Gazeta Trybunalska: Opolski festiwal odbędzie się w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W poniedziałek Jacek Kurski, prezes TVP S.A. potwierdził, że Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu został odwołany. Jednocześnie Gazeta Trybunalska opublikowała materiał pt. “54. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu odbędzie się w Płocku”.

Prezydent Opola wypowiedział umowę Telewizji Polskiej ze względu na brak możliwości wywiązania się TVP z jej zapisów, w tym Złotego Jubileuszu Maryli Rodowicz, która wycofała się z udziału w festiwalu. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że miasto cofnęło TVP wyłączną licencję do używania nazwy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki – Opole. Prezydent Opola zaprosił jednak prezesa TVP do rozpoczęcia rozmów na temat 54. KFPP w innym terminie niż 9 czerwca.

Prezes Jacek Kurski zapowiedział jednak, że festiwal odbędzie się w innym mieście, którego lokalizację ma podać jeszcze w tym tygodniu. Gazeta Trybunalska wnioskuje, że miastem tym będzie Płock.

– Z informacji do jakich, jako pierwsza, dotarła „Gazeta Trybunalska” wynika, że najbardziej prawdopodobnym miejscem organizacji 54. KFPP w Opolu będzie Królewskie Miasto Płock, a konkretnie amfiteatr miejski oddany do użytku, po generalnym remoncie, w 2008 r. Dysponuje 3,5 tys. miejsc siedzących, a więc zaledwie o 150 mniej niż opolski – pisze autor artykułu, podpisany jako M. Baryła.

“Gazeta Trybunalska” napisała również, że już w poniedziałek wieczorem pojawiła się, jeszcze nieoficjalna, nazwa nowego festiwalu. Mówi się o Płockim Festiwalu Piosenki Polskiej.

Tej informacji stanowczo zaprzeczył jednak prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Na swoim profilu facebookowym napisał:

“I w związku z prawdopodobnym poszukiwaniem innego miejsca informuję, że festiwal Opole 2017 NIE odbędzie się też w Płocku :-) Zapraszamy natomiast do Płocka na Audioriver, Polish Hip-Hop TV Festival, Vistula Folk Festival oraz Disco nad Wisłą”.

– Nie mamy jeszcze informacji, czy ktokolwiek z TVP kontaktował się w sprawie festiwalu – powiedział nam Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami. – Amfiteatrem zarządza POKiS, a dyrektor jest obecnie na urlopie – wyjaśnił.

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji