Festiwal Średniowieczny powraca!

0

Już 23 lipca w Płocku ponownie zagości Festiwal Średniowieczny. Jest to impreza cykliczna, która każdego roku gromadzi rzeszę miłośników historii i nie tylko, bo również tych, którzy dopiero chcą poznać bieg średniowiecznych wydarzeń. Za trzy tygodnie będzie to możliwe. Szykuje się moc wyjątkowych atrakcji dla całych rodzin!

Festiwal ŚredniowiecznyFestiwal organizowany jest przez Fundację Młody Płock, przy wsparciu Urzędu Miasta, odbędzie się podczas Dni Historii Płocka. Organizatorzy Festiwalu Średniowiecznego specjalizują się w odtwarzaniu czasów wczesnośredniowiecznych Słowian z terenów Polski, głównie z ziem mazowieckich. Ożywiają dzięki temu pamięć o wiernych przodkach, którzy na Tumskim Wzgórzu najpierw czcili starożytnych bogów, a później wznieśli pierwszą na Mazowszu chrześcijańską rotundę.

Program tegorocznego festiwalu będzie jeszcze bardziej urozmaicony. Znajdziemy w nim chociażby pokazy walki średniowiecznej z udziałem rekonstruktorów, kramy i warsztaty, interaktywne stoiska, pokazujące rzemiosło i rękodzieło, występy muzycznych zespołów folklorystycznych oraz gry, zabawy i konkursy. Organizatorzy zadbali o każdy szczegół, więc uczestnicy z całej gamy propozycji na pewno wybiorą to, co najbardziej będzie ich interesowało.

Festiwal Średniowieczny jest wydarzeniem, na które warto zwrócić szczególną uwagę. To przeniesienie się w czasie daje możliwość bliskiego spotkania z przeszłością. W Płocku będzie to możliwe!

PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.

Płocki Styl PlockiStyl9

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jeszcze zimowa,…


Ostatnie Informacje