NoveKino Przedwiośnie zaprasza na kolejne filmy premierowe, ale i stałe cykle – Bajkoranki, Spotkania Filmowe, Kino Seniora oraz Rodzinne Oglądanie.

Rampage: Dzika furia

Od 11 maja na srebrnym ekranie “Rampage: Dzika furia”. Film będzie wyświetlany w dwóch wersjach: 2D dubbing oraz 2D napisy. W głównej roli jeden z najbardziej popularnych aktorów kina akcji – Dwayne Johnson.

Prymatolog Davis Okoye (Dwayne Johnson), który trzyma ludzi na dystans, nawiązał silną więź z George’em – niezwykle inteligentnym gorylem srebrnogrzbietym, którym opiekuje się od czasu jego narodzin. Niestety wskutek nieudanego eksperymentu genetycznego ta łagodnie usposobiona małpa zmienia się w gigantyczną rozwścieczoną bestię. Na domiar złego wkrótce okazuje się, że istnieją też inne zwierzęta, które uległy podobnej przemianie. Nowo stworzone drapieżniki alfa przedzierają się przez Amerykę Północną, niszcząc wszystko na swojej drodze. Okoye łączy siły z odrzuconą przez środowisko genetyczką, Kate Caldwell (Naomie Harris), aby znaleźć antidotum. Jednocześnie stara się przetrwać na nieustannie zmieniającym się polu walki i nie tylko zapobiec globalnej katastrofie, ale też uratować przerażającą istotę, która niegdyś była jego przyjacielem.
REŻYSERIA: Brad Peyton OBSADA: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Akerman

Tully

Kolejna premierowa propozycja to film “Tully”, gdzie w głównej roli zobaczymy Charlize Theron.

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully. Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.
REŻYSERIA: Jason Reitman OBSADA: Mackenzie Davis, Charlize Theron, Mark Duplass

“To nie jest film zupełnie na serio” – zdradza Charlize Theron. “Do wszystkiego podchodzimy w nim na wesoło, ale właśnie przez to wydaje mi się on bardziej prawdziwy. Dlatego tak go uwielbiam: to szczere spojrzenie na rodzicielstwo, dalekie od glamouru.” Charlize wie, co mówi, ponieważ w natłoku obowiązków sama znajduje czas na macierzyństwo, samodzielnie wychowując dwójkę adoptowanych dzieci: synka Jacksona i córeczkę August. A w Tully udowadnia, że bycie mamą to supermoc!

Prawdziwa historia

Najnowszy film Romana Polańskiego “Prawdziwa historia”, to również tytuł, który premierę miał 11 maja.

Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze. Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.
REŻYSERIA: Roman Polański OBSADA: Emmanuelle Seigner, Eva Green, Vincent Perez

Katyń – Ostatni świadek

Zapraszamy także na thriller koprodukcji polsko-brytyjskiej “Katyń – Ostatni świadek”.

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie nada bieg jego karierze. Szansa pojawia się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop samobójstwa polskiego żołnierza, przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy.
REŻYSERIA: Piotr Szkopiak OBSADA: Alex Pettyfer, Robert Więckiewicz, Talulah Riley

„Katyń – Ostatni świadek” odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej – ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michała Łobody, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii, w 1947 roku.

Kaczki z gęsiej paczki

Ostatnia premierowa propozycja to animacja “Kaczki z gęsiej paczki”.

Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr, a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać, zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic. Dzięki tej przygodzie, Benek przekona się o sile bezwarunkowej miłości i stanie się dla kaczątek najlepszym ojcem na całym ptasim świecie.
REŻYSERIA: Christopher Jenkins OBSADA: Maciej Stuhr, Julia Kamińska

Bajkoranki: Wielka wyprawa Oskara

W sobotę i niedzielę zapraszamy na Bajkoranki i pokaz filmu familijnego “Wielka wyprawa Oskara”. Seanse odbędą się 12 i 13 maja o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansami odbędzie się losowanie nagród na zasadach Happy Seats, natomiast po seansach zapraszamy do patio kina na animacje, warsztaty i spektakle teatralne prowadzone przez Teatr Form Wielu w ramach stacji “RodziNovo”.

Oskar ma wielkie marzenie – spędzić wakacje z mamą na amerykańskiej prerii. Jednak zamiast tego na całe lato zostaje wysłany na wieś do swego zgryźliwego i kłótliwego dziadka. W tym czasie jego mama ma znaleźć pracę w Ameryce. Dziadek Oskara jest dziwakiem, który rozmawia głównie ze swoim kucykiem. Jednak pomimo tego Oskar zaprzyjaźnia się z dziadkiem. Czas mija, a mama Oskara nie wraca. Dziadek i Oskar obmyślają szalony plan – postanawiają przepłynąć Ocean Atlantycki łodzią i w Ameryce odnaleźć mamę Oskara.
REŻYSERIA: Torfinn Iversen OBSADA: Torstein Bjorklund, Jorgen Langhelle, Bjorn Sundquist

Spotkania Filmowe: W ułamku sekundy

W poniedziałek, 14 maja, zapraszamy na Spotkania Filmowe i pokaz filmu “W ułamku sekundy”. Seans odbędzie się o godzinie 18:30, bilety w cenie 15 złotych. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek i losowanie nagród na zasadach Happy Seats.

W ułamku sekundy życie Katji (Diane Kruger) rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała. W ułamku sekundy życie bohaterki eksploduje. W ułamku sekundy bezkresna miłość zmienia się w bezgraniczną nienawiść.
REŻYSERIA: Fatih Akin OBSADA: Diane Kruger, Denis Moschitto, Johannes Krisch

„W ułamku sekundy” to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur”, „Soul Kitchen” i „Na krawędzi nieba”. W roli głównej: Diane Kruger („Bękarty wojny”, „Troja”, „Kopia mistrza”), której „W ułamku sekundy” zawdzięcza emocjonalne napięcie i wiarygodność. Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy
przyznało „W ułamku sekundy” Złotego Globa w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Kino Seniora: Naga Normandia

W środę, 16 maja, zapraszamy na Kino Seniora i pokaz filmu “Naga Normandia”. Seans odbędzie się o godzinie 11, bilety w cenie 12 złotych. Przed seansem zapraszamy na poczęstunek: herbata, kawa, ciastko, z kolei po seansie zachęcamy do uczestnictwa w bezpłatnej prelekcji, którą poprowadzą aktorzy z Teatru Form Wielu.

“Naga Normandia” – Urocze miasteczko Mele-sur-Sarthe w Normandii przeżywa prawdziwy kryzys. Import zagranicznych towarów sprawia, że ceny wyrobów spadają, a kolejnym rolnikom grozi bankructwo. W tej sytuacji burmistrz Georges Balbuzard (Francois Cluzet) robi wszystko, by nagłośnić sprawę w krajowych mediach. Problem w tym, że kłopoty małego Mele-sur-Sarthe nie interesują dosłownie nikogo. Sytuacja wydaje się beznadziejna aż do dnia, gdy do wioski przybywa słynny amerykański fotograf, Newman (Toby Jones). Artysta widzi w Normandii idealne tło do następnej sesji zdjęciowej, a Balbuzard dostrzega w tym wszystkim swoją szansę. Postanawia przekonać mieszkańców miasteczka – rolników, rzeźnika, farmaceutę, ponad 200 osób, do wzięcia udziału w wielkiej sesji fotograficznej. Haczyk? Wszyscy muszą pozować nago!
REŻYSERIA: Philippe Le Guay OBSADA: Francois Cluzet, Francois-Xavier Demaison, Toby Jones

Rodzinne Oglądanie: Piotruś Królik

W środę, 16 maja, w ramach Rodzinnego Oglądania zostanie wyświetlony film familijno-przygodowy “Piotruś Królik”. Seans odbędzie się o godzinie 11:10, bilety w cenie 15 złotych.

Ponadto w repertuarze:

  • najnowszy film Disney/Marvel “Avengers: Wojna bez granic” dwie wersje: 2D dubbing oraz 2D napisy – Potężny Thanos zbiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we wszechświecie. Tylko drużyna superbohaterów znanych jako Avengers może go powstrzymać;
  • kino familijne “Piotruś Królik” dubbing – Zbuntowany królik stara się wkraść do ogrodu warzywnego należącego do rolnika;
  • “Tam gdzie mieszka Bóg” dubbing – Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. A przede wszystkim zrozumieją, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom;
  • film historyczny “Paweł, apostoł Chrystusa” dubbing – Barwna opowieść o św. Pawle to historia jednego z najzagorzalszych przeciwników Chrystusa, nawróconego faryzeusza, który dzięki swej wierze i oddaniu stał się najważniejszym, najbardziej wpływowym apostołem;
  • komedia “Taxi 5” napisy – Oficer policji, szalony mistrz kierownicy – Sylvain Marot (Franck Gastambide) wbrew swojej woli zostaje przeniesiony do Marsylii. Na miejscu jego głównym zadaniem staje się rozbicie włoskiego gangu, dokonującego spektakularnych napadów przy pomocy potężnego i niedoścignionego Ferrari. Partnerem w misji Marota zostaje życiowy nieudacznik, najgorszy kierowca w Marsylii – Eddy Maklouf (Salvatore Esposito), prywatnie siostrzeniec słynnego Daniela, właściciela legendarnej białej taxi.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji