REKLAMA

Dzieci wiedzą jak bezpiecznie korzystać z pasów. Czy kierowcy pamiętają, jak postępować z „zebrą”?

REKLAMA
fot. KMP w Płocku

Uczniowie SP nr 12 w Płocku wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przy przejściu dla pieszych. Była to część akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”, promująca zachowanie ostrożności w pobliżu pasów.

Piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami, niejednokrotnie tragedią. Niestety, spora część takich wypadków ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam, gdzie przekraczający jezdnię pieszy powinien być całkowicie bezpieczny.

PowiązaneTematy

fot. KMP w Płocku

– Znaczna część uczestników ruchu drogowego, pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na przejściach dla pieszych i w ich rejonie – zaznacza asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Aby walczyć z tym zjawiskiem, płoccy policjanci już po raz kolejny przygotowali akcję profilaktyczną „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”. Podczas happeningu policjanci poruszyli jeden z najpoważniejszych problemów, a kampania jest realizowana w sposób niestandardowy i „z przymrużeniem oka”.fot. KMP w Płocku

– Główna postać kampanii to zebra, w języku potocznym będąca synonimem przejścia dla pieszych i właśnie ona jako symbol została wykorzystana w przekazie policjantów – wyjaśnia asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Sympatyczne zwierzę jest widoczne na naklejkach i zawieszkach przekazywanych kierującym, jak i na banerach, które będzie można zobaczyć w Płocku.

fot. KMP w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU