REKLAMA

Drugi koncert pamięci Marka Grali już wkrótce w Płocku

REKLAMA

„(Prawie Bajka) o dobrym człowieku” to tytuł koncertu pamięci Lecha Marka Grali, płockiego poety i człowieka kultury. Utwory zmarłego w styczniu ubiegłego roku poety zyskały muzyczną oprawę.

W styczniu br. minął rok od śmierci Lecha Marka Grali – znanego płockiego poety, człowieka kultury, promotora twórczości Themersonów, płocczanina i „kociarza”. Michał Kamil Zawadzki sięgnął po utwory płockiego poety, tworząc z nich piękne, interesujące muzycznie, a czasem zaskakujące kompozycyjnie piosenki, opowiadające o sprawach najważniejszych: o miłości, o dobrym życiu prostych ludzi, o poezji i oczywiście o Płocku. W repertuarze znalazły się m.in.: „Siedem serc”, „Ulica Wszystkich Świętych”, czy tytułowa „Bajka o dobrym człowieku”.

Do współpracy przy tworzeniu tego programu pomysłodawca koncertu zaprosił wokalistkę Agatę Grześkiewicz, z którą już wcześniej koncertował, tworząc kilka programów m.in. również autorski „Pejzaże Moje”, gdzie pojawił się jeden z tekstów Grali – „Nasze Usta”.Podczas koncertu usłyszymy również utwory innych płockich poetek i poetów: Karoliny Słyk i Macieja Woźniaka, związanych z płockim Klubem Poetyckim „Marabut”, którego spiritus movens był właśnie Lech Marek Grala. Nie zabraknie też piosenek stworzonych do wierszy Stefana Themersona – „Pająka” i „Sonetino”.

Drugi koncert pamięci Marka Grali odbędzie się 18 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Domu Darmstadt w Płocku, ul. Stary Rynek 8. WSTĘP WOLNY.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU