Dwa wernisaże w PGS

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Aż dwa wernisaże proponuje swoim sympatykom w piątek Płocka Galeria Sztuki.

Jako pierwsze odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej “Pamiętajcie o ogrodach”. Zainteresowani mogą podziwiać prace o godzinie 12.

Wernisaż będzie okazją do ogłoszenia wyników V Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtąd przyszliście…” połączone z wręczeniem nagród. Wystawę tworzą malarskie i rysunkowe prace, nagrodzone i wyróżnione, nadesłane przez uczniów średnich szkół plastycznych z Polski, Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Uroczystość wręczenia nagród poprzedzi koncert Krzysztofa Kralki i Dariusza Petery – lidera Fusion Generation Project. Organizatorem konkursu jest I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku.

Krajowy patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Starosta Powiatu Płockiego i Prezydent Miasta Płocka, natomiast międzynarodowy patronat honorowy mają: Ambasador Republiki Czeskiej, Ambasador Republiki Słowackiej, Ambasador Węgier i Ambasador Republiki Litewskiej w Rzeczypospolitej Polskiej. Patronat medialny – Kultura Dostępna.

Tego samego dnia o godz. 18 odbędzie się również wernisaż prac Małgorzaty Roczeń „Moje plenery”. Ekspozycję tworzy blisko 40 obrazów przedstawiających polskie krajobrazy i architekturę.

Małgorzata Roczeń jest płocczanką, w latach 1994-2010 pracowała w I Prywatnym Liceum Plastycznym w Płocku, została odznaczona Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę przez Prezydenta RP. Malując używa różnych technik: pastelu, akwareli, oleju i akrylu. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych.

Obydwie wystawy można będzie oglądać do 4 grudnia w PGS przy ul. Sienkiewicza.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji