“Genialny” pomysł na wzbogacenie mieszkańca Bodzanowa. Grozi mu 25 lat więzienia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mieszkaniec Bodzanowa postanowił się wzbogacić. Wybrał sposób – według niego – najprostszy. Pieniądze po prostu… wydrukował.

20-letni mieszkaniec Bodzanowa podrabiał banknoty o nominale 100 zł. Został już zatrzymany przez policjantów z Wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

– Płoccy policjanci, prowadząc czynności w sprawie transakcji zakupu, do której użyto fałszywych banknotów o nominale 100 zł, w wyniku pracy operacyjnej, uzyskali informację kto wprowadza do obiegu tzw. fałszywki – mówi Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. – Osobą, która miała zajmować się tym procederem, okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Bodzanów – wyjaśnia rzecznik.

Co ciekawe, mężczyzna w środę, w związku z zupełnie inną sprawą, przyszedł na Posterunek Policji w Bodzanowie, gdzie został zatrzymany przez policjantów z Płocka. Po przeszukaniu jego mieszkania, policjanci znaleźli 80 fałszywych banknotów o nominale 100 zł, które zostały zabezpieczone jako materiał dowodowy w sprawie. 20-latek był również w posiadaniu drukarki i jednostki centralnej komputera, który to sprzęt został zabezpieczony przez policję.

Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Mieszkaniec Bodzanowa został zatrzymany w policyjnym areszcie, w czwartek, 28 grudnia, przesłuchał go prokurator.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na skierowanie do sądu wniosku o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztu. Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na trzy miesiące – informuje Krzysztof Piasek.

Teraz pomysłowemu 20-latkowi za fałszowanie i wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi kara od 5 do 15 lat pozbawienia wolności lub kara 25 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

4 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji