REKLAMA

Druh Wacław Milke bohaterem spektaklu

REKLAMA

Za nieco ponad dwa tygodnie w kościele św. Stanisława Kostki w Płocku teatr BoscoDrama zaprezentuje spektakl „Druh”. Sztuka poświęcona jest postaci wybitnego płocczanina, druha Wacława Milke.

Teatr BoscoDrama zaprasza płocczan na spektakl „Druh”. Sztuka opowiada o życiu wybitnego płocczanina druha Wacława Milke i jego heroicznej walce o najważniejsze wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna. Spektakl ma być innowacyjną propozycją z elementami interaktywnymi dla nawet najbardziej wymagających widzów.

Przedstawienie będzie wystawiane 23 listopada o godzinie 19 oraz 24 listopada o godzinie 15.30 w kościele św. Stanisława Kostki (Al. Jachowicza 4 w Płocku). Czas trwania spektaklu to 140 minut. Przedstawienie reżyseruje Rafał Mulski.

PowiązaneTematy

UWAGA! Spektakl odpowiedni dla widzów powyżej 12. roku życia. Wstęp tylko z zaproszeniami. Są one bezpłatne i można je odebrać po Mszach Św. o godz. 20 w płockiej Stanisławówce (tzw. 20-tkach) lub przez kontakt z Moniką Ambroziak (tel. 782728715).

Teatr BoscoDrama jest częścią Duszpasterstwa Petroklezja, które jest miejscem spotkania młodych ludzi. Teatr działa nieprzerwanie od 10 lat. Historycznym wydarzeniem w działalności teatru był spektakl wystawiony przed ośmiotysięczną widownią na Światowych Dniach Młodzieży. Jego aktorów można zobaczyć również w Telewizji Polskiej oraz na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Urzędu Miasta Płocka w ramach projektu „Druh Wacław Milke – wzór, przyjaciel, nauczyciel”.