Dobry występ nafciarzy w meczu ze Szwecją

Reprezentacja Polski w Piłce Ręcznej przegrała ze Szwecją 21:28 (11:12) w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Pomimo porażki w kadrze, dobrze radzili sobie nafciarze – szczególnie 19-letni Paweł Paczkowski. W sumie w barwach biało-czerwonych wystąpiło aż pięciu piłkarzy Orlen Wisły Płock.

Przyczyną tego niepowodzenia była wyjątkowo słaba postawa podopiecznych Michaela Bieglera w drugiej połowie. Pierwsza część meczu nie zwiastowała porażki, a na parkiecie oglądaliśmy wyrównane spotkanie. Polacy kontratakowali, dobrze spisywali się w obronie, a w bramce skutecznością imponował Sławomir Szmal. Od pierwszych minut w składzie biało-czerwonych mogliśmy oglądać dwóch nafciarzy: Adama Wiśniewskiego i Pawła Paczkowskiego. Popularny „Paczas” wystąpił z powodu nieobecności Krzysztofa Lijewskiego i doskonale zastąpił swojego bardziej doświadczonego kolegę. Rozgrywający Wisły grał bez kompleksów, a jego dyspozycja w ataku, szczególnie w pierwszej połowie, mogła się podobać. W pierwszej połowie na boisku pojawiał się też Michał Kubsztal. Efektownymi rzutami zachwycał Bielecki, po trzy bramki zdobyli Paweł Paczkowski i Adam Wiśniewski. Polacy nawiązywali walkę – wynik oscylował wokół remisu.

Niestety w drugiej połowie nastąpił ewidentny zastój. Nie pomogły roszady w składzie (między słupkami w 45. minucie spotkania stanął Marcin Wichary, w 55. zaś Kamil Syprzak, który kilka chwil później otrzymał karę dwóch minut), a Polakom brakowało skuteczności – biało-czerwoni nie byli nawet w stanie wykorzystać gry w przewadze. Rywal zaczął coraz częściej trafiać i ostatecznie wygrał różnicą ośmiu bramek.

Polacy rozegrają rewanżowe spotkanie już w najbliższą niedzielę. Mecz Polska-Szwecja odbędzie się w Ergo Arenie o godzinie 20.

Szwecja – Polska 28:21 (12:11)