REKLAMA

Dzień Latawca w Płocku [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W minioną niedzielę na płockim lotnisku odbył się Dzień Latawca. Imprezę zorganizował jak co roku Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku.

6 października płocczanie mieli okazję podziwiać na płockim lotnisku zmagania między konstruktorami latawców. Przed tegorocznym Dniem Latawca lotnicy przygotowywali płocczan do zabawy podczas imprezy. W Galerii Wisła uruchomione było stoisko, na którym można było dowiedzieć się jak zbudować latawiec.

Dzięki takiemu przygotowaniu do zawodów, w Dniu Latawca stanęło do rywalizacji kilkudziesięciu zawodników w dwóch kategoriach. Uczestnicy przygotowali głównie latawce płaskie, jednak do zawodów stanęło również kilka bardziej skomplikowanych konstrukcji skrzynkowych.Podczas Dnia Latawca atrakcją były nie tylko zawody – aeroklub przygotował pokazy lotniczych akrobacji i skoków ze spadochronem. Swoje stanowisko miała też sekcja modelarska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, gdzie można było podziwiać niezwykłe modele. Te konstrukcje również zaprezentowały się w powietrzu.

Pośród atrakcji dla najmłodszych znalazł się również dmuchany zamek. Spragnieni i głodni mogli posilić się dzięki doskonałemu jedzeniu serwowanemu z food trucka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU