Czytelniczka: „Psychopata zaatakował dzieci. Powstrzymali go rodzice”

REKLAMA

– Jakiś psychopata pod wpływem środków odurzających zaatakował mojego syna – relacjonuje nasza czytelniczka w korespondencji do nas, opisując sytuację, która miała miejsce w minioną niedzielę. Interweniowała policja i pogotowie.

Do zdarzenia opisanego przez naszą czytelniczkę doszło 19 maja w godzinach wieczornych na terenie skate-parku na osiedlu Podolszyce, w Parku Północnym.

– Mężczyzna gonił mojego syna, który z kolegą jeździł po skate-parku – podaje w informacji do nas czytelniczka. – W wyniku całej sytuacji, ucierpiało dziecko, do którego wezwano karetkę pogotowia. Mężczyznę obezwładnili rodzice przebywający na placu zabaw z dziećmi – dodaje.

Z relacji czytelniczki wynika, iż mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. – Mundurowi zabrali go, ale facet był w co najmniej dziwnym stanie – czytamy w wiadomości.

PowiązaneTematy

O szczegółach zdarzenia więcej mówi płocka policja.

– Otrzymaliśmy zgłoszenie w godzinach wieczornych – potwierdza sierż. sztab. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Policjanci po dotarciu na miejsce zobaczyli mężczyznę obezwładnionego przez rodziców bawiących się na placu zabaw dzieci. Sprawca był pod wpływem tzw. dopalaczy, a kontakt z nim był mocno utrudniony – opisuje rzecznik policji.

Z relacji świadków wynika, iż mężczyzna wtargnął na teren skate-parku i po wymianie zdań, rozpoczął pościg za młodym rowerzystą.

– Cyklista, 16-latek z Płocka, uciekając potrącił 4-latka, który jechał ścieżką rowerową – uzupełnia Lewandowska. – Dziecko z obrażeniami ciała trafiło do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo – dopowiada.

Policja nie była w stanie porozumieć się ze sprawcą, który ostatecznie został przewieziony do szpitala. W stosunku do niego będą podejmowane dalsze czynności.