REKLAMA

Dwie pikiety przed płockim Ekonomikiem

REKLAMA

W poniedziałek wczesnym rankiem przed płockim Ekonomikiem doszło do demonstracji. Przedstawiciele środowisk prawicowych wyrażali swoje oburzenie prowadzoną, w ich ocenie, deprawacją młodzieży w placówce.

6 maja przed wejściem do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich im. Ludwika Krzywickiego w Płocku odbyły się dwie pikiety. Pierwszą akcję zorganizowały środowiska prawicowe, wyrażając swoje oburzenie działaniami lewicowych aktywistów w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Jednym z uczestników zdarzenia, do którego doszło w trakcie Świąt Wielkanocnych była nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich, Monika Niedźwiecka.

– W związku ze zdarzeniem, jakie miało miejsce w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płocku w Wielką Sobotę 20 kwietnia 2019 roku, w postaci zbezczeszczenia Grobu Pańskiego, Monika Niedźwiecka miała zaatakować fizycznie proboszcza ww. parafii. Dodatkowo później w okolicy parafii doszło do zbezczeszczenia wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej – argumentują działacze Kaja Godek i Marek Szewczyk.Działacze Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy poinformowali, że w związku z zaistniałą sytuacją złożyli pismo do kuratorium z pytaniami o wiedzę instytucji w sprawie i czy podjęto środki dyscyplinarne wobec nauczycielki. Kaja Godek i Marek Szewczyk zapytali również, jaka jest opinia kuratorium w sprawie zajścia w kościele i nauczania przez aktywistów środowiska LGBT w szkołach.

Obok pikiety Konfederacji KORWIN Braun Liroy Narodowcy, ustawiła się kontrpikieta. Pośród uczestników tego zgromadzenia można było dostrzec znane postaci zaangażowane w działania KOD i SLD w Płocku. Przedstawiciele płockiej lewicy próbowali zakłócić pikietę Konfederacji, jednak obydwa zgromadzenia rozdzielili funkcjonariusze policji.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Babba says:

  Oczywiście że każdy ma prawo przeżyć życie po swojemu . Tylko skoro jednym się nie podoba kościół i się z nim nie zgadzają równie innym ludziom może nie podobać się propagowanie środowisk lgbt ? Więc nie rozumiem po co ten szum . Nauczyciel powinien być szanowany i przekazywać wyższe wartości niż swoją odmienność jak pokazuje młodzieży takie rzeczy to czego można się spodziewać po edukacji w tym kraju .

 2. Szok says:

  Wszyscy którzy maja cos do Lgbt sa niabejop. Co was i tego księdza obchodzi co kto i z kim robi. Każdy ma te same prawa. Księża ta swoja nienawiscia wam sprali własne mózgi czy jak?

 3. Anonimowa says:

  Moi drodzy a co to kogo interesuje czy się zajmuje Pani Monika po pracy. To chyba lekka przesada.Nie macie własnego ciekawego życia to interesujecie się cudzym.?

 4. Anonim says:

  Rodo?to pani
  Monika dopuszczając się tak okropnych czynów jest nauczycielem,a czego taka osoba może nauczyć ??? Chciała być anonimowa?niech wszyscy wkoło się dowiedzą czym
  Pani Monika w wolnych chwilach się zajmuje.

 5. Ktoś says:

  A co z RODO? Jakim prawem podano imię i nazwisko nauczycielki? Wraz z podanym miejscem zatrudnienia. Pani Moniko do sądu

 6. Anonim says:

  Dość kościoła w Płocku i w Polsce

  • Jack sparoww says:

   Dosc ciebie… Ksieza popelniaja pedofilstwo nie kosciol. Nie wszyscy to pedofile.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU