Finał akcji “Rowerowy maj”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trzy płockie szkoły włączyły się w akcję “Rowerowy Maj”, która polega na zachęcaniu dzieci ze szkół podstawowych, by swoją drogę do szkoły pokonywały na rolkach, rowerach i deskorolkach. Nagrodą za największą aktywność uczniów było 5 tys. złotych.

fot. PetroNews

13 czerwca na Ogródku Jordanowskim przy ul. Wyszogrodzkiej 1 odbył się finał akcji “Rowerowy Maj”. Akcja miała na celu zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej poprzez przyjazd do szkoły i powrót z niej na tym, co ma kółka i jest napędzane siłą własnych mięśni. Mógł to być rower, deska, hulajnoga czy rolki. Za przyjazd do szkoły dzieci otrzymywały naklejki, które mogli zbierać w dwóch formułach:

  • indywidualna – naklejki zbierane do specjalnych kart rowerowych, gdzie zostały przyklejone za indywidualny przyjazd,
  • grupowa – naklejka przyklejana na specjalny plakat klasowy.

Rywalizacja odbywała się także na trzech poziomach:

  • indywidualny – tutaj liczyły się naklejki zebrane na kartach rowerowych,
  • szkolny – wygrała klasa, która zebrała najwięcej naklejek,
  • ogólnomiejski – wygrała ta szkoła, której dzieci zdobyły najwięcej naklejek.

fot. PetroNews

Do akcji przystąpiły trzy szkoły podstawowe: nr 11,12 i 15. Wygrana szkoła otrzymała aż 5 tys. złotych, które będzie mogła wykorzystać na infrastrukturę związaną z rowerami. Najlepsza klasa wygrała także udział w zajęciach ze ścianką wspinaczkową w Orlen Arenie, a we wrześniu będzie uczestniczyć w meczu piłki ręcznej z Wisłą Płock i spotka się z piłkarzami oraz wyprowadzi ich na boisko. Dziecko, które wygrało na poziomie indywidualnym, otrzymało akcesoria rowerowe.

– Dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w naszą akcję. W sposób szczególny dziękuję partnerowi, czyli Komendzie Miejskiej Policji – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Dziękuję, że byliście z nami, że szkoliliście, wspieraliście dzieci i młodzież, zapewniając bezpieczeństwo podczas tej akcji – dodał.

Dodatkowo Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, nadkomisarz Robert Nowakowski, ufundował puchar przechodni, który otrzymała Szkoła Podstawowa nr 11. Była to placówka, w której policja znalazła najmniej uchybień, dotyczących np. niezgodnego z przepisami wyposażenia roweru.

fot. PetroNews

Z poszczególnych klas, poszczególnych szkół w kategorii najlepsza klasa: II miejsce zajęła 4A z SP nr 11, w SP nr 12 zajęła klasa 3C, a w SP nr 15 klasa 3. I miejsce, gdzie nagrodą są zajęcia sportowo-rekreacyjnej i udział w treningu piłkarzy ręcznych, w SP nr 11 wygrała klasa 2A, w SP nr 12 klasa 2C, a w SP nr 15 klasa 6.

Nagrodę główną, czyli bon o wartości 5 tys. złotych otrzymała Szkoła Podstawowa nr 15.

Uczniowie otrzymali także nagrody za największe zaangażowanie w akcję. Podczas finału konkursu odbył się też pokaz młodych cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji