Dodatek do emerytury dla stulatków

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Osoby świętujące setną rocznicę urodzin mają kolejny powód do radości. ZUS wypłaci im specjalny dodatek do emerytury. W Płocku z dodatkowych pieniędzy cieszy się już 14 stulatków.

3408,62 zł – taka jest dokładna wysokość dodatkowego świadczenia, które otrzymują emeryci wraz z ukończeniem 100 lat. W samym Płocku wypłacane jest ono 14 osobom, a na terenie działania Oddziału ZUS w Płocku jest łącznie aż 49 stulatków, pobierających dodatek z ZUS.

– Specjalny dodatek wypłacany jest niezależnie od otrzymywanej emerytury oraz dodatków przysługujących z innych tytułów. Emeryt nie musi wypełniać nawet żadnych formularzy lub wniosków, świadczenie zostanie mu przyznane automatycznie – dodaje Andrzej Ścibło, Dyrektor Oddziału ZUS w Płocku.

100 rocznica urodzin nie jest już tak rzadka jak kiedyś. Średnia wieku stale się wydłuża i zgodnie z prognozami demograficznymi Eurostatu, proces ten będzie się jeszcze nasilać. Dzieci urodzone w 2020 r. będą żyć dłużej – średnio 74,2 lat dla chłopców i aż 81,9 lat dla dziewczynek.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji