Galeria przy Miodowej. Termin zakończenia jeszcze w tym roku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ogłosił przetarg na “Modernizację kompleksu lokali użytkowych przy ul. Miodowej 8 w Płocku”. Jest to tzw. galeria Miodowa, na którą składają się 3 budynki, a w nich 24 lokale o charakterze handlowo-usługowo-biurowym.

To najwyższa pora na renowację tego budynku, który został wybudowany około 1970 roku i zdecydowanie wymaga gruntownej modernizacji i rekonstrukcji, a także przystosowania do obecnie obowiązujących przepisów technicznych.

– W złym stanie technicznym są głównie elementy konstrukcyjne obiektu, takie jak: podesty, schody, murki oporowe, ściany zewnętrzne oraz stalowa stolarka okienna i drzwiowa – czytamy w opisie przedmiotu zamówienia.

Zakres przebudowy jest spory – wykonawca będzie musiał rozebrać istniejące podesty, schodki, murki oporowe, altankę śmietnikową i nawierzchnię na poziomie -1, a także wykonać słupy, schody, podesty, taras, murki oporowe, konstrukcję stalową pylonu reklamowego i opaski okalającej budynek na poziomie dachu, dobudować taras do lokalu gastronomicznego, dobudować pomieszczenia sanitarne, serwerownię, pochylnię dla osób niepełnosprawnych, zamontować windę.

Projekt wykonany przez pracownię ABRYS

Wymieniona będzie także stolarka okienna i drzwiowa, ściany zewnętrzne zostaną docieplone, przebudowane zostaną również instalacje czy kanalizacja deszczowa. Projekt zakłada też przebudowanie schodów głównego wejścia od strony ulicy Miodowej, przebudowę parkingu i montaż nowej altanki śmietnikowej oraz ławek. Częściowo zostaną wycięte, a częściowo przesadzone drzewa i krzewy, wykonawca zapewni nasadzenia zastępcze.

Cała inwestycja ma zakończyć się do 15 listopada br. (czyli w okresie wyborów), w tym prace budowlane do 31 października. Jednak za podanie wcześniejszego terminu zakończenia inwestycji, wykonawca otrzyma w przetargu 20% całości punktacji.

Na składanie ofert potencjalni wykonawcy mają czas do 5 lutego br.

Podziel się:

5 komentarzy

  1. mieszkaniec wiezowca 10 na

    prosimy o czesciej kontrolowany wiezowiec tuz przy dolku bo bezdomni tam sie chowaja i zanieczyszczaja klatke,oraz wiaty przystankowe gdzie sa okupowane przez bezdomnych

    • musimy reagować, ja takie rzeczy zgłaszam na policję bądź straż miejską! tylko wtedy może być jakakolwiek reakcja…

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji