REKLAMA

Dzieci doczekały się szkolnych eksperymentów, o których wielu mogło tylko marzyć [FILM]

REKLAMA

W płockiej Szkole Podstawowej nr 3 uczniowie zaprezentowali eksperymenty chemiczne i fizyczne, które stały się możliwe dzięki wsparciu PKN ORLEN dla szkół podstawowych w Płocku.

29 listopada w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku odbyła się prezentacja sprzętu do pracowni fizycznych i chemicznych dla 10 szkół podstawowych z naszego miasta. Sprzęt został zakupiony dzięki uruchomionemu przez PKN ORLEN programowi wsparcia dla szkół publicznych.

Rok temu w ramach tego programu, PKN ORLEN takie wsparcie otrzymały szkoły ponadgimnazjalne w Płocku. Na program, który funkcjonuje już 2 lata, koncern przeznaczył łącznie około 400 tys. zł.

fot. Wiktor Pleczyński

Celem programu PKN ORLEN jest zapewnienie młodym pokoleniom mieszkańców Płocka możliwości pozyskiwania nowych umiejętności i kompetencji, a co za tym idzie, zachęcanie do zdobywania wiedzy. Opisana akcja to część programu „ORLEN dla Płocka”.

– PKN ORLEN od wielu lat angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. To dla nas oczywiste i naturalne działanie, ponieważ Koncern jest członkiem lokalnej społeczności. Szczególną uwagę przywiązujemy do edukacji dzieci i młodzieży. Dlatego po zakupie w ubiegłym roku sprzętu dydaktycznego dla sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych, podjęliśmy decyzję o doposażeniu pracowni fizycznych i chemicznych w szkołach podstawowych – mówiła Agata Pniewska, Zastępca Dyrektora Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów – Unowocześnienie wyposażenia w pracowniach do nauki tych przedmiotów to w rzeczywistości inwestowanie przez PKN ORLEN w rozwój przyszłych kadr. Jestem przekonana, że więcej doświadczeń wykonanych przez młodzież dzięki nowemu sprzętowi, będzie zachętą do wyboru kierunków ścisłych, których absolwenci są niezbędni do budowy i rozwoju nowoczesnego przemysłu – dodała.

fot. Wiktor Pleczyński

PKN ORLEN zdecydował o przyznaniu dofinansowania wszystkim szkołom, które zgłosiły się do Programu Edukacyjnego, czyli:  • SP nr 2 im. Książąt Mazowieckich,
  • SP z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego,
  • SP nr 5 im. Wł. Broniewskiego,
  • SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego,
  • SP nr 12 im. Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej,
  • SP nr 14 im. prof. Władysława Szafera,
  • SP nr 17 im. Tadeusza Kościuszki,
  • SP nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego,
  • SP nr 21, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka.

Wśród zakupionego wyposażenia do pracowni znalazły się między innymi: tablice interaktywne, elektroskop, zestaw do ćwiczeń elektrochemii, duży zestaw do chemii organicznej i nieorganicznej, zestaw wahadeł, igła Oersteda, symulator stanu materii, model silnika prądu elektrycznego, pręt ebonitowy, tor powietrzny z dmuchawą i licznikiem elektronicznym czy zestaw doświadczalny – magnetyzm kuli ziemskiej.

fot. Wiktor Pleczyński

Podczas uroczystego spotkania poświęconego Programowi Edukacyjnemu uczniowie, pod okiem swoich opiekunów, zaprezentowali doświadczenia z fizyki i chemii.

– Wsparcie PKN ORLEN w doposażeniu naszych pracowni pozwala nam zainteresować uczniów płockich szkół nauką, dzięki prowadzaniu praktycznych ćwiczeń i doświadczeń fizycznych czy chemicznych. W mojej opinii, nie mamy obecnie lepszej metody pracy z uczniami, niż rzeczywiste działania czy ćwiczenia. Takie zajęcia pozwalają praktycznie dotknąć zjawisk, z którymi stykamy się w naszym codziennym życiu, lepiej je poznać i zrozumieć – mówiła Bożena Rulak, Dyrektor SP nr 3 w Płocku.

PKN ORLEN, jako lider branży chemicznej realizuje szereg programów z zakresu rozwoju edukacji. Tylko w tym roku, w Płocku, ORLEN włączył się w akcję „Lekki Plecak”, dofinansowując zakup tabletów dla blisko 300 uczniów szkół podstawowych.

fot. Wiktor Pleczyński

Koncern zrealizował również po raz dziesiąty program stypendialny „Mam pasję powyżej średniej”, która od początku powstania objęła kilka tysięcy uczniów. PKN ORLEN udzielił wsparcia wielu inicjatywom, między innymi: międzyszkolnym konkursom chemicznym, matematycznym czy seminariom i konferencjom chemicznym.

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU