REKLAMA

Czytelnik: Jakie zniżki z Płockartą, skoro będzie drożej? Komunikacja: Bo będą podwyżki…

REKLAMA

Podczas ogłaszania inauguracji Płockiej Karty Mieszkańca, władze miasta podały zniżki, z jakich będą mogli korzystać mieszkańcy od 1 września. Naszego czytelnika zastanowiły podane ceny biletów Komunikacji Miejskiej…

Przypomnijmy – prezydent Płocka podczas konferencji prasowej ogłosił, że można już składać wnioski o wydanie Płockiej Karty Mieszkańca, która ma zapewnić zniżki do miejskich instytucji i spółek. Wśród przykładów zniżek, podano m.in., że będzie można doładować w aplikacji bilet 30-dniowy (ważny od we wszystkie dni tygodnia strefa A) na przejazd autobusem KM za 96 zł (normalny) lub 48 zł (ulgowy), co ma dać oszczędność 168 zł rocznie w przypadku normalnego biletu i o połowę mnie w przypadku ulgowego.

PowiązaneTematy

Koniec z darmowym parkowaniem. Trzeba wyrobić kartę

– Zaciekawiła mnie pewna kwestia związana z kartą miejską – napisał do nas po publikacji artykułu czytelnik. – Z przekazanych informacji wynika, iż po zniżce bilet normalny w strefie A będzie kosztować 96 zł, gdzie w tym momencie kosztuje 90 zł. Czy przeoczyłem gdzieś informacje o wzroście cen biletów KM? – pytał.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Kingą Wochowską, odpowiedzialną w miejskiej spółce za kontakty z mediami, która przyznała, że od 1 września będą podwyżki biletów.

Tłumaczy, że trudną sytuację spowodowała epidemia koronawirusa, podczas której w trakcie największych obostrzeń Komunikacja Miejska musiała na linię wypuszczać więcej autobusów, niż przed epidemią, a wpływy z biletów wynosiły 15 proc. dotychczasowych przychodów ze sprzedaży. – Na tę podwyżkę złożyło się więc wiele elementów – wyjaśnia Kinga Wochowska.– W tym roku nasz tabor powiększa się o 15 autobusów, które zamówiliśmy, kiedy nie było jeszcze sytuacji epidemicznej. Były to zamówienia, z których nie mogliśmy zrezygnować – tłumaczy.

Jak dodaje, spółka już ograniczyła wszelkie inwestycje i koszty funkcjonowania spółki o 4 mln.

– Zmniejszyliśmy też liczbę etatów w spółce. Tam, gdzie kończyły się umowy, nie przedłużaliśmy ich. Nie zatrudnialiśmy też nowych osób na miejsce pracowników, przechodzących na emeryturę. Pracę rozdzieliliśmy na pozostałe osoby – wymienia Kinga Wochowska.

Od 1 września br. wprowadzony więc zostanie nowy cennik biletów komunikacji miejskiej, np.: bilet jednoprzejazdowy przesiadkowy, uprawniający do jednego przejazdu jednym kursem środka transportu od momentu skasowania do końca trasy lub uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów do 60 minut od momentu skasowania w strefie A, będzie kosztował 3,6 zł normalny i 1,8 zł ulgowy. Jego czas ważności zostanie natomiast wydłużony z 45 do 60 minut.

Najpopularniejszy bilet długookresowy: 30 dniowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów, ważny we wszystkie dni tygodnia obowiązujący w strefie A, będzie kosztował 110 zł, ulgowy 55 zł. W ramach Płockiej Karty Mieszkańca płocczanie będą mogli kupić ten bilet w cenie 96 zł (bilet normalny) i 48 zł (bilet ulgowy).

źródło: Komunikacja Miejska w Płocku
źródło: Komunikacja Miejska w Płocku
źródło: Komunikacja Miejska w PłockuREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 12

 1. Marcin says:

  A czy u Pani w dziale liczba etatów się zmieniła ???? Może się zmniejszyła, pozostała bez zmian, czy może się zwiększyła ?!?! Proszę o odpowiedź kogo zwalnia km z powodu problemów m.in. finansowych … A kogo zatrudnia !!!! Czy są nowe przyjęcia do pracy przy tym jak ktoś został zwolniony !?!?

 2. Anonim says:

  Podwyżka z powodu wypuszczania na jedną linię większej liczby autobusów? A ile kursów było całkowicie zawieszonych?! Nie było nawet jak do pracy dojechać! Bzdurne tłumaczenie.

 3. Mieszkanka says:

  Od czasu wprowadzenia przez Kulpę darmowych przejazdów dla uczni ceny biletów lecą w górę, a tak miało nie być. Te chore miasto jest droższe niz Warszawa.
  Łysy z Kulpą idą wspólnię trzymając się za rękę i rozwalają te miasto.

  • Kamil says:

   Jeśli mówisz o Pani Kulpie z PiS to po pierwsze troche szacunku a przede wszystkim posługuj się prawdą.
   Pani Kulpa chciała bezpłatnych przejazdów dla wszystkich mieszkańców, ponieważ to co uzyskuje się z biletów to detal w kwestii kosztów KM (tam np. w kadencje prezesi zarabiają po bańce) więc jeśli mamy dbać o środowisko i zrezygnowac z aut to autobusy powinny być za darmo.
   w Płocku PO i PSL ma więkoszość w Radzie Miasta więc jakim cudem cokolwiek Pani Kulpa mogła by przeforsować? Wszystko jest odrzucane.
   Podwyżki biletów to wyłącznie wina PO i PSL i nikogo innego.

  • Mieszkanka says:

   Kulpa jako pierwsza zaproponowała ten chory pomysł, przecież każdy kto choć trochę myśli wie, że takie działania doprowadzą do podwyższenia cen biletów.
   Kulpa chciała zrezygnować z biletów dla wszystkich, Łysy zwolnił dzieci, dzięki temu wszyscy inni opłacają przejazdy nie swoich dzieci.
   Komuna 2.0
   Cudowna reprezentantka PiSu, która nic nie robi dla miasta.

  • Mieszkanka says:

   Taniej mi będzie teraz zawieźć dzieci taksówką niż jechać kominikacją miejską.
   Piękne ekologiczne miasto. Niech przywrócą sekundniki na skrzyżowaniach i niech naprawią synchronizację skrzyżowań, a nie co 50m trzeba stać na kolejnych światłach.
   Ktoś z władz pisu powinien się zainteresować polskim oddziałem, bo nic nie robią. Ciepłe posadki na Orlenie dostali i już ludzi mają daleko w poważaniu.

 4. Paka says:

  Jak długo jeszcze łysi będą wprowadzać swoje porządki ? Do wyborów daleko , to można robić co się chce . Dla plebsu podwyżki biletów a miliony na stadion , filharmonię a może na balet, pantomimę i operetkę płyną lekką ręką . Ludzie obudźcie się , może już czas powiedzieć dość . A dlaczgo dyskryminowani są WPeLe , przecież Płock to także siedziba ich powiatu . Tu mają ten sam Urząd Skarbowy ,te same sądy , policję ,starostwo i wiele innych urzędów . Niech ktoś wreszcie zrozumie ,że Płock to także ich miasto a segregacja rasowa została dawno zniesiona .

 5. kioskowy z Jachowicza says:

  Zwiększenie czasu ważności z 45 min do 60 min to mistrzowski pomysł! Następnym razem przy podwyżce proponuję panu prezesowi zwiększenie tego czasu do 75 min, przy kolejnej do 90 itd.

 6. X says:

  Na komunikacje miejską nie ma ale na rower miejski jest czyli plebs ma jeździć rowerem bo już autobus za wysoki standard. A w sumie dlaczego darmowe minuty wypożyczenia roweru też nie są tylko dla płocczan.

 7. Nikodem says:

  Ja tam jeżdżę rowerem całym rokiem. Wiem że zaraz posypie się fala krytyki ze nie każdy może, każdy robi co chce. Ale w Płocku parkowanie w obrębie starego miasta jest dla patrycjatu, a alternatywą to coraz droższe autobusy, fajnie że nowe tylko ja tam nie mam ani czasu żeby na nie czekać ani zbędnych pieniędzy na bilety. Dobrze, ze ścieżek coraz więcej, dobrze, żeby piesi sobie z nich deptaków nie robili. Generalnie albo wylaczcie stare miasto z ruchu samochodowego albo przestanku udawać że to nie dojna krowa.

 8. Anonim says:

  Czy mieszkańcy Płocka będą wobec tego dodatkowo płacić za parkowanie i inne „usługi” poza terenem miasta…..czy władze zamierzają zamknąć ich we własnym miejskim betonowym getcie…?

 9. Anonim says:

  Wszyscy przedsiębiorcy stracili przez COVID ale tylko miejskie spółki musza sobie odbić na mieszkańcach. Likwidacja 30 m darmowego parkowania dla nie-Płocczan, teraz podwyżki biletów dla wszystkich :(

  Pani rzecznik oznajmiła, iż KM dokonała zwolnień, etc. Prosze w moim imieniu zapytać: dlaczego nie zwolniono lub zmniejszono uposażenia prezesa lub pani viceprezes? Przecież za ich wynagrodzenie można byłoby sfinansować deficyt spółki? Prezes w 2019 r zarobił ponad 280.000 zł (ponad 23.333 zł miesięcznie) a Pani vice ponad 222.000 zł (ponad 18.500 zł miesięcznie). Ich pensja to średnia pensja ok 8-10 pracowników….. Dlaczego nie zaczniecie od elit na publicznych stołkach??? Może po to aby mieli za co latać Cesnami jak rozbudują lotnisko? A może żeby kupować karnety do filharmonii, bo przecież zwykłego mieszkańca na to nie stać!!!!

  Niedługo sami będziecie szukać pracy. Nachapcie się jak najwiecej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: