Festiwal HECA 2015. Start w czwartek!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To już 26. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA. W dniach 11-13 czerwca 2015 r. w Płocku ponownie gościć będą młodzi artyści wraz z opiekunami.

Na program trzydniowego festiwalu składają się wystąpienia zespołów teatralnych, korowód na Rynek Starego Miasta, warsztaty teatralne, fora dyskusyjne, spotkanie z prezydentem miasta i inne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

W tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych wystąpią:

  1. Teatr “Kameleon” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie
  2. Teatr “Punkt” z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie
  3. Teatr “Igraszka” z Klubu Osiedlowego “Kalina” Spółdzielni Mieszkaniowej Rodzina Kolejowa w Białymstoku
  4. Młodzieżowa i Dziecięca Grupa Teatralna “Lustro” z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi
  5. Dziecięca Grupa Teatralna “Skandalek” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
  6. Teatr POKiS z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki
  7. Teatr “Erato” z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu
  8. Teatrzyk 23 Junior ze Świetlicy Szkoły Podstawowej nr 23 w Warszawie
  9. Teatr “Bambo” ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi
  10. Teatr “Gagatek” z Przedszkola Samorządowego nr 58 w Białymstoku
  11. Teatr “Bum Bum Cyk” ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Toruniu
  12. Teatr “Nabusolowani” ze Stowarzyszenia “Busola” dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci w Piotrkowie Trybunalskim
  13. Teatralna Grupa Dziecięco-Młodzieżowa “Tygrysek” ze Społecznego Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego “Przyjaciele Tygryska” w Warszawie
  14. Teatr M.I.O.D.E.K – grupa starsza z Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie
  15. Grupa Jo Art Show z Płocka
  16. Teatr Muzyczny SCENA z Centrum Artystycznego SCENA w Sulejówku
  17. Teatr Niewielki ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Warszawie
  18. Teatr Moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie
  19. Polski Dziecięcy Teatr Lalek “ModernPol” z Żytomierza, miasta partnerskiego Płocka

W trakcie 3-dniowej HECY 2014, nauczyciele, którzy przyjadą wraz z młodzieżą, wezmą udział w teatralnym forum dyskusyjnym oraz warsztatach realizowanych we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku.

Festiwal zakończy się piknikiem teatralnym w Soczewce połączonym z uroczystym wręczeniem nagród twórcom i aktorom najlepszego spektaklu.

Program XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych
HECA 2015

11 CZERWCA 2015 (CZWARTEK)
Spółdzielczy Dom Kultury (ul. Bolesława Krzywoustego 3)
godz. 9.30 – INAUGURACJA XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH HECA
godz. 9.50 – Marionetki pana Prusa – Teatr Punkt z XIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie; scenariusz, reżyseria, choreografia: Dorota Gołaszewska; muzyka: Adam Gołaszewski, scenografia: zespół /30 min./
godz. 10.25 – Krzesło – Teatr Niewielki ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Warszawie; reżyseria, scenografia: Aleksandra Gajewska-Czerwińska; scenariusz: Weronika Ćwiertnia-Bernaś; tekst: Ireneusz Iredyński /20 min./
godz. 10.55 – Siała baba mak – Dziecięca Grupa Teatralna “Lustro” z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi; reżyseria, choreografia, scenografia: Dorota Mikołajewska; scenariusz: Krystyna Miłobędzka; muzyka: grupa /20 min./
godz. 11.25 – Dobry uczynek skrzatów – Teatrzyk 23 Junior ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Warszawie; reżyseria, choreografia, scenografia: Elżbieta Korzeniecka; scenariusz Elżbieta Gorzka-Kmieć /20 min./
godz. 11.55 – Diabełki – Teatr Muzyczny Scena z Centrum Artystycznego Scena w Sulejówku; reżyseria, scenografia: Renata Struzik i Tomasz Struzik; muzyka: Tomasz Struzik; opracowanie scenariusza na podstawie wiersza Doroty Gellner pt. Diabełek: Renata Struzik /17 min./
godz. 12.25 – piateprzykazanie.pl – Młodzieżowa Grupa Teatralna “Lustro” z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi; reżyseria, choreografia, scenografia: Dorota Mikołajewska; opracowanie muzyczne: Łukasz Wilczyński /25 min./
godz. 13.00 – Pan czy nie Pan – Teatr Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki; choreografia, reżyseria i scenariusz na podstawie utworu Mieszczanin szlachcicem Moliera: Joanna Stanowska; muzyka: Maria Jóźwicka /33 min./
godz. 13.40 -15.40 PRZERWA
Spółdzielczy Dom Kultury (ul. Bolesława Krzywoustego 3)
godz. 15.40 – Król malowany – Teatr Tygrysek ze Stowarzyszenia Edukacyjno-Teatralnego Przyjaciele “Tygryska” w Warszawie; reżyseria, choreografia i scenariusz w oparciu o tekst Urszuli Kozioł: Zofia Wróblewska; muzyka: Mirosława Iwaszczuk, Zofia Wróblewska /30 min./
godz. 16.20 – Ania – Teatr Moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie; scenariusz, reżyseria, muzyka, choreografia, scenografia: Marcin Kostyra /30 min./
godz. 17.00 – Rozmowa z ojcem – Teatr Moralnego Niepokoju z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie; scenariusz, reżyseria, muzyka, choreografia, scenografia: Marcin Kostyra /30 min./

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy “Mazowsze” w Soczewce k/ Płocka
godz. 18.45 Kolacja
godz. 21.00 BAL U KRÓLA MACIUSIA
godz. 21.00 TEATRALNE FORUM DYSKUSYJNE – warsztat teatralny dla nauczycieli realizowany we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku

12 CZERWCA 2015 (PIĄTEK)
Spółdzielczy Dom Kultury (ul. Bolesława Krzywoustego 3)
godz. 8.30 – Jak to z chlebem było – Teatr Gagatek z Przedszkola Samorządowego nr 58 w Białymstoku; scenariusz, reżyseria, choreografia: Agnieszka Marchel, Anna Bayer; opracowanie muzyczne: Agnieszka Marchel, Anna Bayer na podstawie zespołu Czeremszyna /20 min./
godz. 9.00 – Kaszalot – Teatr Bambo ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi; reżyseria, choreografia, scenografia, opracowanie muzyczne: Anna Bronowicka; scenariusz: Marta Guśniowska /35 min./
godz. 9.45 – Wyjście smoka – Teatr Kameleon ze szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie; scenariusz: Wiesław Zwarycz; reżyseria, choreografia: Małgorzata Tworek-Zwarycz, Wiesław Zwarycz /20 min./
godz. 10.15 – Śpiące przygody królewskiej rodziny – Teatrzyk BUM BUM CYK ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Toruniu; reżyseria: Małgorzata Peplińska; scenariusz: Agnieszka Peplińska-Kruk; scenografia: Małgorzata Peplińska, Agnieszka Peplińska-Kruk /30 min./
godz. 10.55 – Drzazga – Młodzieżowa Grupa Teatralna “Lustro” z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi; reżyseria, choreografia, scenografia: Dorota Mikołajewska; scenariusz na motywach sztuki Roberta Jarosza W beczce chowany; muzyka: Łukasz Wilczyński, Jacek Dzwonowski, Jacek Wierzchowski /30 min./
godz. 11.35 – Na ziarnku grochu – Teatr “Nabusolowani” ze Stowarzyszenia “Busola” dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci w Piotrkowie Trybunalskim; reżyseria: Anna Bajdzienko; scenariusz na podstawie Panny Nikt T.Tryzyny: Anna Bajdzienko; muzyka: grupa /25 min./
godz. 12.15 – Za wszystko trzeba płacić – Teatr Igraszka z Klubu Osiedlowego “Kalina” Spółdzielni Mieszkaniowej Rodzina Kolejowa w Białymstoku; reżyseria, choreografia, scenografia: Agnieszka Marchel, Anna Bayer; scenariusz na podstawie książki Neil Gaiman Karolina: Agnieszka Marchel, Anna Bayer /25 min./
godz. 12.50 – Rodzinne i liryczne problemy technologiczne – Teatr “M.I.O.D.E.K” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie; reżyseria: Małgorzata Grabiańska-Kosior; scenariusz: zespół /35 min./
godz. 13.35 – Ukraińskie wesele – Polski Dziecięcy Teatr Lalek “ModernPol” z Żytomierza na Ukrainie; reżyseria, scenariusz, choreografia: Wiktoria Zubarewa /15 min./
godz. 14.00 – Ony – Teatr Erato z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu; scenariusz: Marta Guśniowska; reżyseria Danuta Szymczyk; scenografia: Stanisław Usień /30 min./
godz. 14.30-16.30 PRZERWA
godz. 16.30 – Przygotowanie do korowodu. Zbiórka przed Młodzieżowym Domem Kultury.
godz. 17.00 – BARWNY KOROWÓD UCZESTNIKÓW HECY NA STARY RYNEK.

Plac Stary Rynek
godz. 17.15 – Spotkanie uczestników HECY z Prezydentem Miasta Płocka.
godz. 17.20 – Zabawka – Teatr Jo Art Show z Płocka; scenariusz, reżyseria, choreografia, scenografia: Joanna Stanowska /20 min./

Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze w Soczewce k/ Płocka
godz. 19.30 Kolacja
godz. 20.00 Niespodzianka dla dzieci
godz. 20.00 TEATRALNE FORUM DYSKUSYJNE – warsztat teatralny dla nauczycieli realizowany we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku

13 CZERWCA 2015 (SOBOTA)
Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Mazowsze w Soczewce k/ Płocka
godz. 9.30 Piknik Teatralny
godz. 11.00 Prezentacja nagrodzonego spektaklu – laureata Hecy 2015
godz. 11.30 Uroczyste ogłoszenie wyników festiwalu i wręczenie nagród

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Wydarzenia
MasterChef w Płocku!

Już w najbliższy weekend miłośnicy znanego programu kulinarnego “MasterChef” będą mieli okazję spotkać się ze zwycięzcą czwartego sezonu – Damianem…

Więcej Nowych Informacji