Dwa medale Pucharu Polski w rękach LKS „Puncher” Płock

REKLAMA

Zawodnicy płockiego klubu LKS „Puncher” wywalczyli w ostatnich dniach października dwa medale na zawodach Pointfighting Grand Prix w Świdniku. Był to oficjalny turniej rangi Otwartego Pucharu Polski.

26 i 27 października w Świdniku rozegrany został turniej kickboxingu Pointfighting Grand Prix, mający oficjalną rangę Otwartego Pucharu Polski. W turnieju brali udział kadeci i kadetki: młodsi 10-12 lat i starsi 13-15 lat oraz juniorzy i juniorki w kickboxerskiej formule pointfigting.

Współzawodnictwo odbywało się na trzech matach jednocześnie. Do turnieju łącznie zgłosiło się więcej, niż w roku ubiegłym, bo 229 uczestników reprezentujących 22 kluby z całej Polski. Wśród nich byli zawodnicy klubu LKS „Puncher” Płock.

PowiązaneTematy

Płocki klub reprezentowali:

  • kadet starszy Emil Dłużniewski kat. wag. +69kg (debiutujący w zawodach sportowych),
  • junior Rafał Dobies, kat. wag. -74kg i 79kg.

Podczas zawodów była możliwość startu w dwóch kategoriach wagowych – w swojej i jednej wyżej, dlatego niektórzy bardziej doświadczeni zawodnicy skorzystali z takiej możliwości.

Rafał w kategorii wagowej -74kg, ulegając w walce finałowej Kacprowi Kołodziejczyk z Klubu Sportowego „Orient” Częstochowa, który jest tegorocznym mistrzem Polski w tej formule walki, zajął drugie miejsce. W rezultacie zdobył srebrny medal, natomiast w wyższej kategorii wagowej zawodnik zajął pierwsze miejsce.

Emil w pierwszej walce uległ nieznacznie Oskarowi Amanowicz z klubu sportowego Tang Soo Do Pionki, zaledwie dwoma punktami, przy wyniku 5:7. Niestety, tej jednej walki zabrakło płocczaninowi do wejścia do ćwierćfinału. W efekcie, zgodnie z systemem pucharowym, odpadł z rywalizacji, kwalifikując się poza ósemką.

fot. materiały prasowe