REKLAMA

Dyrektor Orlenu: Fuzja była dużym wyzwaniem, ale jako kraj zrobiliśmy to późno

REKLAMA

Na portalu Forbes.pl opublikowany został wywiad z Robertem Śleszyńskim, dyrektorem wykonawczym ds. inwestycji kapitałowych PKN ORLEN. Co było największym wyzwaniem przy powstaniu koncernu multienergetycznego i jakie przyniesie korzyści ten projekt?

Robert Śleszyński wyjaśnia na łamach Forbes.pl, że przy połączeniu z PGNiG, który jest większą firmą niż Lotos, nie było konieczności wdrożenia środków zaradczych i konieczności prowadzenia negocjacji z Komisją Europejską. Jednak pojawiły się w tym przypadku wyzwania, związane z „różną percepcją i poczuciem pilności projektu, a także stałe zarządzanie różnicami kulturowymi organizacji”.

PowiązaneTematy

– Największym wyzwaniem w pewnym momencie stało się utrzymanie tempa projektu i motywacji zespołów we wszystkich organizacjach biorących udział w fuzjach, ponieważ to od zaangażowania zespołów zależy bardzo dużo, a rolą lidera jest ją utrzymywać na takim poziomie, który gwarantuje realizację celów – podkreśla na łamach Fobes dyrektor wykonawczy ds. inwestycji kapitałowych PKN ORLEN.

Zaznacza przy tym, że na połączeniu zyskują obie firmy, poprzez dywersyfikację działalności i możliwość realizacji efektów synergii. Dodaje, że podobne połączenia dokonane były w wielkich koncernach, jak Total czy Shell już dawno. Według niego, fuzja Orlenu z PGNiG czy Lotosem nie jest niczym nadzwyczajnym: „(…) powiedziałbym raczej, że jako kraj zrobiliśmy to późno”.

Cała rozmowa z Robertem Śleszyńskim znajduje się na Forbes.pl.Korzyści z koncernu multienergetycznego. Zyskają też odbiorcy końcowi [WYWIAD]

Dlaczego połączenie Grupy ORLEN i LOTOS było konieczne? „Nie ma odejścia od transformacji energetycznej” [FILM]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Janina Goss says:

  Zamknąć mordy w komentarzach!

 2. Koncern??? Czego??? says:

  Budowy szpitali tymczasowych? Wydawnictw prasowych? Dostarczania paczek??? N I E !!! Bardzo ciepłych posad dla tłustych kocurów! Patrz ostatnia nominacja do Rady Nadzorczej przyjaciółki JE Prezesa – Naczelnika Państwa (ups – szeregowego posła). W Totalu czy Shellu tego nie ma bo to prywatne firmy.

 3. Żeleński says:

  chciał 6 armatohaubic. My oddajemy 19 wszystkie jakie mamy w armii. Czyżby zdrajcy rządzili Polską ???

 4. Anonim says:

  Kasiora na „braci” z Krainy U musi być!!!

 5. B Z D U R A says:

  Jaki sukces??? Jakie późno??? Człowieku??? Koncern??? MO N O P O L I S T A!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dyktujący ceny z sufitu!!!! Zdzierający, wręcz okradający Polaków!!!! Nie tylko kierowców. Zawyżone ceny paliwa i energii składają się na wysokie ceny wszystkiego w tym szczególnie żywności!!! Jako emeryt APELUJĘ d o Ciebie. Zgiń, przepadnij siło nieczysta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU