REKLAMA

Eliminacje do Grand Prix Polski tenisa stołowego w Wyszogrodzie [WSTĘP WOLNY]

REKLAMA
fot. Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Uznani zawodnicy grający w tenisa stołowego przyjadą do Wyszogrodu w weekend. Sportowcy będą rywalizować o udział w Grand Prix Polski. Obowiązuje wstęp wolny.

W hali szkoły podstawowej w Wyszogrodzie 18 i 19 listopada pojawią się wschodzące gwiazdy tenisa stołowego oraz zdobywcy medali mistrzostw Polski w młodszych kategoriach wiekowych. Wszyscy będą rywalizować o udział w Grand Prix Polski.

PowiązaneTematy

W drugiej serii eliminacji wojewódzkich o zwycięstwo i awans do Grand Prix Polski walczyć będą zawodniczki i zawodnicy kategorii junior i junior młodszy (kadet). Dwudniowe zawody urozmaici rywalizacja najmłodszych, kategorii skrzat, tegorocznych ośmiolatków i młodszych.

Na zawodach pojawią się między innymi zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki: Jakub Dobosz z mistrzowskimi tytułami w kategoriach żak i młodzik, Kamil Sadowski i Tomasz Fabisiak ze złotych drużyn mistrzostw Polski młodzików i kadetów. Honoru lokalnych klubów bronić będą zawodniczki Nadwiślanina Płock, uczestniczki lipcowych 55. Międzynarodowych Igrzysk Szkolnych w Daegu w Korei – Martyna Cicha i Patrycja Nowicka.

Można też liczyć na reprezentantów Olimpijczyka Jeżewo, klubu spod Sierpca, którego wychowanką jest Katarzyna Rajkowska, zawodniczka regionu północnego Mazowsza z największymi osiągnięciami w ostatnich latach, świeżo upieczona brązowa medalistka międzynarodowych zawodów WTT Contender w słowackim Senecu, w kategorii kadet.– Rajkowskiej nie zobaczymy jednak w Wyszogrodzie, zarówno w kategorii kadet, jak i junior ma już zapewniony udział w kwalifikacjach bezpośrednio na szczeblu krajowym. W kategorii kadet jest obecnie liderką ogólnopolskiego rankingu, w juniorkach zajmuje trzecie miejsce w Polsce – zaznacza Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

Swój udział potwierdził Łukasz Krokowski, jedyny przedstawiciel klubu najbliżej położonego miejsca rozgrywania turniejów, Zjednoczonych Bulkowo.

W pierwszej serii kwalifikacji wojewódzkich w zawodach trzech kategorii wzięło udział łącznie ponad dwustu młodych tenisistów stołowych i podobnego obłożenia można się spodziewać również 18 i 19 listopada. Zawody II Grand Prix Mazowsza w hali sportowej SP im. K.K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie rozpoczną się o godzinie 10.00 zarówno w sobotę (juniorzy), jak i w niedzielę (kadeci, skrzaci). Dekoracji można się spodziewać po godzinie 15.00. Obowiązuje wstęp wolny.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU