztów, trudne decyzje i uchwały, by ratować jednostkę samorządu terytorialnego, jaką jest Gmina Staroźreby. Planuję też wprowadzić wiele korzystnych zmian systemowych, które będą miały na celu pomoc tej jednostce w zmniejszeniu zadłużenia i funkcjonowaniu w należyty sposób – wymienia Kamil Groszewski.

– Głęboko wierzę, że w Gminie Staroźreby jest ogromny potencjał, który można rozwinąć. Jednak bez wsparcia finansowego w tym momencie jednostka ta zostaje bez żadnej perspektywy przyszłości. W konsekwencji, wejdziemy w plan naprawczy, który na lata spowolni naszą gminę i wprowadzi stagnację – podsumowuje wójt.

Tymczasem sytuacja może pójść dużo dalej, niż wdrażanie planu naprawczego. Niedawno po raz pierwszy zadłużona gmina zniknęła z mapy Polski. Chodzi o Ostrowice, niedużą gminę na Pojezierzu Drawskim, która zadłużyła się w parabankach i wpadła w spiralę długów. W ciągu roku z 38 mln zł zwiększyły się do 50 mln, a byłemu już wójtowi i skarbniczce postawiono zarzuty. Długo zastanawiano się co w tej sytuacji zrobić, ponieważ przepisy nie pozwalały na bankructwo jednostki samorządu terytorialnego.

Jednak w styczniu 2019 roku gmina Ostrowice przestała istnieć. Jej długi przejął Skarb Państwa, a teren podzieliły między sobą sąsiednie gminy: Drawsko Pomorskie i Złocieniec. Stało się tak na podstawie specustawy, którą uchwalono w lipcu 2018 roku. I na tej podstawie los Ostrowic mogą podzielić również inne gminy, ponieważ łącznie polskie samorządy są zadłużone na niemal 69 mld zł.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 171

 1. M1 says:

  Jak zwykle komentarze które nie na rękę usunięte, bardzo to nieuczciwe p. Wojcie

 2. Michal says:

  Odnośnie tych wszystkich komentarzy to myślę że nie warto ich brać pod uwagę, to tylko internet
  Pomówienia wobec kogokolwiek w chwili obecnej są bez zasadne i bez pokrycia, wypadało by się jakiś czas wstrzymać Co do zbiórki na konto UG w porządku można i tak , każdy myśli mówi i robi na tyle na ile mu rozumu wystarcza

 3. Kamil says:

  Dlaczego wojt blokuje na fb ludzi którzy są przeciwko jemu lub mają odmienne zdanie jak on. Zauważcie ludzie ze sa pod jego postami tylko i wyłącznie pozytywne i wspierające go komentarze. Nie ma negatywnych bo zaraz niewygodnych blokuje…. Za chwilę będziemy mieć drugi Gdańsk, bo mowa nienawiści wobec poprzedniej władzy jest coraz większa…jeszcze nigdy czegoś takiego nie było, żeby wojt zajmował się TYLKO KRYTYKOWANIEM poprzedniej władzy… !!!!

  • Pyton says:

   Myśl co piszesz, bo prawda jest odmienna. Całą winę za ten stan Gminy ponosi p. stradomski i jego familia !!!

  • Mieszkaniec says:

   Zgadzam sie ten wojt to burak i przynosi tylko wstyd powinien zrezygnowac bo sie nie nadaje na to stanowisko niedlugo jak tak bedzie krzyczal illlo zlej sytuacji i nie zalatwi zadnej inwestycji w gminie to zmadrzeja ludzie i sami go na taczkach wywioza ze starozreb

 4. Anna says:

  To że dług jest wiedział kazdy mieszkaniec od dawna..19mln dlugu na 31mln przychodu rocznie to jest na spokojnie do ogarnięcia, żadna filozofia. Sam Płock ma 800mln długu więc żadnego rozbioru gminy nie będzie. Jednak po to doszlo do zmiany na stanowisku wójta bo nowy kandydat obiecywał że ma pomysł jak się tym zająć. Tymczasem nowy wójt jedyne co robi to wstyd na pół Polski i jakąś śmieszną zbiórkę od najbiedniejszych z ktorej uzbierano 12tysiecy…serio? Licząc z zusem to może wystarczy na jedną jego pensje. Nie chce tu bronić starej władzy bo sama głosowałam na nowego żeby coś się ruszyło, ale tu trzeba dzialania a nie płaczu nad rozlanym mlekiem. Inna kwestia to geneza tego zadłużenia. Cały czas czekamy na obiecane dowody na to że stary wójt „kradł” i jesli takie będą to jak najszybsze pociągnięcie do odpowiedzialności!!! Średnio rozgarnięty człowiek wie jednak że kredyty były głównie brane w związku z dotacjami unijnymi z czego większosć mieszkańców korzysta…jak wiadomo wszystkich zadowolić się jednak nie da… Odnoszę wrażenie że cała ta szopka to takie alibi nowego na przyszłość że „ok nic nie zrobilem przez 5lat ale sami widzieliscie ze mielismy dług”. Szkoda tylko że ta słaba kampania jest prowadzona kosztem reputacji mieszkańców gminy… Mimo wszystko życzę powodzenia i jak najszybszego zabrania się do pracy. PS. Mieszkańcy trzymajcie się razem i nie dajcie sie podzielic, pozdrawiam

 5. Lysy says:

  Mefedronu więcej bierzcie to nie będziecie mieli żadnych problemow

 6. Płock says:

  Ja w innym temacie Chodzi o to żeby ludzie ze starozreb się częściej myli trochę lepiej dbali o higienę Przyjeżdżają do nas do pracy i na prawde to nie są jednostki większość jest nie świerza

  • Starozrebiak says:

   Piszę się nie świeża

   • Plock says:

    Tak tak masz rację żeby nie powiedzieć że śmierdzi,:)

  • Michał says:

   A Ty to niby taki pachnący(a) jesteś? Pragnę zauważyć, że ludzie dojeżdżają do Płocka tylko dwoma przepełnionymi autobusami więc może być zaduch. A jak uważasz, że ktoś śmierdzi to powąchaj siebie po uczciwym przepracowaniu choćby 8 godzin czyścioszku. Napisz nazwę firmy i będzie po sprawie. I tak jesteś anonimowy więc śmiało.

   • Plock says:

    Przed wojna też jeździły dwa autobusy ze starozreb do Płocka i tak samo smierdzielista :)

   • Anonim says:

    Proszę powiedz gdzie Ci ludzie pracują. Piszesz tu i tak incognito więc nikt nie wie kim jesteś.

  • Bil says:

   Ludzie z Płocka nie robią takich byków w pisowni.

   • Michał says:

    Ale Ty Płock jesteś analfabeta. Może od tych ludzi czuć pot itp ale za to od Ciebie wali wsią z kilometra.

 7. wojtek says:

  za dług gminy otpowjada przewodniczący rady i cała rada biorą kase to mają otpowiadać a nie tak na friko swoim majątkiem mają otpowiadac

 8. Anonim says:

  Narobił długu to teraz niech oddaje

 9. Pozdrawiam says:

  Ja jako mieszkaniec gminy starozreby mam z niej takie korzyści że dostaje kwit na podatek i to wszystko Nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia skąd przysla mi przesyłkę z nakazem płatniczym

 10. mietek says:

  jeżeli to w ogóle do uratowania to pierwsze poprosił bym PSL ( na kogoś będziemy głosować) dalej byłego Wójta Gminy, następnie tych którzy na inwestycjach coś zyskali – może cegiełki za które można szybko sprzedać majątek jaki jeszcze ma Gmina ,inne formy jeżeli ktoś zna , sprywatyzować też działalności, poza tym Polska w przeliczenia ma większy dług,i istnieje, jest na pewno na to sposób . Tym co wyżej opisali bzdety dziękujemy znajdźcie inny temat i portal. trzymam kciuki za Radę i Wójta

 11. .k. says:

  Zadaje sobie pytanie jak głęboko trzymał ktoś palec Stradomskiemu skoro wolałby aby dalej zadłużał gminę. Nieważne, że nie będzie z czego spłacać, dzisiaj weźmiemy a jutro będziemy się martwić jak to spłacić… Gratulacje!. Skąd wiecie, że przetarg który ogłosił były wójt zostałby zrealizowany? Zrzucacie winę na obecnego wójta jakby to on zrobił całe te zadłużenie. Zarzucacie mu brak doświadczenia… Tylko jeżeli uda mu się w jakimś stopniu zminimalizować zadłużenie i ocalić gminę przed rozpadem to zdobędzie doświadczenie które nigdy nie przyszło Stradomskiemu do głowy. Patrząc na komentarze mieszkanców mam wrażenie jakby niektórzy chcieli tego upadku gminy aby udowodnić, że mieli rację o złym wyborze wójta. Chłopak robi co może a wam jest wstyd, że poprosił o pomoc. WSTYDEM NIE JEST POPROSIĆ O POMOC, WSTYDEM JEST NIE SPRÓBOWAĆ SZUKAĆ JAKIEJKOLWIEK POMOCY. WSTYD TO BĘDZIE JAK KTOŚ CIĘ ZAPYTA ILE ZROBIŁEŚ DLA BY RATOWAĆ GMINĘ A TY ZAMIAST RATOWAĆ JĄ POCHOWAŁEŚ ŻYWCEM! Za to Wy nie macie w ogóle wstydu pisząc takie komentarze. Mówiąc tak o swoim podwórku pokazujecie brak w swoim życiu wartości, a jedyne co was dowartościowuje to ocena kogoś z góry, że nie da rady a nawet przez sekundę nie postawiłeś się na jego miejscu … Takie wróżby zostawmy Ezoteriuszowi .Zamiast zrobić cokolwiek by ratować naszą małą ojczyznę wolicie anonimowo skrytykować że gmina się rozpadnie z winy Wójta ale wina będzie również każdego kto przejdzie obok tej sprawy obojętnie. Wychowałem się w Staroźrebach i nie wyobrażam sobie rozpadu gminy, znam dobrze mentalność społeczeństwa i najgorsze jest to, każdy ma o każdym coś dopowiedzenia tylko nie o Sobie. Bądźmy dobrej myśli i zamiast dzielić zacznijmy się jednoczyć bo wspólnymi siłami możemy Wszystko.

  • Lysy says:

   A kogo interesują te wasze starozreby i po co te komentarze i to wszystko Niech każdy dba o siebie ja to mam te wasze starozreby gdzieś…

   • qwe says:

    Żeby głupi miał pytanie

   • Lysy says:

    Ja tam mogę być i głupi.. i tak mam gdzieś te wasze całe Starozreby…

   • Anonim says:

    To spore masz te gdzieś skoro wejdą tam całe Staroźreby. Skoro tak lubisz mieć wszystko gdzieś to zatrzymaj to dla siebie bo nie ma się czym chwalić

   • Anonim says:

    Zadałeś Sobie bardzo dobre pytanie :) Ja się udzieliłem w sprawie która mnie dotyczy i powiedziałem co myślę a że ty z przygnębienia szukasz zainteresowania udzielasz się w artykule w którym zupełnie nic do powiedzenia piszesz komentarz jak prostak bo cywilizowany człowiek który nie ma nic do powiedzenia się nie odzywa jak wie że wyjdzie na debila pisząc taki komentarz. Wsadź sobie gdzieś te Staroźreby bo żal d*** ścisnie i jeszcze nie wejdą całe pozdrawiam ;)

    *Komentarz edytowany przez redakcję

   • Lysy says:

    Anonim wsadz te swoje wypowiedzi starozrebskim kobyłom w masełko :)

   • Czegoś ty się napalil says:

    Anonim ja nie mam nie miałem i nie mam zamiaru mieć czegokolwiek wspólnego ze starozrebami Nie mam żadnych wspólnych spraw bo to patologia i narkumany

  • Anonim says:

   Skoro nie miałeś nigdy nic wspólnego to po kiego wała się udzielasz, masełko zostawię tobie bo chciałeś mieć starozreby gdzieś. Lepsza patologia i narkumany niż ni*doj*by którzy komentują posty z IQ na poziomie głowonoga.

 12. Mieszkaniec says:

  Starozrebskie pokolenie tych młodych zębatych niedorozwoi do żłoba dopuścili a raczej sami się dobrali i pirwsze decyzje to żeby zbirać Nie pracować bo po co zbirać albo kogo) łokrasc puścić z gołu dupu i się cieszyć Taka taktyka zza winkla

  • Anonim says:

   A TY ZA TO PREZENTUJESZ SWOJĄ WYPOWIEDZIĄ POZIOM BURAKA CUKROWEGO

   • Mieszkaniec says:

    Nie ma się co obrażać taka jest prawda Patolo Starozrebska

  • Anonim says:

   ZAPEWNE NAPISAŁA TO USTĘPUJĄCA „STARSZYZNA” KTÓRA DOSYĆ SIĘ NACHAPAŁA

   • Mieszkaniec says:

    Poczekaj i tobie dadzą jak ci mało :)

 13. Mieszkaniec says:

  Gdzie ta wasza duma żeby zbirać…zawsze dla was zbirali…

 14. Mieszkaniec says:

  A gdzie ta wasza wielkość starozrebiaki gdzie honor i ta duma wasza, no gdzie to wszystko jest? Jak dziady jakieś!

 15. Mieszkaniec says:

  W końcu jakieś dobre informacje, zawsze byli tacy wielcy a teraz prosza o wsparcie

 16. Anonim says:

  Prawda jest taka że były wójt przed wyborami nie powinien w ostatniej chwili robić tych inwestycji , ale pewnie myślał że tym wygra wybory . Pewnie wiedział że on kredyt dostanie .I tu jest cały problem bo te 19 mln to nie jest jeszcze tragedia przy takim budżecie , na pewno da się z tego wyjść . Niestety młody sam sobie strzelił w kolano bo rozgłosił katastrofalną sytuację w gminie , więc ciężko się spodziewać że jakiś bank udzieli mu kredytu . Nie ma co się oszukiwać nie ma żadnego zaplecza ani w powiecie ani w województwie i chyba nawet w radnych , a kredyty długi ma je państwo , mają szpitale i pewnie większość z nas która tu pisze, nie przemyślał tego wystartował z żartu i niestety dla niego wygrał , no i chyba niestety dla gminy ,ale może nie będzie tak źle

  • Katarzyna says:

   Sensowna wypowiedź, zgodna z prawdą. W 100% się zgadzam.

  • Mieszkaniec says:

   Co ty pi^^^^sz że bank nie udzieli kredytu maja promese na kredyt załatwiona jeszcze przez poprzedników ale ja nie wiem o co chodzi temu gowniarzowi i na co czeka chyba faktycznie chce upadku gminy i stracić pracę

   • Anonim says:

    promesa ,może jest ale jak się zrobiło tak głośno na całą prawie Polskę no to nikt nie będzie się podkładał

   • Czegoś ty się napalil says:

    Anonim tylko info plock i biuletyn info gminy opublikował to pismo z prośbą o datki

 17. Anonim says:

  Prawda jest taka że były wójt przed wyborami nie powinien w ostatniej chwili robić tych inwestycji , ale pewnie myślał że tym wygra wybory . Pewnie wiedział że on kredyt dostanie .I tu jest cały problem bo te 19 mln to nie jest jeszcze tragedia przy takim budżecie , na pewno da się z tego wyjść . Niestety młody sam sobie strzelił w kolano bo rozgłosił katastrofalną sytuację w gminie , więc ciężko się spodziewać że jakiś bank udzieli mu kredytu . Nie ma co się oszukiwać nie ma żadnego zaplecza ani w powiecie ani w województwie i chyba nawet w radnych , a kredyty długi ma je państwo , mają szpitale i pewnie większość z nas która tu pisze, nie przemyślał tego wystartował z żartu i niestety dla niego wygrał , no i chyba niestety dla gminy , ale miejmy nadzieje że może jak to u nas bywa nie skończy się tragicznie

 18. Anonim says:

  1

 19. Mieszkaniec says:

  Kryńć, turlaj, turlaj. Pal,
  Dym wypuszczaj. Kryńć, turlaj, turlaj.
  Cała wiocha dym wypuszcza.
  Kryńć, turlaj, turlaj. Pal,
  Dym wypuszczaj. Kryńć, turlaj, turlaj.
  Cała wiocha dym wypuszcza.

 20. Płockwiochymoc says:

  Po komentarzach można zauważyć, że Płock to jednak wiochy moc. Zainteresujcie się sobą mieszczuchy j***..

  *Komentarz edytowany przez redakcję

 21. Mieszkaniec says:

  A to robta a nie na bydgoska obwodnicę je wozicie :) może tam wam dadzą :)

 22. Mieszkaniec says:

  Zawsze tacy wielcy byli w tych Starozrebach a teraz proszę!

 23. Miasto says:

  U nas nic nie dostaniesz Kiedyś wieśniaki kartkę po wsi puszczali a teraz się internetu burakom zachciało!

 24. Mieszkaniec says:

  Macie piękna hale sportowa macie piękne ulice,kanalizację, gaz, piękne piękne odnowione świetlice miejskie, super wozy bojowe strażackie A myślicie że kto za to wszystko zapłaci? Mieszkańcy gminy korzystają to niech płacą, każdy by chciał żyć lepiej niż wszyscy i na czyjs koszt Narobił iście długów to placcie nikt tego za was nie będzie regulowac

  • Anonim says:

   Nie wypowiadaj się jak nie znasz problemu. To tylko powierzchowność.

   • Plock says:

    Co powierzchownosc to jest majątek gminy i życie ponad miarę
    Trzeba było chodzić na rady gminy i protestować a nie klaskać na otwarciu hali sportowej czy nowej świetlicy wiejskiej

 25. Ziolo says:

  Nowy Wojcie ja to ci powiem tak żebyś zrozumiał To trzeba zrobić i im dać jak żeś taki cwany!

  • Ziolo says:

   Wojcie ale te twoje to tylko mówią z tego nic nie ma a to trzeba zrobić i dać!

   • Anonim says:

    A co to za bełkot bez składu i ładu

 26. Starozrebiaki says:

  No przecież wam dają :) Wy tak dajecie to czego wymagać od innych :)

 27. Mieszkaniec says:

  Karma, jedni się męczyli i dawali z siebie wszystko i patrzyli jak reszta się bawiła i bawi Trzeba zamknąć bo nie dla wszystkich

 28. Mieszkaniec says:

  Dziś przejeżdżając koło dziewczyn pod lasem w glinojecku pokazałem im stowe i wiecie co wszystkie się we mnie zakochaly i chciały ze mną chodzić Krzyczalem że ich nie kocham i że nie będę z nimi chodził ale nie mogłem im przetłumaczyć miłość zwyciężyła

  • Franek says:

   Ha ha

  • Dr Zbigniew Szymanski says:

   Drodzy Mieszkancy Gminy Starozreby
   Idac naprzeciwko zapotrzebowaniu gminy w srodki finansowe ktore w madry sposob na swoja korzysc zostaly wyprowadzone przez okrez rzadow 30 letnich PSL wnosze o:
   Zaproszenie do was tych ktorzy w sposob partykularny niszczyly wasz dom(Starozreby-Gmina) w osobach
   Wladyslaw Kosiniak-Kamysz
   Adam Struzik
   Jaroslaw Kalinowski
   Waldemar Pawlak
   niech sie wyspowiadaja wobec wszystkich mieszkancow gminy dlaczego nie ponosza odpowiedzialnosci politycznej oraz finansowej poprzez dopuszczenie do wladzy barana ,ktory nie mial pojecia o prowadzeniu i dzialalnosci gminy.
   Zlozcie w prokuraturze oraz w CBA zawiadomnienie zbiorowe o niegospodarnosci oraz przekroczeniu uprawnien zarowno przez poprzedniego wojta jak i rade niech przeswietla ten watek.
   PSL to watacha zbirow ktorym najwiekszym dobrem jest wlasna kieszen majac w dupie mieszkanow,wystarczy podjechac pod biura Struzika gdy ten obchodziy imieniny.To ze ta formacja nie byla i nie jest czysta swiadczy fakt Bury i reszta nie wspominajac o bylym Wojewodzie uklady i ukladziki z pokolenia na pokolenie czy wy tego wyborcy nie widzicie?

   • Dr Zbigniew Szymanski says:

    Przepraszam wkradly sie dwie literowki poprzez emocje jakie towarzysza tej przykrej sprawie

   • ABC says:

    Bardzo dobrze opisane

   • ABC says:

    Wyborcy gminy byli ślepo zapatrzeni w byłego wójta, przecież każdego znal z imienia i nazwiska haha. A robił takie wałki jakich mało w gminie. Najlepszym rozwiązaniem byłaby prokuratura.

   • gosc says:

    Tu się zgodzę w 100%.

 29. Mieszkaniec says:

  W komentarzach pojawia się ironia dotycząca wykształcenia obecnego wójta?! Nie jeden człowiek bez studiów jest inteligentniejszy i rozważny niż ten, który ma przed nazwiskiem mgr. Niech każdy najpierw spojrzy na siebie i swoje postępowanie a dopiero później ( jeśli jest krystalicznie czysty) obrzuca błotem innych. Każda zmiana jest pełna obaw i niepewności co przyniesie. Pozwólmy młodemu wójtowi się wykazać. Nie oczekujmy, że długi gromadzone przez 30 lat zostaną spłacone w rok czy jedną kadencję. Młody wójt chce zmniejszyć zadłużenie, ale mam wrażenie, że nie wszyscy mieszkańcy i radni chcą „naszą małą ojczyznę” ocalić. Dobrze jest brać, ale jak coś od siebie trzeba dać to już krzywda. Ostatnio głośno jest o likwidacji szkół. Jeśli dojdzie do rozłamu gminy to po przejęciu przez inne na 100% zlikwidują bez skrupułów. W Smardzewie na taką małą szkołę są zatrudnione dwie sprzątaczki. Dla porównania w Radzanowie też są dwie -a jaki duży budynek. Czemu pani radna nie wspomni, że to jej córka i synowa. Pensja jest -jaki koszt? Jak likwidowali dwie szkoły w gminie za kadencji starego wójta to nie przeszkadzało, że dzieci muszą też dojeżdżać. A teraz taka krzywda, że wsiądzie do autobusu i jedzie… Dobrze było brać a teraz jak trzeba zacisnąć pasa to krzywda. Mam nadzieję, że uda się młodemu wójtowi ocalić gminę. Trzymam kciuki.

 30. Mieszkaniec says:

  Dziś przejeżdżając koło dziewczyn pod lasem w glinojecku pokazałem im stowe i wiecie co wszystkie się we mnie zakochaly i chciały ze mną chodzić Krzyczalem że ich nie kocham i że nie będę z nimi chodził ale nie mogłem im przetłumaczyć miłość zwyciężyła :)

 31. gosc says:

  To grozi większości gmin zarządzanych przez PSL. W ekspresowym tempie zadłuża się Drobin (w ciągu 4 lat prawie podwojone zadłużenie), w kiepskim stanie finanse Bodzanowa i Wyszogrodu. Z premedytacją uzależniają gminy od pomocy marszałka Struzika, a ten oferuje kroplówkę, aby nad pacjentem mieć kontrolę i dba żeby go nie wyleczyć. To była, jest i będzie mafijna partia, pełna kolesiostwa, nepotyzmu. Fornale i prostactwo.

  • Anonim says:

   Dobre. Dobre i trafne spostrzeżenie.
   Faktycznie jak się nad tym zastanowić, to tak to wygląda.

 32. Anonim says:

  A ciekawe jakie zadłużenie ma Gmina Zawidz Województwo Mazowieckie

 33. Mieszkaniec says:

  Dziś przejeżdżając koło dziewczyn pod lasem w glinojecku pokazałem im stowe i wiecie co wszystkie się we mnie zakochaly i chciały ze mną chodzić Krzyczalem że ich nie kocham i że nie będę z nimi chodził i nie mogłem im przetłumaczyć miłość zwyciężyła :)

 34. Danósia says:

  Łatwiej Wam oceniać nowego wójta po kilku miesiącach, niż poprzednika po blisko 30 latach. Dla niektórych wadą elekta jest to, że ośmielił się wygrać wybory. Wstydźcie się. Jeden miał swoje prawie 30 lat, drugiemu nie dajecie nawet roku. Sądzę, że wielu zabolało, że upubliczniony został stan finansów gminy i teraz wina jest tego co ośmielił się to zrobić. Sam dług nie ma znaczenia. Ewentualna niegospodarność jest tutaj przestępstwem, a nie ujawnienie wielkości długu – to już prawie szaleństwo. Wielu ma krótką pamięć. Poprzednik wywodzi się z PZPR-u, był radnym z tej partii w tej samej gminie. Innym umiał potem zarzucać komunistyczną przeszłość, a jakże, sobie już nie. No, ale pewnie to nie jest ważne i się tylko byłego towarzysza czepiam. Wiem jedno, że jeśli obecny wójt jest i będzie nieudolnym samorządowcem, to niech się fani byłego wójta radują, Jednak jeśli się okaże, że jest i będzie sprawnym i energicznym samorządowcem, to wielu niech się już ciepło zacznie ubierać i zadba o szczoteczki do zębów. Jazgot się zrobił z obawy, że zaczną trupy z szafy wypadać. Niektóre komentarze to pewnie napisał tutaj były wójt. Tak sądzę po ilości błędów ortograficznych jakie zauważyłem. Nim został wyniesiony na to stanowisko, podpisywał się „Juzef ”. Nie raz, ani dwa razy. Od momentu kiedy otrzymał imienną pieczątkę pewnie zdębiał. Wynika z tego, że jakieś wymierne korzyści z objęcia, oprócz finansowych, osiągnął. Szkoda tylko, że nie było w załączeniu tabliczki mnożenia do 100, może finanse gminy stałyby lepiej.

  • Mieszkaniec says:

   W glinojecku stoją to ci przejdzie jak u was nie ma :)

  • Anonim says:

   Pewnie ci czegos nie zalatwila stara wladza i teraz sie wyrzywasz polska metalnosc a mlody wojt jakie ma wyksztalcenie bardziej wyksztalceni pracuja na budowach a on sie wkrecil na to stanowisko przez niezbyt mondrych wyborcow kturzy sami bada winni bankrutstwa gminy bo kto da kredyt osobie ktura nie ma pojecia o rzadzeniu i sama prywatnie jest zadluzona

   • Abc says:

    Anonim, rozpędz się i walnij głową w ścianę, a później coś pidz…

  • Anonim says:

   Zgadzam się. Teraz każdy będzie patrzył na poczynania nowego Wójta i wywierał presję. Bo Gmina zadłużona. Bo trzeba spłacić długi. Tylko kto do tego doprowadził. Wójt Stradomski!!! To nie są tysiące. To są miliony! Nowy Wójt ma ciężki orzech do zgryzienia bo dostał w spadku bagno, do którego doprowadziła stara władza. I nie mówię tu tylko o Wójcie Stradomskim ale o Radnych, którzy trzymali palec w dupie Wójta i mieli obiecane to i owo za głos poparcia (nie wszyscy -poza wyjątkami oczywiście). Praca w szkole, asfalt koło domu itd. Można było by wyliczać bez liku. Mam nadzieję, że karma wróci i Wójt Stradomski odpowie swoja dupą za to do czego doprowadził.

 35. Mieszkaniec says:

  Dziś przejeżdżając koło dziewczyn pod lasem w glinojecku pokazałem im stowe i wiecie co wszystkie się we mnie zakochaly i chciały ze mną chodzić Krzyczalem że ich nie kocham i że nie będę z nimi chodził i nie mogłem im przetłumaczyć miłość zwyciężyła :)

  • Mieszkaniec says:

   A widzisz ja nigdy nie pokazuje stowki i dlatego mnie nie kochają i nie chcą ze mną chodzić :) Miłość przegrywa

 36. Mieszkaniec says:

  Za grube przekręty, nepotyzm, kolesuostwo i umarzanie podatków kolesiem powinna karnie i finansowo odpowiedzieć ekipa do tej pory zarządzająca gminą, a raczej ją rozkradająca i nabijająca własne kieszenie.

  Aktualny wójt ma trudne zadanie, współczuję mu jego roli. Mam nadzieję, że jego kadencja nie sprowadzi się do bycia grabarzem tej gminy. Ale jak to mówią z próżnego i Salomon nie naleje.

 37. sumienie. says:

  Mili Państwo. nie miło się zrobiło w naszej gminie. Trudno powiedzieć, kto zawinił, czy ktoś boi się teraz wielkiego obowiązku kierowania gminą po wyborach i wie,że bez żadnych znajomości i wiedzy nie podoła, albo naprawdę poprzednia władza zawiniła, nie wiadomo . Cóż można dodać, były gospodarz powinien uszanować, że nie został wybrany na wójta i na pewno pomóc młodemu, żeby go wprowadzić w znajomości. Cóż można powiedzieć o inwestycjach. Jak były drogi, odnawiały się obiekty pożytku publicznego : remizy , to każdy klaskał i nie narzekał. a teraz jaki lament, że tak doprowadził były Wójt Gminę.

  • Skończ wasc wstydu oszczędź says:

   Do pracy przychodzi się pracować, jak się nie chce pracowac to się idzie do domu i się nie pracuje Urząd gminy to nie Facebook tylko odpowiedzialne stanowisko pracy Bez urazy ale ja nie potrafił bym tak ludzi oklamac w kampanii wyborczej i doprowadzać do sytuacji których być nie powinno Ludzie nie zatrudnili wójta po to żeby ciągle słuchać o jego poprzedniku, my czekamy na dzień w którym nowy Pan wójt weźmie się do pracy bo jak narazie nie widać żadnej inicjatywy po za oskarżeniami i ublizaniem poprzednikom Winę trzeba udowodnić bo jak narazie to są wszystko pomówienia My czekamy na pracę i efekty pracy bo za to płacimy

   • Genio says:

    Ej JUZEF czyzby cie padaczka powoli lapala,nie boj sie dostaniesz ogrzana cele na Sienkiewicza twoje przekrety niestety beda udowodnione niebawem

   • Tableta says:

    A niby czemu padaczka? Co takie mocne w tych starozrebiach jesteśta To pół tonu nizej bo są mocniejsi i nikogo nie straszą!

   • Anonim says:

    Prezesa Orlenu zatrzymali za przekręty to taki byle Józiek to pryszcz. Wciągną go nosem. Oby ja najszybciej

   • Mieszkanka says:

    Dajcie spokój z tym Facebookiem. Bardzo dobrze, że nowy wójt o wszystkim pisze. W końcu wiadomo co się tam przez te lata wyrabiało. Teraz jest jawnie, transparentnie. I tak musi być. Przyzwyczailiście się, że działano po cichu, w tajemnicy wręcz. To,że jest aktywny na facebooku nie oznacza, że nie wykonuje sowich innych obowiązków. Ja jestem mu wdzięczna, że odważył się podjąć tak trudnego zadania. Ktoś wspomniał o znajomościach p.Stradomskiego, które rzekomo mogłyby pomóc gminie. Nie sądzę. Tu już sięgnięto dna i nawet Stradomski (gdyby przeszedł) już się z tego nie wywinął tak łatwo.
    Powiem tylko tak- całe rodziny (uprzywilejowane) czerpały garściami z budżetu gminy. Już nie wspominam tu o zatrudnianiu po rodzinie, ale o fikcyjnych umowach zleceniach na byle co..Byle tylko jakiś grosz wpadł. Z naszych pieniędzy!!! To nie była prywatna firma p. S. Ludzie otwórzcie oczy i przestańcie tak go bronić.
    Mam nadzieję, że poprzednia władza poniesie odpowiedzialność. W końcu to NAS okradano.
    PS. Proszę nie oczekiwać cudów od nowego wójta. Bez pieniędzy to dużo nie uda mu się zrobić. Oby mu się udało przytrzymać gminę przy życiu.

   • sumienie says:

    Brawo , mądre słowa

   • Alina says:

    Młody niech sie weźmie do roboty , bo długi ma każdy , każda firma i każda gmina – bez kredytów nie byłoby żadnych inwestycji
    Biadolenie , opluwanie poprzednika jest zupełnie nie na miejscu – nie przystoi na takim stanowisku.
    Wszyscy wiemy że wójt ” nowy” nie ma żadnego przygotowania , praktyki i polotu politycznego żeby zarządzać takim dużym ” przedsiębiorstwem” . więc gdyby od samego początku przyjął na swojego zastępcę człowieka z ja…mi , operatywnego, z głową od myślenia a nie biadolenia – wszystko juz byłoby załatwione i kredyt też byłby udzielony, i na pewno byłyby nowe pomysły na poprawienie sytuacji w dalszej perspektywie,Jak od początku wszędzie gdzie tylko możliwe ” opluwa się” własne gniazdo , jęczy , biadoli i w końcu żebrze o jałmużnę – to kto o takim gospodarzu pomyśli poważnie – strach się bać.
    Młody człowieku do roboty , do roboty i myśleć – myślenie nie boli a może przynieść efekty.
    Dlaczego młody człowieku startowałeś w wyborach na wójta jak wiedziałeś że nie dasz rady ?????????????

 38. Adam says:

  Co wy ludzie wypisujecie. Mlody,nowy wojt chce jak najlepiej ,chce ratowac gmine jak tylko moze a czy mu pizzeria idzie czy nie to kolo dzwonka powinno wam to latac i nie pier…ic takie farmazony

  • Mieszkaniec says:

   Ten młody wójt to jakaś uliczna politykę uprawia praca to nie huliganstwo

 39. Magda says:

  Zadna szkola nie zostala zamknieta za kadencji bylego wojta? A przepraszam, szkoly w Bromierzyku i Zdziarze to jaka gmina? Zreszta gdzie podziały sie pieniadze ze sprzedazy szkoły w Zdziarze? Wcielo? Drogi, owszem, piekne szkoda tylko ze tylko i wylacznie w starozrebach, a okoliczne wioski tona w blocie, wiec nie gadajcie jak to byly wojt wybudowal drogi w gminie. Bo gmina starozreby to nie tylko starozreby, ale tez okoliczne wioski.

  • Anonim says:

   I wiekszosc okolicznch wiosek jest w asfaltach no chyba ze pni mieszka przy drodze powiatowej pan stradomski bardzo dobrze rzadzil gmina a dlugi ma kazdy a mlody niedoswiadczony wojcina z marna szkola wepchal sie na wojta a teraz nawet bank mu nie chce dac porzyczki bo musi najpierw mniec zaufanie

   • Czs says:

    Przyjedź na Marychnów. Błoto do kolan, że ciężko wyjechać.

   • Czc says:

    Powinien wywalić z pracy starą kadrę, bo oni mogą mu szkodzić. Teraz pewnie chcą udowodnić że stary wójt lepszy i działają na szkodę nowego.

   • Genio says:

    Do szkoly lapsie kto cie dopuscil do komputera ale PSL ma samych wyksztalconych magistrow.Sam wozilem swinie do domow „profesorow” ktorzy tym nieukom(PSL) wystawiali swiadectwa ukonczenia DUPA(dyplomowany urzednik panstwowy administracji)

   • Anonim says:

    A stary Wójt to niby kto. Sprzedawał kapustę na wózku. Ot szkolony!!!

   • Narkuman says:

    Stary wójt sprzedawał kapustę :) OK a młody co sprzedawał?

  • Maro says:

   Bo córka miała sto etatów z synem i koledzy tez

 40. Ooo says:

  Ale ta gmina nie jest w ruinie jak bysta wójta chociaż po podstawówce wybrali to by sobie w pracy radził

 41. Ja says:

  A co zrobił PSL z Wyszogrodem jest jeszcze gorszej niż w Staroźrebach a Bieńkowi nic nie można zrobić bo wielki Adam kryje wszystko

 42. Może by podziękować Wójtowi says:

  Jak nie daje rady to niech się podda i nie robi siary Nowe wybory nowy wójt nowe pomysły z zyskiem dla naszej małej ojczyzny :)

  • Mieszkaniec1 says:

   Sluszna wypowiedz

  • Ewa says:

   Brawo, brawo, brawo. Niech nie wystawia na pośmiewisko naszej gminy. Wstyd i hańba. Nie dajesz a nie rady Kamilku? Podaj się do dymisji a nie siejesz propagandę

 43. Anonim says:

  Stradomski i jego świta powinni za to odpowiadać. Doprowadził do ruiny Gminę. Teraz chce się wykręcić od odpowiedzialności. To złodziej jakich mało. Urzad obstawiony swoimi ludźmi. Szkoła rownież. Powinna wkroczyć ABW i CBA

  • Anonim says:

   Nasz dom. Nasze obowiązki. Dobry gospodarz Gminy Staroźreby na wagę złota. Prowadził gminę począwszy od 1989r ( ok 30 lat ) dla dobra wspólnoty mieszkańców, stale rozwijał infrastrukturę społeczną i gospodarczą. Fakt. W przestrzeni publicznej władze gminy były wzorem dla wielu. Nie przekroczono limitu zadłużenia. Nie było lekko. Organy gminy poprzednich kadencji, stale zmagały się / bez swojej winy / z rozwiązywaniem bardzo trudnych i często złożonych sytuacji. Oczywiste fakty. Idzie nowe myślenie. Widać po wyborach, że od 2019r. zaczyna obowiązywać (? ! ) urzędowy czarny pijar. Szok

   • Znajomy says:

    Panie Bileniewicz. A Pan tutaj? Pan sie powtarza… ten sam tekst juz Pan publikowal. Pozdrawiam Pana.

   • Anonim says:

    HAHA!!! Ciekawe co Panu wielmożny Pan Stradomski obiecał za te wypociny

   • Tableta says:

    Ale taka jest prawda jak otwierali inwestycje hocby hale sportowa to wszyscy bili brawo Jestem pewny że Stradomski po gazetach wsparcia by nie szukał jak by brakowało 2.6 mln i wiem że nie raz brakowało Powiem tyle budżet nie jest przekroczony można działać a zobaczymy jakie inwestycje zrealizuja obecni z takim samym budżetem jak poprzednicy

 44. Do Pana Wójta Staroźreby says:

  Weź gościu zatrudnij sobie kogoś normalnego, masz taką dużą wypłatę to mu zapłacisz i wtedy może coś z tego będzie W info Płock daj ogłoszenie że szukasz obrachmistrza do firmy z 31 milionowym budżetem może ktoś ci się zgłosi i za ciebie to ogarnie :)

 45. Życzliwa says:

  Niech Strasomski oddaje kasę! Tyle lat rządził i kradł ! Juz 15 lat tu nie mieszkam, ale zawsze jak sie przejeżdżało to jego wypasiony samochis stał pod gmina. I co? Ludzie tego nie widzieli? Prokuraturę na niego nasłać !
  Nowy wójt syf przejął i jakiś musi sobie radzić . Szacunek dla niego. Lepiej prosić niż dalej kraść . Przecież mógłby kraść tak jak tamten prosiak , skoro i tak gmina na zmarnowanie idzie .

  • Ppp says:

   Ale zaraz zaraz to są miedzyinnymi długi za inwestycje na terenie gminy

   • Łukasz says:

    Dokładnie. To są zaciągnięte kredyty na drogi, hale, świetlice etc. O czym Wy ludzie gadacie??? A nieudolność K.G. doprowadziła, że ogłasza bankructwo Gminy. Stradomski na ostatnie inwestycje , które zaczął przed przegranymi wyborami, potrzebował właśnie tego kredytu 2,6 mln. I z pewnością by go dostał, bo w innym wypadku nie podjął by prac nad inwestycjami . To, że nikt Groszewskiemu nie chce udzielić kredytu, to przez jego nieudolność i brak znajomości. Jak by się miało chociaż sekretarza z plecami, to może by się coś załatwiło… Jak samemu się nie może. Ale w takim wypadku? Najpierw ogłasza się wszędzie gdzie tylko można, że gmina na skraju bankructwa a potem idzie się po kredyt? Strzał w kolano

  • Anonim says:

   Nasz dom. Nasze obowiązki. Dobry gospodarz Gminy Staroźreby na wagę złota. Prowadził gminę począwszy od 1989r ( ok 30 lat ) dla dobra wspólnoty mieszkańców, stale rozwijał infrastrukturę społeczną i gospodarczą. Fakt. W przestrzeni publicznej władze gminy były wzorem dla wielu. Nie przekroczono limitu zadłużenia. Nie było lekko. Organy gminy poprzednich kadencji, stale zmagały się / bez swojej winy / z rozwiązywaniem bardzo trudnych i często złożonych sytuacji. Oczywiste fakty. Idzie nowe myślenie. Widać po wyborach, że od 2019r. zaczyna obowiązywać (? ! ) urzędowy czarny pijar. Szok

  • sumienie. says:

   A kto nie kradnie. Ale i efekty widać w gminie było. nie to co w Bulkowie.

 46. Mieszkaniec says:

  Jak by taki wojt rzadzil ta gmina jaki jest teraz to do dzis bysmy jezdzili po blocie wcalej gmini takie zadluzenie jak ma gmina to mam ja ze swoim wspolnikiem w wlasnym biznesie i nie prosze o pomoc co to za dlug przy takich dochodach gminy wesciesie zastanowcie ludzie

  • Paweł says:

   No to fajnie. Drogi macie super to teraz mogą was rozparcelować po obościennych gminach. Gratuluję pomysłu na przyszłość… Wasze dzieci i wnuki będą was uwielbiać za takie myślenie…

   • Anonim says:

    Twoje myslenie jest takie jak ludzi z platformy obywatelskiej jak dawali 500plus to przez to polska mniala upasc a ma sie dobrze i lepiej niz kiedys wiec nie wypowiadaj sie i nie siej paniki i propagandy o zlym budrzecie gminy bo to wytwor w wyobrazni mlodego niedoswiadczonego wojta gminy starozreby ktory jak nie wie co zrobic to niech odejdzie i poprosi stradomskiego o pomoc

  • Anonim says:

   Z ciebie taki biznesmen jak ze mnie biskup do szkoly spadaj blad na bledzie ale jesli gmina ma taka szkole ze wypuszcza debili absolwentow niech lepiej zniknie z mapy terytorialnej

 47. jasiek sowizdrzał says:

  W Płocku też PSL szasta dla swojaków np Sosnowskiemu stworzono sztuczne nikomu niepotrzebne koryto za ładną kasę. Kominek nie zapomniał o swoim koledze od Struzika

 48. Mieszkaniec says:

  Sianie propagandy mlody nie doswiadczony malolat na takim stanowisku to oczywiste zedoprowadzi do banrutstwa a smieszne zeby dawac ogloszenie o zbiurce pieniedzy wylacza swiatla na wszystkich drogach na wsiach a w samych starozrebach swieci sie cala noc 100procet lamp dalbym mu taczki zeby sam siewywuzl i nie sial wstydu na caly powiat sobie

  • Monika says:

   Dokładnie. Mi też jest wstyd. Ludzie z innych gmin do mnie wydzwaniają i pytają „co on wyprawia”. Schowaj chłopcze honor do kieszeni i poproś Stradomskiego o pomoc. Jakoś do tej pory nie było problemu z kredytami na WASZE DROGI, a teraz każdy bank odmawia. Trzeba zatrudnić porządnego sekretarza , który ma łeb na karku i coś zadziała a nie „panią” , która nigdy nie zabrała głosu na sesji. A chyba też była władza tej gminy.

  • Anonim says:

   Ludzie! Zwracajcie uwagę na ortografię!

 49. ZSL says:

  A co na to gumofilce?

 50. Mieszkaniec says:

  Kupa wstydu z tym gościem Co ty od ludzi chcesz żeby Ci dali? Sam się za robotę weź, zwyczajnie napisał pismo na stronie UG ludzie dajta bo gmina upadnie i na pensje wójta nie będzie A przed wyborami miał cały rękaw pomysłów wszystko robił i naprawial ALE TO TAK CHCESZ NAPRAWIAĆ?

  • Mieszkaniec says:

   Dokladnie mial naprawiac ale z taka szkola i wyksztalceniem i znajomosciami to mozesobie klatkie w zoo zalatwic dziwie sie kto na niego glosowal mial zarabiac 5000 bierze 12000 ale jedno wniusl do tej gminy napewno zle imie i wstyd gminie na caly powiat mieszkam tu 30lat i noe bylo tu takiego skandalu i tv wszedl mlody i rujnuje gmine bydowana tyle lat i wygladajaca ladnie dzialki w fminie starozreby ogarniete w100procetach

   • Kuba says:

    Ciekawe jaką Ty szkołę ukończyłeś bo co drugie zdanie to błąd… Najważniejsze to pogodzić sie z przegraną.. ale jak się świnie od koryta odrywa to kwiczy. Były wójt uniósł sie honorem … zobaczymy czy wyjdzie to na dobre..

  • Tumieszkam says:

   Szczera prawda. Taki pomysłowy i z chęcią do działania … To te działania mają polegać na ZBIÓRCE???? żałosne. Idź po pomoc, do mądrych ludzi zze znajomościami, bo sam sobie nie poradzisz . I tak jak ktoś wcześniej napisał, zatrudnij człowieku porządnego sekretarza , co będzie w stanie ci pomóc i będzie miał znajomości skoro ty ich nie masz.

 51. Marek says:

  Ściągnąć pieniądze od byłego wójta, rady gminy, skarbnika wszyscy zapewne wiedzieli co jest grane i dawali na to przyzwolenie zmniejszyć wynagrodzenie w gminie ustalic adekwatne do wykonywanej pracy

  • MieszkaniecG says:

   Tak zmniejszyć wynagrodzenia sekretarza, skarbnika, WOJTA, dyrektorów szkół. Z pewnością i skarbnik i rada wiedzieli o zaciąganych kredytach. Ale na co te kredyty były zaciągane??? Na inwestycje! A teraz może wypowiedzą się osoby, które same przychodziły lub dzwoniły do Stradomskiego „o drogi” , kto z państwa chciał, żeby gmina robiła drogi na waszym terenie? Bo ja chcialem. Więc również jestem winny zadłużenia. Tak jak każdy z państwa , kto chciał inwestycji na swoim terenie.

 52. Głupi Jasio says:

  Oby nie przyszła kolej na Gąbin. Tu też bal trwa, a pieniądze leją sie do dyrektorów i niektórych pracowników UMiG. W Urzędzie już biurek dla urzędników brakuje, tylu jest zatrudnionych. A dla oszczędności dokłada się swoim by ciagnęli 2 etaty, zielonym ludziom, którzy nie mieli z taka praca nic wspólnego. – czyli robota żadna, jeśli można na 2 etatach pracować i jeszcze mieć czas na wszystko. . Gdzie indziej np. podczas imprez się nie oszczędza. Bo ” ludzie tego chcą”. Jacy ludzie? Ja chcę normalności, nie zaciagania kolejnych kredytów gdy wypłaca się takie sumy swoim pracownikom.

 53. Bierny palacz zioła says:

  Ale to jak? Wójt chyba chce żeby mu ludzie 2.6 mln zł podarowali? W imię czego i za ile? Chyba się ze Stradomskim w Gostyninie naradzał

 54. Mieszkaniec says:

  Na taczki stradomski i wstyd.jak ty bedziesz po swojej gminie chodzil i patrzyl na ludzi wstyd.na taczki go.

  • Miszkaniec says:

   Zeby nie stradomski to bys po gminie w gumofcach po dzialkach chodzil jedz do gminy bulkowo i zobacz jak dzialki wygladaja a zadlurzenieniewiele mniejsze

   • Anonim says:

    Działki to nie cała gmina?

   • Działkowiczka says:

    Anonim… Ale działki to część tej gminy. Czy działki należą do gminy Bulkowo, Drobina, Radzanowa? Więc o czym ty mówisz? Inwestycje na działkach były robione dla innej gminy? Czy dla gminy Staroźreby?

 55. Bankrut says:

  Daj ogłoszenie do Niemca to kupi i będzie lala hehehe

 56. Gg says:

  Na edukację trzeba u Was postawić bo z takimi błędami piszecie, że przykro czytać. A tak w ogóle to mieszkańcy nie są bez winy przecież wybory co cztery lata. Czemu pozwoliliście człowiekowi dać rządzić tyle lat

  • Mieszkaniec 2 says:

   Bo u nas wszystko jest zrobione niczego nie brakuje tylko nikt nie wiedział ze takie przekręty i na wszystkim co bylo robione wójt korzystał

 57. On says:

  Pan Stradomskiemu leży w szpitalu bo mu ryj od koryta odrywają ??

 58. Mieszkaniec says:

  Może ktoś się weźmie Stradomskiemu za dupę w końcu ? A co do żółtych papierów teraz się stara?? Mógł to zrobić jak jeszcze Wójtem był. Jak kradł to był zdrowy a teraz jak wychodzą przekręty to o żółte papiery się stara.

 59. Mmm says:

  Co to jest za gościu ten wójt z tych Staroźreb Teraz jak wszyscy wiedzą to poczekaj jak ci pomogą, Normalnie urodzony likwidator

 60. Anonim says:

  Może Owsiak zagra dla staroźreb!

 61. marek says:

  bezkarny przez tyle lat a teraz wszystko wychodzi – wstyd.
  ludzie mieli etaty praktycznie nie pracujac a dlug sie ciagle zwiekszal
  dla przykladu powini go obciazyc i tych co brali kase rowniez

 62. Mieszkaniec says:

  To Sprawa dla ABW. BYŁEGO WÓTA I JEGO POPLECZNIKÓW trzeba ROZLICZYĆ. CO DO JOTY!!! SĄ BRAKI?? TO ROZLICZYĆ I BYŁY WÓJT RAZEM Z POPLECZNIKAMI MA ODDAĆ!!! . A resztę Jako BEZDOMY Rydzykowi niech ODDA ( Rydzyk przyjmuje Luksusowe Samochody).

  • ja says:

   wam to palikot przywiezie hahaha

  • Gość says:

   Gdzie przez 19 lat był skarbnik tej gminy??? Moim zdaniem były Wójt i samorzad powinnibyc pociągnieci do odpowiedzialnosci !

 63. Mieszkaniec Gminy says:

  Córka Piaseckej wyleciał kolej na matkę która jest nadal kierowana i co ma robić i mówić żeby uprzykrzyc życie nowemu Wojtowi

 64. kazik says:

  Na to są paragrafy Prokurator, prokurator dla wszystkich bez wyjątków.

 65. Kwiatek says:

  Rada gminy też powinna beknąć są tak samo winni jak były wójt

  • kazik says:

   oczywiście, Rada Gminy do odpowiedzialności

   • Mewa says:

    Rozliczyć Stradomskiego tak jak rozliczają prezesa Orlenu Krawca jak się nachlapali……….

 66. a kiedy Płock says:

  , kiedy skończy się bal na TYTANICU?

  bierzcie więcej pożyczek pod programy unijne, już teraz ROLUJECIE spłatę starych długów zaciągając kolejne lichwiarskie pożyczki nazywając je EMISJAMI …mądre głowy z MAGISTRATA czarują cyferkami przenosząc długi na spółki miejskie, ale to MIASTO musi spłacać długi spółeczek. CWANIACZKI?

  CIEKAWE CO ZASTAWILIŚCIE W BANKACH? WODOCIĄGI? KOMUNIKACJĘ MIEJSKĄ? za co trwa ten bal?

 67. Anonim says:

  Oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa…

 68. Kama says:

  Stary woj ma wszystko w du….

 69. Ja says:

  Pan Stradomski podobno się leczy w Gostyninie i czeka na żółte papiery żeby uciec przed odpowiedzialnością.

  • Kama says:

   To wojt zasłużył gminę i umył rece więc niech teraz oddaje kasę łajdak i oszust Stradomski

 70. Mieszkaniec gminy says:

  Wszystko powinien oddać pan Józef Stradomski to przez niego gmina ma takie długi . Jedyne co mu wychodziło to zadłużenie gminy po to aby jechać na wycieczki . Ale no cóż zostało tylko współczuć nowemu wójtowi .

  • Kama says:

   Podziwiam pana wojta ze staje na wysokosci zadania i ratuje gminę wielki podziw i trzymam kciuki

   • Anonim says:

    Wlasnienie stajena wysokosci zadanie i jesyne co wniusl do gminy to wstyd gminie tak jak twojewypowiedzi nie masz pojecia nawet co piszesz tyle lat zadna szkola niezlikwidowana hale orliki boiskaplace zabaw a teraz mlody wyprzedaje nieruchomosci nawet jego pizzerja zle przedzie a za gmine sie wziol wstyd

  • Kama says:

   Jezdził na wycieczki z panią radną Piasecką za darmo i nawet dróg nie zrobił

 71. Anonim says:

  Załatwił sobie pobyt w psychiatryku z rzoną. mając nadzieję że ujdzie mu to płazem. Powinni cały jego majątek sprzedać było by chociaż po części na długi.

 72. Czytelnik says:

  To teraz prosiłbym o postawienie zarzutów byłemu już wójtowi Staroźreb. Jak to zrobiono w gminie Ostrowice ;)

 73. Edi says:

  A co na to Pan Stradomski? Chyba prokurator powinien zainteresować się byłym wójtem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU