Dwa srebra i brąz na wioślarskich Mistrzostwach Polski Juniorów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

16 i 17 lipca na poznańskiej Malcie odbyły się wioślarskie Mistrzostwa Polski Juniorów. W imprezie brali udział także płocczanie z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Po powrocie pochwalili się trzema medalami.

Spośród płockich osad, najlepiej spisały się czwórki: bez sternika i ze sternikiem, które zajęły w wyścigach finałowych drugie miejsca. Srebrny medal w czwórce bez sternika wywalczyli zawodnicy: Michał Sobiecki, Bartek Donarski, Mateusz Cywiński i Kuba Aleksandrowicz (KTW/SMS).

Zawodnicy ci na Mistrzostwa Polski stawili się prawie bezpośrednio z Mistrzostw Europy, podczas których startując w składzie polskiej ósemki zajęli dziewiąte miejsce. Przypomnijmy, że osada ta jeszcze trzy tygodnie temu zwyciężyła rywalizację w biegu kontrolnym do ME, po czym zawodnicy, w czasie przygotowań w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu, rozbudowali swoją formę do poziomu, który mógł dać im nawet medal w mistrzostwach Starego Kontynentu.

– Nie udało się obronić tytułu sprzed roku, choć ten srebrny medal również cieszy – mówili zawodnicy.
Drugi srebrny medal wywalczyła czwórka ze sternikiem: Piotr Witkowski, Sylwek Kaczmarek, Marek Gęsicki, Kuba Bartkowiak (KTW-SMS) oraz sternik Henryk de Weerd. Zawodnicy na mecie przegrali jedynie z osadą Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.
wioslarze

Fot. materiały prasowe

Trzeci medal zdobyli zawodnicy: Kuba Aleksandrowicz i Bartek Donarski, w dwójce bez sternika Wyścig ten stał na najwyższym poziomie, bowiem po nieudanym występie wszystkich zawodników długowiosłowych w Mistrzostwach Europy, był ponowną „cichą” eliminacją do Mistrzostw Świata Juniorów. Nasi wioślarze, podobnie jak reszta zawodników z reprezentacyjnej ósemki uznali wyższość zawodników WTW Włocławek, którzy nie reprezentowali Polski w Mistrzostwach Europy, a spokojnie przygotowywali się do krajowego czempionatu na obozie klubowym. Ostatecznie płocczanie zajęli trzecie miejsce i brązowy medal, bo na ostatnim pociągnięciu dali się wyprzedzić jeszcze o setne sekundy osadzie z toruńskiego AZS-u. Trenerami medalowych osad są: Jerzy Podsędek i Andrzej Petrykowski.

Chociaż większość zawodników z kategorii juniorów ma teraz odpoczynek i regeneruje siły przed następnym sezonem, najlepsi bezpośrednio z Mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu, gdzie przygotowują się z reprezentacją Polski juniorów na najważniejsze imprezy międzynarodowe.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji