REKLAMA

Duży odcinek al. Piłsudskiego do remontu. Zmieni się organizacja ruchu

REKLAMA

W czwartek rozpocznie się remont dużego odcinka alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Miejski Zarząd Dróg przedstawił informacje o zmienionej organizacji ruchu. Realizacja inwestycji ma potrwać do końca roku.

Odcinek alei Marszałka Józefa Piłsudskiego od wiaduktów nad ul. Spółdzielczą do skrzyżowania z ul. Jesienną (Przystanek autobusowy „Piaska”) zostanie wyremontowany. Warta blisko 3,9 mln zł inwestycja ruszy 15 września. Jej realizacja jest możliwa dzięki rządowemu dofinansowaniu o wartości 2 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej.

PowiązaneTematy

Miejski Zarząd Dróg zaplanował prace do końca grudnia 2022 r. Aleja podczas robót nie będzie zamknięta dla ruchu.

– Odbędzie się remont obu alei w zakresie nawierzchni jezdni, płyt przejściowych na wiaduktach, nawierzchni wiaduktów i opasek na odcinku: od wiaduktów do skrzyżowania z ul. Jesienną na powierzchni około 10 350 mkw i 650 mkw na wiaduktach w zakresie 2 jezdni na szerokości 10,00-13,25m – informuje Konrad Kozłowski z UMP.

Zaplanowano między innymi: • położenie nowej nawierzchni drogi,
 • wykonanie nawierzchni betonowej w zatokach autobusowych,
 • wymianę krawężników 20×30 i obrzeży 8×30 wraz z ławami,
 • odtworzenie zieleni,
 • regulacja wpustów ulicznych, pokryw studni kanalizacyjnych i sieciowych w nawierzchniach remontowanych.

Prace obejmą również drogę i chodniki na wiaduktach nad ul. Spółdzielczą. Wykonawcą remontu jest firma Bora Sp. z o.o. z Płocka.

– Czasowa organizacja ruchu nie przewiduje całkowitego zamknięcia remontowanego odcinka al. Piłsudskiego. Rotacyjnie będą zamykane pojedyncze pasy ruchu na obu jezdniach (zwężenie jezdni, ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania) na czas prowadzonych robót związanych z frezowaniem nawierzchni jezdni, naprawą krawężników i prac na wiaduktach – informuje Konrad Kozłowski.

Na czas układania masy bitumicznej będą wyłączone z ruchu dwa pasy jezdni. W tym czasie ruch będzie odbywał się jednym pasem. O terminie prac związanych z wykonaniem nowej nawierzchni jezdni Urząd Miasta Płocka będzie informował w późniejszym terminie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. Ktoś ktoś says:

  Lepiej by było od wiaduktu do ul.otolińskiej remont zrobić a nie nowy asfalt zrywać !

 2. @Mica says:

  Biorąc pod uwagę, że ten kawałek był „remontowany” na początku I kadencji Denta, to długo nie posłużył… I jeszcze teraz ta kwota..

  • Znafca says:

   Polecam przejechać się remontowana za poprzednika dawną wówczas ul. Gwardii Ludowej czyli obecną ul. Narodowych Sił Zbrojnych i bodajże ul. Warszawska przy wieży cisnień poprostu dramat

 3. Pracująca mama says:

  Normalnie Polać wszystkim co ustalają remonty w Płocku 😡😡 wszędzie remonty w jednym czasie!!!!
  Nie pozdrawiam

 4. Galaxon says:

  No to ciekawe i wzięli do kieszeni ci nasi urzędnicy miejscy. Remont droższy od wybudowania nowej drogi

 5. Anonim says:

  Podają powierzchnie remontu a nie długość odcinka dla niepoznaki. Drodzy Państwo, według map google remontowany odcinek ma długość ok. 500 m. 500 m za 4 bańki!

  • Mica says:

   Nie do końca. 500m, w obie strony, czyli de facto 1km. Trzypasmowej jezdni. Plus infrastruktura wokół. Biorąc pod uwagę koszty prac w tym roku to wcale nie jest kosmiczna kwota. Tym bardziej mając świadomość ile rząd potrafi wydać na takie „ławki patriotyczne”. Tym razem kręcenia lodów nie widzę.

   • Anonim says:

    To jakiś nowy sposób podawania długości remontowanej drogi nam się objawił. Idąc tym tokiem rozumowania, autostrad w Polsce i innych dróg dwujezdniowych jest dwa razy więcej niż nam się wydaje :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU