Dobry występ płockich triathlonistów w Suszu

W miniony weekend w Suszu odbyły się coroczne zawody w triathlonie. W zawodach wystartowali także płoccy triathloniści. W tym roku sprint w Suszu otrzymał rangę mistrzostw Polski, więc na starcie stanęła ścisła czołówka – z olimpijczykami Agnieszką Jerzyk i Markiem Jaskółką na czele.

Prawie 300 zawodników ruszyło na trasę pływacką dokładnie o 9.00 rano. Wśród nich znalazło się czterech zawodników z płockiego PTT DELTA: Waldemar Gieres, Piotr Chmiel, Maciej Słodki oraz Sebastian Dymek. Najszybszym płocczaninem okazał się Sebastian Dymek, który wyszedł z wody po zaledwie 30 min. 28 sek. – osiągnął 33. czas pływania. Następni zawodnicy pojawiali się na plaży w niemal sekundowych odstępach: Gieres 38:56, Chmiel 39:09 i Słodki 39:41.

Bieg był selektywną częścią zawodów, podczas której triathloniści musieli wydobyć z siebie najgłębsze pokłady energii. Najlepiej trudne warunki pogodowe zniósł były zawodowy biegacz, olimpijczyk z Aten, Jakub Czaja, który osiągnął najlepszy czas na biegu i zwyciężył w całych zawodach. Nieźle poradzili sobie także zawodnicy z Płocka.

Sebastian Dymek spełnił swoje przedstartowe założenia i „złamał” granicę marzeń triathlonistów-amatorów, czyli 5 godzin. Czas jaki uzyskał, 4:53:07, dał mu 31. miejsce w „generalce” i 6. w kategorii M30-34.

Bardzo dobry wynik uzyskał prezes klubu, Waldemar Gieres, który boryka się ostatnio z problemami zdrowotnymi. Zawody ukończył na 88. miejscu z czasem lepszym niż w poprzednim roku – 5:20:56. Ósmy w kategorii wiekowej M-20-24 był z kolei Piotr Chmiel i z czasem 5:39:09 zajął 126. miejsce w kategorii OPEN. Prawie o 25 minut swój rekord z 2012 roku poprawił Maciej Słodki. Wynik 5:49:29 pozwolił mu zając 151. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 47. w kategorii M 35-39.

W niedzielę zawodnicy PTT DELTA startowali na dystansie sprinterskim. Najlepiej spisał się najstarszy w ekipie Jarosław Malanowski, który tradycyjnie od dwóch lat nie schodzi z podium. Tym razem zajął drugie miejsce w swojej kategorii M 50-59, a w klasyfikacji OPEN dobiegł na wysokim 55. miejscu.

Dobrą formę z zawodów w Płocku zachował Radosław Wyrwas, który tradycyjnie wysoko uplasował się na pływaniu, bo na 31. miejscu. Całe zawody ukończył zaś na 84. miejscu (17. w kategorii M 30-34). Duże postępy od zeszłego roku poczynił też Maciej Salmonowicz. Maciek zajął 158. miejsce w OPEN i 26. w kat. 35-39. W zawodach uczestniczył także Robert Czwartek – dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UMP. W swoim trzecim triathlonie Czwartek zajął 160. miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast w kategorii wiekowej M 45-49 dobiegł na bardzo dobrym, szóstym miejscu.

W Mistrzostwach Polski w sprincie w klasyfikacji kobiet, zgodnie z przewidywaniami, zwyciężyła Agnieszka Jerzyk, która nie dała najmniejszych szans rywalkom. Małą niespodziankę sprawił natomiast prawie 37-letni Marek Jaskółka, który okazał się znacznie lepszy od młodych zawodników.