Dlaczego radna warczy na naczelną PetroNews?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

…bo tak jej kazał Mariusz Pogonowski – brzmi odpowiedź. A kazał, ponieważ to właśnie ten płocki aktor nadzoruje i wspiera grę amatorów, którzy wystąpią w szopce noworocznej. To niezwykłe przedstawienie odbędzie się w najbliższą niedzielę. Warto już teraz zakupić cegiełki, które są biletami wstępu – najlepsze miejsca znikają jak ciepłe bułeczki.

Tym razem akcja przedstawienia rozgrywa się w studiu telewizyjnym. Będą więc seriale, humor, emocje i… reklamy. Najważniejszy jest jednak cel akcji.

Dzięki kwocie, jaka wpłynie z cegiełek, będzie można pomóc podopiecznym Fundacji Portal FM “Pomagamy dzieciom”. Dwie dziewczyny – Justyna i Wiktoria – przeszły już w życiu sporo.

Justyna, przykuta do wózka inwalidzkiego, ma również chorą siostrę, z którą do niedawna mieszkały w… stodole. Dzięki pomocy fundacji, mają już szambo i łazienkę przystosowaną do potrzeb niepełnosprawnych. Ale pracy jest jeszcze dużo, przede wszystkim trzeba odgrzybić pomieszczenia, w których dziewczyny mają mieszkać.

Wiktoria natomiast, która wychowała się w Domu Dziecka, otrzymała od miasta mieszkanie socjalne, co jest dla niej wielkim szczęściem. Nie stać jej jednak na kupienie jakiegokolwiek wyposażenia, nawet podstawowych mebli. Po bardzo trudnym dzieciństwie, Wiktoria jest chora i jedyny jej przychód to niewielka renta inwalidzka, z której musi zakupić również leki.

cegielkaCegiełki na przedstawienie kosztują jedynie 50 zł. To 5 paczek papierosów czy jedno wyjście do kina dla dwóch osób. Warto zainwestować tę kwotę i iść na przedstawienie, w którym – co zapewniamy – humoru nie zabraknie. Aktorzy-amatorzy nie mają łatwego zadania, musząc wcielić się w role, wymagające… czasem nawet wariactwa, a na pewno totalnego wyzbycia się powagi i nabrania dużego dystansu do siebie. Będą wygłupy, śpiewy, żarty wypowiadane poważnie i poważne kwestie wypowiadane niepoważnie…

Tymczasem trwają próby. Do premiery, która odbędzie się 21 lutego o godz. 19, już coraz mniej czasu, a dziewczęta… czekają na pomoc. Nie zawiedźcie!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji