REKLAMA

„Dym zawsze zabija. Nie daj się wciągnąć”. Trwa akcja edukacyjna w Płocku

REKLAMA
fot. Wiktor Pleczyński

Światowy Dzień Rzucania Palenia to odpowiedni moment, aby pozbyć się śmiertelnego nałogu. Radny Leszek Brzeski zaprasza do akcji „Dym zawsze zabija. Nie daj się wciągnąć”.

Radny Miasta Płocka Leszek Brzeski zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Dym zawsze zabija. Nie daj się wciągnąć”. Inicjatywa ruszyła 16 listopada, w Światowy Dzień Rzucania Palenia.

PowiązaneTematy

– Zorganizowaliśmy w Zespole Szkół Technicznych nr 70 taką akcję właśnie, zachęcającą do rzucenia palenia. Chcemy namówić dorosłych i młodzież, żeby ograniczała palenie, a najlepiej nie próbowała tytoniu. Badania prowadzone zarówno na świecie przez WHO, czy w Polsce, przez Sanepid i Ministerstwo Zdrowia, pokazują, że ten problem się nasila – zwrócił uwagę Radny Miasta Płocka Leszek Brzeski.

Celem akcji jest zachęcenie do rzucania palenia, zarówno tradycyjnego tytoniu, jak i e-papierosów. Radny Leszek Brzeski zaprasza szczególnie szkoły, do walki z paleniem wśród dzieci i młodzieży. W inicjatywę już zaangażowany jest Zespół Szkół Technicznych nr 70 w Płocku.

– Jakie zagrożenie dla zdrowia niesie palenie teoretycznie wszyscy wiemy, a jednak sięgamy po ten niezdrowy nawyk. Bardzo niepokojące jest palenie wśród dzieci i młodzieży, którzy w coraz młodszym wieku sięgają po papierosy, a szczególnie modne w ostatnim czasie papierosy elektryczne – zwraca uwagę radny Leszek Brzeski.Aby skutecznie walczyć z paleniem wśród młodych ludzi, konieczna jest współpraca i zaangażowanie ze strony nauczycieli, instytucji promujących aktywny tryb życia, jak kluby sportowe, instytucji odpowiedzialnych za zdrowie, a przede wszystkim rodziców. Dzieci i młodzież należy uświadamiać na temat konsekwencji nałogu.

Radny Leszek Brzeski zwrócił uwagę, że uszczerbek na zdrowiu przynosi nie tylko palenie tytoniu tradycyjnego, ale też papierosów elektrycznych. Te wyroby zawierają wiele związków chemicznych, których długotrwały wpływ na organizm może być szkodliwy. Przy tym e-papierosy stały się w ostatnich latach „modnym gadżetem”, co zwiększa ryzyko popadania w nałóg wśród młodych ludzi, podążających za trendami.

Nawet jeśli do części osób nie przemówi argument dotyczący zdrowia, to już z pewnością trudny do pominięcia jest aspekt finansowy nałogu. W ciągu wielu miesięcy i lat, pieniądze wydawane na tytoń lub papierosy elektryczne, to ulatujące z dymem bilety do instytucji kultury, na koncerty, do restauracji czy nawet całe wyjazdy wakacyjne, które mogłyby się odbyć, gdyby nie nałóg.

Leszek Brzeski fot. Wiktor PleczyńskiREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. chwalebna akcja says:

    ale, że akurat w Płocku zwanym Orlen-zdrój to trochę czarny humor.. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
  • %d bloggers like this: