Dofinansowanie dróg lokalnych – sprawdźcie, jakie inwestycje zaplanowano w waszych gminach

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ponad 16,4 mln zł unijnego dofinansowania trafi do samorządów. Cel jest jeden – modernizacja dróg lokalnych. Dziś 11 samorządowców z subregionu płockiego podpisało umowy.

Łącznie 26 inwestycji drogowych zostanie zrealizowanych w gminach: Bielsk, Bodzanów, Drobin, Gozdowo, Mochowo, Radzanowo, Rościszewo, Zawidz. Przebudowane zostaną też drogi powiatowe powiatu płockiego, gostynińskiego i sierpeckiego. Środki finansowe na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowy z przedstawicielami gmin podpisać dziś marszałek Adam Struzik.

– Wnioski o modernizację dróg wpływają do nas najczęściej. W tym przypadku potrzeby znacznie przewyższają środki, jakimi dysponujemy – mówił marszałek Struzik.

marszałek Adam Struzik

Marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik

W ramach naboru zgłoszono aż 792 wnioski na łączne dofinansowanie przekraczające 567 mln zł. Przy ocenie projektów brane były pod uwagę m.in. inwestycje prowadzone przez gminy i powiaty na drogach lokalnych, prowadzących do obiektów użyteczności publicznej lub łączących się z drogami wyższej kategorii, np. z drogami wojewódzkimi. Łączne dofinansowanie dla jednej gminy nie mogło przekraczać 3 mln zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji