Ewakuowano mieszkańców przy Sienkiewicza. Na szczęście pod gruzami nikogo nie ma

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piątek opanowała informacja o zawaleniu się oficyny kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38. Po przeszukaniu terenu przez echosondę i psy, wiadomo już, że pod gruzami nikogo nie ma. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano jednak mieszkańców budynku przy ul. Sienkiewicza 40.

Przypomnijmy, 30 września około godz. 11 doszło do katastrofy budowlanej podczas prac remontowych kamienicy przy Sienkiewicza. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana, jest to pracownik firmy remontującej kamienicę.

Na miejsce przyjechała specjalna ekipa z echosondą oraz psami, przeszkolonymi do przeszukiwania gruzowisk. Na szczęście nie wykazały one obecności osób pod gruzami. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podjął decyzję, że w pierwszej kolejności trzeba zabezpieczyć pozostałość zawalonej oficyny.

– Część tej oficyny upadła na budynek Sienkiewicza 40, administrowany przez MZGM – wyjaśnia Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Podjęto decyzję o ewakuacji tych osób, które nie będą mogły wrócić do domów, dopóki nie zostaną zakończone prace i nie uzyskamy pewności, że nie ma zagrożenia. Dotyczy to grupy co najmniej 30 osób (7 rodzin), głównie narodowości romskiej – tłumaczy Konrad Kozłowski.

Po zabezpieczeniu oficyny, rozpocznie się akcja odgruzowywania. Może to być dość długotrwały proces, ponieważ, przynajmniej na początku, prace będą prowadzone ręcznie. – Wstępnie szacujemy, że prace potrwają przynajmniej do najbliższego wtorku, 4 października – mówi Konrad Kozłowski.

Urząd miasta zaproponował zapewnienie noclegu, jednak ewakuowane osoby w większości wolą skorzystać z noclegów u rodzin i znajomych. Niektórzy z mieszkańców chcą natomiast pozostać na miejscu, żeby pilnować swoich rzeczy (w budynku wypadły m.in. szyby z okien). Dla nich urząd miasta podstawił autobus, w którym będą mogli się schronić. Najważniejsza informacja to taka, że konstrukcja kamienicy przy Sienkiewicza 40 nie są naruszone, więc będzie można tam zamieszkać. będzie nadawać się do zamieszkania.

Przypomnijmy, że ze względów bezpieczeństwa została zamknięta również ulica Sienkiewicza, aby przejeżdżające samochody nie wywoływały drgań i nie spowodowały dalszego zawalenia się kamienicy.

Uwaga, po zawaleniu się kamienicy zamknięta ulica Sienkiewicza

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji