Dalszy ciąg zmian na płockich ulicach. Uważajcie na Starówce!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od wtorku na płockiej starówce obowiązuje już nowa organizacja ruchu. Jednak to jeszcze nie koniec zmian. Urząd Miasta zapowiada, że od 19 lipca będą wprowadzone kolejne. Tym razem zmiany obejmą ulice: Grodzką, Małachowskiego, Teatralną, Piekarską, Wyczałkowskiego, Tumską, Kościuszki, Kazimierza Wielkiego oraz Plac Narutowicza.

Po zmianie organizacji ruchu w tej części miasta, wszystkie skrzyżowania w obrębie starówki staną się skrzyżowaniami równorzędnymi. Pojawią się również strefy zamieszkania, a w kilku miejscach zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Szczegóły zmian przedstawiamy poniżej:

Tumska – odcinek do Katedry – jest to droga wewnętrzna należąca do Kurii Diecezjalnej w Płocku. Obowiązuje tam zakaz ruchu, i w efekcie zakaz zatrzymywania się i postoju dla wszystkich nieuprawnionych pojazdów.

Małachowskiego – zmieni się tu jedyne tyle, że wytyczone zostaną miejsca postojowe. Warto pamiętać o równorzędnym skrzyżowaniu tej ul. z Teatralną. Wyjeżdżający z Małachowskiego pojazd będzie miał pierwszeństwo przed autem jadącym Teatralną w kierunku Starzyńskiego, ale będzie musiał przepuścić auto nadjeżdżające z przeciwnego kierunku. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania.

Teatralna – wytyczone zostały miejsca postojowe. Ulica będzie objęta strefą zamieszkania. Na skrzyżowaniu ulicy Teatralnej z Małachowskiego pojazd jadący ul. Teatralna w kierunku Pl. Narutowicza będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego. Natomiast jadąc ul. Teatralną w kierunku Hotelu Starzyński będzie trzeba ustąpić pierwszeństwa pojazdom wyjeżdżającym z ul. Małachowskiego.

Piekarska – wytyczone zostały miejsca postojowe. Do 31 lipca korzystanie z miejsc postojowych jest bezpłatne, od 1 sierpnia zacznie obowiązywać Strefa Płatnego Parkowania. Nadal na odcinku ul. Piekarskiej obowiązywać będzie zakaz ruchu. Ulica Piekarska objęta będzie strefą zamieszkania.

Wyczałkowskiego – obowiązuje zakaz ruchu na całej ulicy (zakaz nie dotyczy służb). Ulica objęta będzie strefą zamieszkania.

Kazimierza Wielkiego – odcinek od skrzyżowania z ul. Wyczałkowskiego i Pl. Stary Rynek do skrzyżowania z ul. Okrzei – rozpoczyna się przebudowa ulicy, która zaplanowana jest od połowy sierpnia do końca roku 2016. Po zakończeniu prac ten odcinek zostanie włączony do Strefy Płatnego Parkowania i będzie objęty strefą zamieszkania.

Przypomnijmy – zmiany związane są z wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania, która zacznie obowiązywać od 1 sierpnia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji